Jméno a příjmení dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dzaky
Povídálka 30 příspěvků 21.10.18 09:45
Jméno a příjmení dítěte

Zdravím maminky a chtěla bych požádat o Váš názor/radu. Za 3 týdny mě čeká porod, čekám chlapečka. Bohužel partner se na mě ve 3. měsíci vykašlal, žijeme každý v jiném městě, sice mi volá, ale za celou dobu jsme se viděli cca 3× (on si údajně srovnává vše v hlavě…ač věděl před otěhotněním, co dělá a oba jsme chtěli, dokonce i svatbu plánovali). Na výbavičku pro malého mi nedal ani jedinou korunu, zato se svému synovi z předchozího vztahu by snesl modré z nebe. Prostě mě úplně odstranil na vedlejší kolej. Nicméně jak se porod blíží, začíná jevit zájem o malého ve smyslu jména a příjmení a automaticky počítá, že to bude podle něho. Jsem naštvaná, zklamaná a hlavně se cítím strašně poníženě a zkrátka nevím zda mu dát příjmení po něm a jméno, které chce on nebo dát jméno jaké chci já. Občas mám na něj takový vztek, že bych ho do rodného listu nejradši nedala vůbec. Holky, co byste dělaly vy, na mém místě?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Sany80s
Kelišová 6542 příspěvků 21.10.18 09:48

Ty nějak počítáš s tím, že se k sobě můžete vrátit?

vokishka
Extra třída :D 12746 příspěvků 21.10.18 09:49

Pokud spolu nehodláte žít, tak bych rozhodně dala příjmení po sobě a jméno bych vybrala taky sama.

Yopii
Kecalka 196 příspěvků 21.10.18 09:51

Nedala bych jeho prijmeni ani za nic, co z toho budes mit? Jen problemy, bud silna a nenech se od nej zlomit… co se tyce jmena, tam zalezi taky na tobe… kdyby jste nakonec byli spolu (ocemz z jeho chovani pochybuju), jmeno muzes po svatbe zmenit…

Elishka1
Závislačka 2726 příspěvků 21.10.18 09:52

Dala bych podle sebe, schovávala uctenky a chtěla alimenty na dite i na sebe.
Z toho by me fakt trefilo, zacit se zajímat kvůli jmenu

veria
Generální žvanilka 23551 příspěvků 1 inzerát 21.10.18 09:52

Určitě vše vyber sama. On se vykašle na těhotnou a ty po něm budeš dávat jméno! To si asi děla legraci. :cert:

Darvulia
Kecalka 252 příspěvků 21.10.18 09:54

V každém případě jméno po tobě. On nechce být jeho otcem a tak proč chce, aby měl malý po něm příjmení?! I když budeš mít různé nálady, nechtěj se mu tím zavděčit, budeš toho litovat a už to nepůjde vzít zpět. Moje kamarádky, co nejsou vdané a jmenují se jinak než jejich dítě, to pěkně štve a to mají vztahy v pohodě a tatínky doma. Neumím si vůbec představit, že uspokojím ego chlapovi, co zdrhne od těhotné. Lepší otec z něj tím opravdu nebude.

Dzaky
Povídálka 30 příspěvků 21.10.18 09:54
@Sany80s píše:
Ty nějak počítáš s tím, že se k sobě můžete vrátit?

V srdci ho mám pořád ráda, i když mi všichni neříkají že jsem blbá, za co ho mám ráda. V hlavě vím, že s takovým člověkem být nechci, jsou určitě lepší chlapi na světě. Je to strašně těžké, když se má to malé narodit a určitě mi pracují i hormony :-(

Darvulia
Kecalka 252 příspěvků 21.10.18 09:55
@veria píše:
Určitě vše vyber sama. On se vykašle na těhotnou a ty po něm budeš dávat jméno! To si asi děla legraci. :cert:

Přesně. To už je vrchol, co si někteří ubožáci myslí.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 2 inzeráty 21.10.18 09:59

@Dzaky vse si udelej podle sebe a schovavej si účtenky od vybavicky a věci pro sebe v průběhu těhotenství. A až se dítě narodí požadej o výživné na sebe a dítě. Do RL bych ho zapsat nechala, může se to ještě hodit u soudu. Kontakt s dítětem bych nechala na něm, ať se sám projeví. Jen si vše pečlivě dojumentuj.

Tichošlápek
Extra třída :D 10427 příspěvků 21.10.18 09:59

Samozrejme tvoje příjmení. To snad ani nemůžeš myslet vazne, ze premyslis nad jeho? Jinak souhlas - od všeho schovat uctenky, chtit uhradit polovinu výbavy a dohodnout výživné na tebe a dítě. Nechala bych potvrdit vse soudně, protože je to peknej blbec

Dzaky
Povídálka 30 příspěvků 21.10.18 10:00

Holky, díky, kdybyste jen věděly, jaké to je chodit sama na všechny ultrazvuky, vše na malého zařizovat sama, do toho jsem se stěhovala. Díky Bohu že mám práci, jakou mám a tak nějak jsem to finančně splácala, neumím si představit, co by bylo, kdybych měla menší plat. Chodila jsem do práce do poslední chvíle, na čas jsem tam vzala i úklid… Ten pohár jsem si vypila opravdu až do dna a on si myslí, že teď přijde jako king a bude se chlubit jakého má syna. Tedy vlastně až ho vypiplam z miminka, protože co taky s miminem, které jen spí, jí a brečí… V životě mě žádný chlap takhle neponížil, vždycky jsem mohla mít koho jsem chtěla a já narazím na takovýho idiota! Já mu tak věřila :,(

Kostroma
Kecalka 111 příspěvků 21.10.18 10:03

Jméno si vyber ty. Příjmení samozřejmě po tobě. A dobře si rozmysli ten rodnej list. On má jakou představu o tom, jak to bude vypadat dal? Jako udělat dite, opustit holku, vsechny finance nechat na ni a pak se hlásit už k hotovymu, to je vrchol.

Sany80s
Kelišová 6542 příspěvků 21.10.18 10:08
@Dzaky píše:
V srdci ho mám pořád ráda, i když mi všichni neříkají že jsem blbá, za co ho mám ráda. V hlavě vím, že s takovým člověkem být nechci, jsou určitě lepší chlapi na světě. Je to strašně těžké, když se má to malé narodit a určitě mi pracují i hormony :-(

Srdce poslouchej jen pokud souhlasí i rozum.
Pokud nebudeš souhlasit s jeho názorem, tak on ti to předhodí jako důvod, proč se rozmyslel pro ne. I kdyby to nebyla pravda.
Já bych za daných okolností trvala na příjmení po sobě, i kdyby mělo dojít na soud. Na jménu bych se snažila dohodnout.
Pokud jde celkově o jeho chování, tak na tento přístup nemá dospělý člověk v takové situaci morální právo a dělá to z něj špatného člověka.
Schovávej si účtenky, máš nárok na proplacení čísti výbavičky a kromě výživného na syna i na výživné na tebe do dvou let dítěte.
Jedna kamarádka vysoudila výživné na sebe od okamžiku, kdy odešla na mateřskou.

Tamtama
Extra třída :D 11777 příspěvků 21.10.18 10:09
@Dzaky píše:
Holky, díky, kdybyste jen věděly, jaké to je chodit sama na všechny ultrazvuky, vše na malého zařizovat sama, do toho jsem se stěhovala. Díky Bohu že mám práci, jakou mám a tak nějak jsem to finančně splácala, neumím si představit, co by bylo, kdybych měla menší plat. Chodila jsem do práce do poslední chvíle, na čas jsem tam vzala i úklid… Ten pohár jsem si vypila opravdu až do dna a on si myslí, že teď přijde jako king a bude se chlubit jakého má syna. Tedy vlastně až ho vypiplam z miminka, protože co taky s miminem, které jen spí, jí a brečí… V životě mě žádný chlap takhle neponížil, vždycky jsem mohla mít koho jsem chtěla a já narazím na takovýho idiota! Já mu tak věřila :,(

Vím a proto nechápu, že byť jen uvažuješ, že bys dala jeho jméno.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >