Jméno Jonatán/Jonathan?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klopotkova
Extra třída :D 11860 příspěvků 30.04.19 23:42
Jméno Jonatán/Jonathan?

Diskusi zakládám, protože přemýšlím o jménech.
Celkově se mi líbí mužská jména začínající na písmeno J kromě Jaroslava a Jaromíra.
Jméno Jonatán zmizelo v propadlišti dějin a je to škoda, jméno je to hezké a většina lidí si zřejmě vzpomene na půvabný večerníček Mach a Šebestová.
Líbí se vám tohle jméno?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anitramm
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 30.04.19 23:45
@Klopotkova píše:
Diskusi zakládám, protože přemýšlím o jménech.
Celkově se mi líbí mužská jména začínající na písmeno J kromě Jaroslava a Jaromíra.
Jméno Jonatán zmizelo v propadlišti dějin a je to škoda, jméno je to hezké a většina lidí si zřejmě vzpomene na půvabný večerníček Mach a Šebestová.
Líbí se vám tohle jméno?

Nelíbí, jednoho znám a všichni mu říkají Johny.[Džony] :lol: Jonatán mi taky evokuje psa paní Kadrnožkové. :lol:

Markéta80
Hvězda diskuse 44699 příspěvků 01.05.19 00:00

@Klopotkova Jonatán :lol:, takhle se jmenoval kocour babi a bratranec to pořádně jako malý neuměl říct tak říkal Jaška a byl z něj Jašík :mrgreen: Nedala bych to, chudák dítě :mrgreen: a k našemu příjmení to by bylo něco :mrgreen:

kyslík
Kecalka 195 příspěvků 01.05.19 00:03

Mně se docela líbí, ale fakt to asi většině bobužel okamžitě evokuje toho psa, kvůli čemuž bych to jméno nedala. Mně se teda první vybavil Jonatan Netanjahu :-) A taky se asi opravdu blbě hledají různé domácké podoby, jak bys mu říkala?

Dianadiana
Kecalka 187 příspěvků 01.05.19 00:13

Jonatán se mi nelibi, taky si hned vybavim psa. Ten Jonathan je lepsi, když by se to vyslovovali jak ma, a taky aby se vám to hodilo k prijmeni. :)

veria
Nadpozemská drbna 25601 příspěvků 01.05.19 00:17

Jonatán Klopotka? No, když myslíš… :lol: p

iila
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 01.05.19 00:21

Koukám, že problém je, že nikdo nezná jiného Jonatána, než toho z Macha a Šebestové.
Mně se jméno líbí. Neobvyklé, netuctové, zároveň není cizí (preferuju teda spíš Jonatán než Jonathan, jsme přece v Čechách).
Jako, myslím, že i když tu většina píše, že jim se nelíbí, tak na něm není nic hrozného nebo něco, kvůli čemu by se klukovi Jonatánovi měly děti posmívat.
Takže bych do toho šla. Okolí si dřív nebo později zvykne a přispěješ k tomu, že toto jméno neupadne do zapomnění.

Aotearoa
Kelišová 5872 příspěvků 01.05.19 05:11

Mně se líbí. Lepší než každý druhý Matyáš, Mathias, Matteo a další formy tohoto jména :roll:

Fíková
Kelišová 5981 příspěvků 01.05.19 06:01

Víc se mi líbí Jonáš.

blumen
Hvězda diskuse 51012 příspěvků 01.05.19 07:01

Jonatán vubec, vybavi se mi hned ten pes.

@Fíková Jonáš je pekny.

Rive
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 01.05.19 07:10

Já jsem ho měla na seznamu, spolu s Jáchymem a Jonášem. Ale nedokázali jsme najít, jak jinak než Jonatáne mu říkat, stejně tak u Jáchyma.
A když jsme někde řekli, že chcem Jonatána, tak okamžitě všichni spustili o psovi. To bych synovi nemohla udělat :nevim:

a12
Hvězda diskuse 36880 příspěvků 01.05.19 07:33

Mne se taky celkem líbí :mrgreen:
Kdyz jsem cekala syna tak je zrovna byli v kine na filmu john wick, no vybrat jmeno pro kluka byl orisek, tak rikam, bude to jonatan :mrgreen:
No ale takovy jmeno by mi doma neproslo :mrgreen:

Tamara83
Povídálka 35 příspěvků 01.05.19 07:38

Mne se jméno moc nelíbí, ale pokud vám ano, tak si tak syna pojmenujeme. My máme Huga a okolí se taky velmi divilo, kde jsme na to přišli a vymlouvali nám to. A teď si nedokážou představit, že by se jmenoval jinak.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 12 inzerátů 01.05.19 07:41

Nelíbí se mi, u nás tak říkají chlapi v hospodě jointu.

Jeanny21
Kecalka 429 příspěvků 01.05.19 08:07

Mně se to líbí, sice si prvně vybavím psa, ale vlastně je to jméno jako každé jiné :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama