Jméno Alan

Napsat příspěvek
26.3.17 08:07

Zřejmě pěkné a oblíbené jméno, když ho lidé dávají i svým psím miláčkům :-) Mě se jméno Alan celkem líbí. Chtělo by, aby se vám hodilo i k příjmení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 08:07

Ne, představím si lva :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1585
26.3.17 08:10

Je to hezké jméno, vůbec mi nepřipadá jako jméno pro psa. Klidně bych dala synovi jméno Alan ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
26.3.17 08:46

Měli jsme kdysy dávno psa Alanka, jinak podobná verze jména Alan je Aleš, to je bratranec a občas mu říkáme Aldo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
26.3.17 08:53

Jednoho Alánka znám, moc hodný pejsek. ☺ Takže za mě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 09:01

Pro psíka :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 09:12

Alánka análka? Nikdy ;) Hned se mi vybaví ten trouba z Dva a půl chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 10:06

Vůbec se mi to jméno nelíbí. Takže nedala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9578
26.3.17 10:10

Jméno mi nijak nevadí, ale v našem prostředí je to přespříliš spojeno s těmi psy. Vidím před sebou fakt vlčáka, takže nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3427
26.3.17 10:25

Ten problém s asociací psího jména mám i se jménem Max. :D My měli retrívra Maxe a když někdo má dítě se jménem Max, tak mi to připadá prostě divné. Ale to je jen můj osobní pocit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.17 13:55

@centra Máme v rodině sourozence Johanu a Alana, takže jsem na to jméno už zvyklá. Nejdřív se mi moc nelíbilo, ale když byl chlapeček na světě a já ho poprv viděla, úplně mu to jméno sedlo. Přijde mi to fajn jméno, říkají mu kdyžtak třeba i Ali, Ale, Alísi :D (to jenom z legrace)… A je super, že není až tak obvyklé, k tomu žádná exotika. Záleží i na příjmení. Oni mají takové tvrdé příjmení, tak k tomu hledali jemnější jednodušší jméno a dohromady to zní super. Já tedy hlasuji pro Alana, pokud to ladí s příjmením ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.4.17 14:02

@Anduli Přesně tak - já když se začalo dávat jméno Max jenom valila oči, proč pojmenovávají lidé syna psím jménem. Ještě jsem si dělala legraci, kdy se začne dávat Alík, Rex a Bobík :D… ale nakonec se to jméno rozmohlo, ujalo, a znám hodně Maxíků. Takže jsem si zvykla na lidskou variantu. Potom to stejné jsem měla se jménem Hugo a Bruno (obě jména jsem měla ve výběru pro našeho psa :D :D :D)… a nakonec jsem taky akceptovala, že to jsou lidská jména a pesanům se dávají stejně tak, jako znám jezevčíka Matěje, kníračku Káču nebo labradorku Julii. A dokoce znám dvě fenky Nely :D. A to už ani nemluvím o jménu Jonatan, kdy mi ještě doteď občas ujede Jonatán:D :D :D Takže já si myslím, že ty asociace nejsou až takový problém. Mimochodem spousta te´d moderních jmen byla ještě donedávna doménou menšinové Romské komunity a teď se berou jako moderní vznešené jména. No abych to ukončila, Alana bych klidně dala. A ten seriál je stupidita, na kterou stejně většina lidí nekouká. Ani mě to nejdřív nenapadlo s tím spojit. Až když jsem si to tu přečetla =)

• Nahlásit
  • Citovat
5.4.17 08:43

Alanka má kamardka pejska :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 16:07
@centra píše:
Jednoduchá anketka, daly, nebo nedaly byste Alánka.

Nádherné keltské jméno :potlesk: jehož význam jest jelen Já sama bych ho dala.
Zdrobněliny: Aly, Al, Alánek, Alanis.

Líbí se mi i kombinace českého a keltského jména:
Ctirad Alan :srdce: - „jelen ctící radu“
Alan Vlastislav - „jelen slavný mocí“
Vácslav Alan
Radovan Alan
Radim Alan…

Vít(ek) Alan - „veselý jelen“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1208