Jméno k příjmení Jonáš

Anonymní
3.6.17 18:05

Jméno k příjmení Jonáš

Ahoj, k příjmení, které může být i jako křestní jméno, se jméno hledá o chlup hůř. Tak vás prosím o názory, jaké jméno vám k tomu zní tak, že je naprosto jasné, co je jméno a co příjmení? Pro holčičku je to snadné, ale budeme mít chlapečka :mrgreen:

PS: Snad jsem to napsala srozumitelně. Například Filip, David, Tomáš nebo Marek by dělalo určitě problém, co z toho je křestní a co příjmení. Napadl nás například Eduard, nebo Vít. Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3.6.17 18:12

Ahoj, urcite je dobry napad dat jmeno, ktere se nevyskytuje (nebo jen velmi vyjimecne) jako prijmeni. Vit podle me prijmeni je. Libilo by se mi jmeno delsi a tvrdsi.

Napr.: Eduard, Alexander, Theodor, Gabriel atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
3.6.17 18:12

Petr Jonáš, Radek Jonáš, Karel Jonáš, Pavel Jonáš…Místo Víta bych možná volila variantu Vítězslav.

Ale mi se obecně nelíbí žádné mužské jméno. Mužská jména dělím na „hrozná“ a „nevadí mi“. Případně můžu starodávná historická jména, která už nikdo nedává, jako Záviš, Zbyšek, Svatopluk, Lev…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.17 18:15

Dalibor Jonáš zní hezky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
3.6.17 18:39

Me by se libilo Dominik/Daniel Jonas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
3.6.17 18:52

Daniel Jonáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.17 19:01

Znám jednoho Jonáše má jméno Jaroslav

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5047
3.6.17 19:03

Mě taky první napadl ten Jaroslav

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.17 19:56
@Apaji píše:
Petr Jonáš, Radek Jonáš, Karel Jonáš, Pavel Jonáš…Místo Víta bych možná volila variantu Vítězslav.

Mně právě všechna uvedená (Petr, Radek, Karel, Pavel) přijdou jako ta, která by se mohla plést, co je jméno a co příjmení. Dívala jsem se i na Kde jsme a existuje příjmení Petr, Karel, Radek i Pavel…dokonce znám jednoho muže s příjmením Petr. Ten Vítězslav i Radoslav jsou dobré tipy, to by se asi fakt nepletlo. Jenomže se mi to zrovna moc nelíbí, nebo rozhodně ne na tolik, abych to dala synovi (omlouvám se všem, co mají chkapečky těchto jmen). Tak zatím máme toho Eduarda a připisujeme Dalibora (ten by mě vůbec nenapadl, děkuju)… @Chezzie Daniel Jonáš je takové velmi Biblické, my tedy chodíme do kostela a Biblická jména mám ráda, ale tohle mi připadá opravdu až takové příliš. Jméno Dominik také nepatří k mým oblíbeným. Je to těžké no, mně se líbí mnoho mužských jmen, zrovna třeba Jonáš, Tadeáš i Tobiáš (to samozřejmě dát nemůžeme), líbí se mi i Jáchym (to nevím, jestli by šlo) a potom ta běžná vlastně všechna, ale tam by se to zase pletlo no…

• Nahlásit
  • Citovat
3159
3.6.17 20:07

No Tomáš Jonáš zní fakt děsně. :D ale jinak mi prijde, že jde ke jménu vše David Jonáš, Michal Jonáš, Martin Jonáš mě přijde vše ok. Za mě klidně i Jan Jonáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
3.6.17 20:11

Nevím proč, ale první mě napadl Oliver. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
3.6.17 20:14

Daniel, Robin, třeba, ětšina jmen k tomu půjde. nebo dejte Jonáš Jonáš, a bude to jednoduchý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.17 20:36

Já znám Jindřicha Jonáše. :mavam:
Nezní to špatně. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3478
3.6.17 20:59

Z toho, co tu ještě nepadlo: