Vitamíny a velikost dítěte

4
24.8.06 13:22

Vitamíny a velikost dítěte

Ahoj,
slyšela jsem, že ženy, které v těhotenství hodně užívají vitamíny, mají větší děti. Nevíte, co je na tom pravdy? Zatím jsem v prvním trimestru, ale lidi mi radí po 3. měsíci vitamíny pro těhotné omezit, protože při mé velikosti (necelých 155) by asi veliký mimčo nebylo moc žádoucí. Můj muž je má navíc přes 185 cm, a při narození prý měl přes čtyři kila. Dík za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3496
24.8.06 13:25

Ahoj, slyšela jsem to taky. Kamarádka brala vitamíny každý druhý den. Já za celé těhu vybrala jen 60 tablet nějakých těhu vitamínů a asi 120tabletek kyseliny listové. Ta je velice důležitá.

Já myslím, že mám stravu dost pestrou a nemusím se cpát ještě nějakýma vitamínama.

Jak velké budu mít mimi teprve uvidím. :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
24.8.06 13:26

Ahoj,

po celé těhotenství jsem vitamíny brala- Femibion, ale jen obden, ač se doporučuje každý den. Malá měla 3,62kg. Myslím, že to je hodně dáno geneticky, já měla 3,70 a manžel 4kg. Takže pokud má být mimčo velké,tak bude, ať už s vitamínama nebo bez nich.
MMCH za našich maminek se vitamíny nebraly a přesto i mí sourozenci měli 3,90 a 4,50kg:)

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1674
24.8.06 13:27

Ahoj Janco,

Taky jsem se toho bala, ale vitaminy jsem bastila pravidelne. Rikala sjem si lepsi obrik nez nejaky mrnousek na kapackach. Kazdy den cca do 8. mesice jsem brala Gravital, pak asi ob den.
A nas maly mel nakonec 2,7 kg!!!!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
24.8.06 13:48

Nevim, co je na tehle povesti pravdy, me osobne se to nezda, protoze telo si bere jen tolik vitaminu, kolik potrebuje a zbytek se vylouci (krome vit. A) a navic, miminko si vzdycky bere jako prvni, takze myslim, ze vitaminy v tabletach jsou konec koncu hlavne pro maminku. To je muj nazor. Velikost mimca je do velke miry dedicna a podle toho, co se pise v moji knize, zalezi na porodni vaze zejmena matky. Velky vliv ma take stav stitne zlazy a prijem jodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
24.8.06 13:54

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11779
24.8.06 13:55

Já ti nevim, já si myslim, že na tom nezáleží, syn se narodil ve 37 týdnu a měl 2640g a 49 a dcera ve 34. týdnu a měla 2700g a 49, a to jsem téměř denně polykala vitamíny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
24.8.06 14:01

Ahojky,
souhlasím s holkama - je to dáno geneticky. Já jsem měla při narození 3,80kg, Anička (moje dcera) - 4,35kg. No jsem zvědavá, kolik bude mít případné druhé dítě, protože můj děda vážil 5,50 kg :roll: !
Vitamíny jsem taky brala (ke konci ob den), protože jsem byla těhu v zimě.
Pá Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
24.8.06 14:11

Ahoj, ja jsem take slysela, ze se maji jist vitaminy jen do 6 mesice, potom jen zridka, tak jsem to radeji dodrzela :D

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
24.8.06 14:14

5,50 kg, no nazdar :lol: ! To musela být radost. Můj bratr měl 4,5 kila a máma prý poslední měsíc už mohla jíst jen hlávkový salát, po čemkoliv jiném jí bylo zle. Kdyby byl prcek po mně, ještě by to šlo, tak musím doufat. A koneckonců, hlavně aby byl zdravý, já už to nějak rozdejchám :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
24.8.06 14:21

Já bych takdy řekla, že to bude dáno geneticky, protože já jsem žádný nejdla a Kuba měl 3,83kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
24.8.06 14:28

Souhlasím se Saarai. Přesně takhle mi odpověděl můj dr, když jsem se ho na to ptala. Miminko si bere vitamíny z těla matky, takže je to spíš doplněk pro matku. Velikost mimi na vitamínech nezáleží, potvrdili mi to dva doktoři. 3 měsíce před otěhotněním jsem brala denně Maternu, pak celé těhotenství a Viktorka vážila 3,15 kg. Žádný obr :P

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
24.8.06 15:13

Ahoj, já jsem je brala tak do půlky těhu, pak jsem si někde přečetla tuhle „pověru“ a jedla jsem tak 2 za týden. A Ondra měl 3 950 g a 55! cm. Já 164 cm a 49 kg, při narození 2,80. Manžel 192 cm a 115 kg, při narození 3, 80 kg a 54 cm. Takže u nás je to jasně po manžovi. Jsem zvědavá na druhý :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12886
24.8.06 15:21

Janca, tak já brala vitamínky ze začátku pravidelně - Calibrum babyplan a od 2. trimestru Calibrum mami. od sedmého měsíce je beru tak dvakrát až třikrát do týdne, protože mám těhu cukrovku a doktor mi doporučil vitamíny omezit, aby mimčo nebylo moc velké (je to právě taky důsledek té cukrovky). jinak ale opravdu záleží hlavně na genetice a hodně děti bývají váhově po matce. spíš to vem i podle sebe, jestli jsi schopná do sebe dostat vitamíny v nějakých jiných formách než v tabletách, tak to je lepší. každopádně hodně důležitá je kyselina listová a pozor na předávkování vitamínem A!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.8.06 16:43

Ahoj Janco.

Jsem 155cm :D .Při prvním těhotenství jsem poctivě brala MAmavit do 5 měsíce a pak občas - tak obden, co 3 dny. V 8 měsíci už vůbec.
Radimek se narodil předčasně (za to vitamíny nemohly :D ) 35+1tt, měl 2,65kg a 48cm, takže na nedonošeňátko pěkné miminko. Pokud bych rodila v termínu měl by víc jak 3,5 kg (odhad dr.). Radim měl stejnou porodní vváhu jako já (ovšem donošená), manžel byl průměrné miminko s 3,5kg (dneska 184), takže Radim by byl spíš po něm.
Je fakt, že při naší velikosti (váhu nevím) není 4kg dítko zrovna žádoucí, máme obvakle i menší pánev.
Hned bych pilule nevy:,–(ila, jen omezila a zvýšila přísun přírodních vitamínů. :D

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama