Jméno Mateo/Matteo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janitka
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 7 inzerátů 16.11.18 22:42
Jmeno Mateo/Matteo-Knappova

Ahoj.Mate prosim nekdo knizku Knappova-Jak se bude jmenovat? Je tam jmeno Mateo? Nebo se musi extra zadat kdyz ho chci dat diteti? A kdy ma svatek? Na Mateje, Matouse nebo uplne jindy? Nevite nahodou? Je to jedno ze tri jmen co mame ve vyberu…Moc dekuji za odpovedi…

Reakce:
Uživatel je onlineMartina D.
Ukecaná baba ;) 2196 příspěvků 16.11.18 22:46

@Janitka Na https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?… jsou k nalezení obě verze, takže žádat nemusíš. A svátek má na Matěje.

Janitka
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 7 inzerátů 16.11.18 22:52

@Martina D.
Dekuji :kytka:

Yasmina21
Kecalka 453 příspěvků 16.11.18 23:08

Dívala jsem se do knížky a je tam jak Mateo, tak i Matteo. :kytka:

Janitka
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 7 inzerátů 16.11.18 23:17

@Yasmina21 moc dekuju :kytka: trochu mi to usnadnilo vyber :dance: . Kdybych musels nekde zadat asi bych se na to vyflakla :mrgreen: .

terien
Echt Kelišová 8502 příspěvků 16.11.18 23:47

Stejně to bude pro okolí Mates jako půlka republiky, tak to máš jedno jestli Matěj, Matyáš nebo Mateo.

AnastazieB
Echt Kelišová 8416 příspěvků 17.11.18 00:30
@terien píše:
Stejně to bude pro okolí Mates jako půlka republiky, tak to máš jedno jestli Matěj, Matyáš nebo Mateo.

Přesně tak, každý druhý chlapeček se jmenuje Matěj, některý i Matteo… Druhá půlka jsou Kubíčci… Spíš bych se soustředila na nějaké méně okoukané jméno…

Celina
Závislačka 3621 příspěvků 17.11.18 07:54
@terien píše:
Stejně to bude pro okolí Mates jako půlka republiky, tak to máš jedno jestli Matěj, Matyáš nebo Mateo.

přesně tak…jako Ela, Ella, Elen, Eleonora, Eliška…lidi pořád vymýšlí rádoby exotické varianty a stejně to pak sklouzne ke klasické české variantě. Známá dala Thomase, jednak k typicky českému příjmení :think: a za druhé je nad slunce jasné, jak mu všichni (kromě ní) budou říkat. Akorát, že bude každého opravovat „ale já se píšu s H“ :roll:

Janitka
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 7 inzerátů 17.11.18 15:05

@terien My mame cizi prijmeni,takze Matej se k tomu opravdu nehodi(v napsane verzi) (neco jako treba Jiri Seccada byste taky nedali)a ze mu budou rikat matysku,mateji mi vubec nevadi…me se to jmeno libi na vsechny zpusoby. Pro nas to bude matysek,maty,ma­teo,máťa,hodne variant a zadny mi netaha usi oproti treba davidovi,kde mi ujetiny typu dado,dadulko,dej­viku rvou proste usi :? .i kdyz jen david se mi libi…
A mateo mi tak exoticky neprijde teda. Ani ty jmena co psala @Celina typu Ella. Je to hezci nez eliska(v 50ti letech bych byla radsi ella nez eliska :lol: ).
Ale chapu, ze co clovek to nazor :palec: . Ja nejsem zastance exotiky,jen chci jmeno co se hodi k prijmeni a libi se mi. Malo okoukana pekna jmena si necham rada poradit @AnastazieB . Jen at nejsou typicky ceska (Frantisek apod.)vzhledem k prijmeni..my mame jeste ve vyberu Filipa no… Stale vaham,ale vic se mi asi libi maty…

Patrisha
Kecalka 104 příspěvků 27.11.18 12:00

Jestli se ti líbí Mateo tak ho prostě dej :) Mě se líbí taky moc ale nedala bych ho. Ale třeba málo používané jméno je Teodor, Teo, což se mi moc líbí ale mě by doma neprošlo :mrgreen: u nás jednině Jonáš. Ale klidně sem holky napište nějaké inspirace protože u nás je to na bodu mrazu :mrgreen: :mrgreen: u kluka teda.
@AnastazieB

Janitka
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 7 inzerátů 27.11.18 23:05

@Patrisha
Jsme taky na bodu mrazu… rodice jsou z jmena mateo vyrizeny :mrgreen: …nechapou kde sme to vzali… porad nam podstrkujou filipa. :nevim: to se mi taky libi,ale kdyz mi nekdo rekne,ze se mu to s tsmto nelibi,mam o to vetsi chut to dat a udelat :mrgreen: . Ale jde o jmeno a musim vazit, ze ho bude dite nosit cely zivot…theo je hezkx. Zrovna sem rikala muzi,ze mateovi muzem rikat i teo zkracene… ty taky cekas klucinu? Vyber jmena pro kluka je pro me boj …fakt… :?

Patrisha
Kecalka 104 příspěvků 28.11.18 08:46

@Janitka Hele ve výsledku si dejte co chcete oni si zvyknou a to jako fakt, začne se jim to líbit,. Vzpomínám když moje mamka dala mému bratrovi jméno Kryštof před 12 lety to bylo jméno opravdu neznámé až na kapelu :mrgreen: já i všichni z rodiny jsme z toho byli v šoku co to je za jméno a teď už si ani jiné k němu nedokážu představit :srdce: a ještě je jich kolem mraky :mrgreen: takže bych se nebála o rodinu.
Zatím nečekáme, bohužel to nějak nejde, ale jména už tak zhruba probíráme. Chtěla bych moc Teodoru.. Tea, Dora, Dorotka atd. , ale přítel tvrdí že to stejně bude kluk což je dost pravděpodobné vzhledem k tomu že má dva bráchy a u nás v rodině jsem holka jen já a sestra :mrgreen: :mrgreen:
Občas si tady zabrouzdám do skupinek kde se řeší jména abych se trochu inspirovala :hug: abych furt neřešila věci ve skupině snažení a rozptýlila se. Věřím že se nám taky brzo zadaří, třeba tenhle měsíc by to byl krásný dárek :srdce:
Kdy rodíš?

Janitka
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 7 inzerátů 28.11.18 17:43

@Patrisha Ja mam termin v pulce prosince,takze darek pod stromecek… znam 2 dory a i jednu theodoru :palec: . My mame v rodine samy zensky taky,ja prvni ditko dceru,vsichni mysleli,ze to bude zase holka a je to kluk :mrgreen: … tak drzim palec,ono se zadari urcite :palec: a u dcery kdyby byla kluk jsem mela davida,dnes uz se mi to moc nelibi :P .vkus se meni…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >