Jméno ke jménu Lukáš

29
17.3.17 16:33

Jméno ke jménu Lukáš

Ahoj holky, jaké jméno byste daly druhorozenému ke staršímu Lukáškovi? :) Předem děkuji za názory.

Příspěvek upraven 18.03.17 v 20:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
386
17.3.17 16:40

Holčička Anežka, Saša, Linda, Šarlota, Šárka…Chlapeček Eliáš, Matouš, Tomáš, Libor, Šimon,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
17.3.17 16:43

Petr, Tomáš, Jan…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16587
17.3.17 16:44

Mohu se zeptat?

1. Vase deti jsou modni doplnek, ktery musi ladit?
2. Deti budou vsude chodit spolecne, dokonce i v dospelosti a predstavovat se jako Lukas a Pavlik?

Vyberte prece jmeno, ktere je hezke samo o sobe. Az bude dite dospele, tak bude uplne putna, ze starsi bratr je Lukas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19116
17.3.17 16:45
@warita píše:
Mohu se zeptat?

2. Deti budou vsude chodit spolecne, dokonce i v dospelosti a predstavovat se jako Lukas a Pavlik?

Vyberte prece jmeno, ktere je hezke samo o sobe. Az bude dite dospele, tak bude uplne putna, ze starsi bratr je Lukas.
:potlesk: :potlesk: :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
661
17.3.17 16:54

Jako první mě napadl David :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5279
17.3.17 17:11

@marion14 Jakékoli běžně používané jméno. Znám sourozence Lukáš a Petr, taky Lukáš a Nikola, nikdy mě nenapadlo přemýšlet jestli spolu ladí, ale asi jo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10199
17.3.17 17:20

David, Filip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
17.3.17 17:42
@warita píše:
Mohu se zeptat?

Vyberte prece jmeno, ktere je hezke samo o sobe. Az bude dite dospele, tak bude uplne putna, ze starsi bratr je Lukas.

No asi by znělo divně, kdyby se jmenovali třeba Lukáš a Svatoslav. :lol: Myslím si, že jména by měla být „ze stejného soudku“ - buď obě moderní, nebo obě staročeská, klasická, atd. Můj dotaz není na diskusích zdaleka ojedinělý. :) Chtěla bych si přečíst názory těch, kteří mi poradí. Kdo k tomu nemá co napsat, ať nepíše. :nevim: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
17.3.17 17:44

Ještě doplním, že mě zajímají spíše jména pro kluka, pro holčičku už máme vybráno. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4400
17.3.17 17:45

Jiří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24363
17.3.17 18:06
@warita píše:
Mohu se zeptat?

hele, já mám taky ráda, když jména sourozenců souzní - typově, zvukomalebně, historicky, kulturně, prostě nějaké pojítko. U cizích to neřeším, každého věc, ale u vlastních ano.
Takže třeba kombinace Lukáš a Bořivoj, Božena (nebo naopak Kevin či Jessika) mi nesedí.
K zadání - jakékoli tradiční a běžně dávané. Kluci - Tomáš, Matyáš, David, Jan, Jakub, Adam, Martin…Holčičí Eliška, Lucie, Adéla, Veronika, Tereza…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
17.3.17 18:55
@pe-terka píše:
hele, já mám taky ráda, když jména sourozenců souzní - typově, zvukomalebně, historicky, kulturně, prostě nějaké pojítko. U cizích to neřeším, každého věc, ale u vlastních ano.
Takže třeba kombinace Lukáš a Bořivoj, Božena (nebo naopak Kevin či Jessika) mi nesedí.
K zadání - jakékoli tradiční a běžně dávané. Kluci - Tomáš, Matyáš, David, Jan, Jakub, Adam, Martin…Holčičí Eliška, Lucie, Adéla, Veronika, Tereza…

Děkuji. :) :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13357
17.3.17 18:57

Tadeáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
17.3.17 20:21