Jiné jméno - je možné ještě měnit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 13:23
Jiné jméno

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Na matrice jsme byli kvůli příjmení a dávali jsme tam už i jméno, ale jemno jsme si rozmysleli malá ještě není na světě. myslite ze se to da ještě měnit? A musíme na matriku? Nebo se jméno stejně hlásí až v porodnici? Zajímá mě to proto, kdyby jsme byli svoji tak by jsme na matriku nemuseli ze? Takže by jsme jméno nikam nepsali. A na konec by jsme ho stejně dávali až při příjmu do porodnice? Je to tak? Nebo jak to prosím je?

Kdyby někdo nechápal :)
Musím jít znovu na matriku, když chci jiné jméno?
Nebo jsme to psali jenom orientačně?
Nebo závazně?

Kdyby jsme byli svoji, tak by jsme na matriku nemuseli, takže by jsme jméno dávali až v porodnici?

Děkuji všem :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinepannda
Kelišová 6575 příspěvků 35 inzerátů 20.10.18 13:28

Proč si tam nezavoláš a nezeptáš se…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 13:29

Protože je seobot a zajímá mě to teď :nevim:

venulka1
Kecalka 233 příspěvků 20.10.18 13:29

Jmeno se da zmenit u porodu ptaji se jeste jednou jestli to vazne souhlasi a na matriku musite i jako manzele jako svobodní jdete s urcenim otcovstvi jako manzele s oddacim listem

Janli
Kelišová 5968 příspěvků 9 inzerátů 20.10.18 13:30

Tak běžně se to tam posílá až z porodnice, ale pokud budete chtít dát jiné jméno, bude v tom zmatek. Zavolej tam a domluv se.

Janli
Kelišová 5968 příspěvků 9 inzerátů 20.10.18 13:32

@venulka1 manželé nemusí. Oddací list bereš do porodnice.

Gosi
Kelišová 5683 příspěvků 20.10.18 13:32

My krestni nechavali prazdne, vzhledem k lhutam prejmenovani a pojmenování bych rekla, ze plati to v papirech z porodnice, ze z matriky je podstatne priznani k otcovstvi a mozna prijmeni

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 13:32

Ehm ,jasné chápu :)
Dobře ,děkuji :)

Lekninka91
Extra třída :D 10350 příspěvků 20.10.18 13:57
@Janli píše:
@venulka1 manželé nemusí. Oddací list bereš do porodnice.

Nas teda hnali na matriku.. I kdyz si vzali oddaci list uz v porodnici.. :nevim:

solip
Kecalka 454 příspěvků 20.10.18 14:18
@Lekninka91 píše:
Nas teda hnali na matriku.. I kdyz si vzali oddaci list uz v porodnici.. :nevim:

Ale az po narozeni ditete, aby diteti pridelili rodne cislo a vystavili mu rodny list. Ale nesezdany par musi na matriku jeste pred narozenim ditete - to manzele nemusi.

chaela
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 2 inzeráty 20.10.18 14:21

@Lekninka91 má hele musí na matriku až po narození dítěte, kvůli rodnému listu dítěte. Před narozením ne, jméno se hlásí v porodnici a příjmení je dané na oddacim místě, tudíž ten je potřeba s sebou vzít k porodu.
Nesezdani rodiče musí na matriku už lred porodem, kvůli příjmení, jinak bude automaticky po matce (takže vlastně nemusí, pokud chtějí příjmení po matce). Po porodu tam musí znovu pro rodný list dítěte.

Janli
Kelišová 5968 příspěvků 9 inzerátů 20.10.18 14:41

@Lekninka91 @solip Tak to vám tu matriku nezávidím ;) . Mám dvě děti a nikdy jsem na matrice nebyla. Oddací list si zkopírovali v porodnici a rodné listy mi došly domů poštou. Pokaždé jiná porodnice i jiná matrika.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 20.10.18 15:13

@Janli měla jsem to stejně. Kopii oddacího listu jsem nechala v porodnici a po pár dnech mi domů přišel rodný list poštou. Před ani po jsem na matrice nebyla.

Lekninka91
Extra třída :D 10350 příspěvků 20.10.18 15:21

@Janli prave jsem taky hodne cetla, ze spousta lidi na matriku vubec nemuseli.. My jsme museli i s oddacim listem a s zadosti nebo prohlasenim nebo co to bylo na matriku a pak znova pro rodny list :roll: navic zrovna ten den, co jsme tam sli, tyden po porodu, mela zrovna ta zenska dovolenou a ani zadnej listek treba na dverich, proste nic.. :zed: no byla jsem dobre nasrana :oops: tak jsem to tam obvolala z chodby a nastesti nas vzala zenska na umrtich :lol: :lol:

Lekninka91
Extra třída :D 10350 příspěvků 20.10.18 15:37

@solip @chaela vim, ze nesezdani musi jeste pred porodem, ale casto ctu, ze rodny listy posilaj a sezdani nemusi vubec, jak tu nektere pisou ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >