Jméno pro dítko

494
10.8.13 17:42

Jméno pro dítko

Hezky den :mavam:
prosim o nazor na jmeno pro miminko…
Nejdriv jsme s pritelem vybrali jmeno Matyáš, to se mu nelibilo tak jsme vybrali Mathias…ted zase pritel prisel s tim ze se mu to nezda :D :zed: ja uz jsme si zvykla rikat malymu Matysku :)
je to k prijmeni Ponikelsky…prosim o nazor jestli je lepsi Matyáš nb Mathias popripade jake jine chlapecke jmeno se vam libi :) dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1480
10.8.13 17:46

@Claire Bare Já jsem chtěla taky Matyáše, ale manžel o tom nechce ani slyšet :zed:
Mathias se mi k vašemu příjmení moc nelíbí, určitě raději Matyáš:)

My máme ještě na výběr jména dost času, ale Matyáš to už asi určitě nebude. Líbí se mi Adam, Vojta, Lukáš:) Holčičí zatím nevybíráme, nějak jsem přesvědčená, že to bude kluk:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3322
10.8.13 17:47

@Claire Bare Mě se víc líbí Matyáš. :palec: A podle mě se to i víc hodí k příjmení. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
385
10.8.13 17:47

Mathias je opravdu pěkné. Navic matyáš pak nepochopí v zahraničí a budou to komolit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
joaska
10.8.13 17:48

Hlasuju pro Matyáše.
chtěla jsem Honzíka. Mám dva kluky a Honzík není ani jeden. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
669
10.8.13 17:50

@Claire Bare

Mathias… když mu dáš toto jméno tak pak bude celý život někomu vysvětlovat a hláskovat jak se to píše, na každém úřadě, u doktora a pod… za Vaši snahu být kreativní vám určitě nepoděkuje… za mně jednoznačně česky a srozumitelně Matyáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
10.8.13 17:51

No, celkem živě to vidím, jak za 20let, kdykoliv diktuje svoje jméno, tak dodává, že se píše s H, měkkým I, krátkým A a na konci je prosím S, ne Š. To už je obstojný dodatek kvůli křestnímu jménu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
10.8.13 17:51

Maty je lepší ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1504
10.8.13 17:52

Matyase v zahranici pochopi, ale Mathias Ponikelsky zni fakt divne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
10.8.13 18:04

Mate pravdu :) az takhle jsem o tom neuvazovala a opravdu by byl chudak kdyby musel porad nekde vysvetlovat jak se to pise :) skoda ze je tech Matyasu ted tolik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4989
10.8.13 18:09

@Claire Bare Já hlasuji pro Matyáše, jsem spíš pro ta česká jména… My budeme dávat Štěpána. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
10.8.13 18:15

@Budrum taky pekne jmeno ale vzhledem k TP 2.12 koukame na nejaky dal :D aby to chudak nemel vsechno hned pri jednom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7219
10.8.13 18:15

Může se jmenovat Mathyas/Mathias, ale říkat si může Matyáš. Zas tak často nikde jméno nikomu vysvětlovat nebude, takže tohle bych neřešila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
10.8.13 18:23

A co třeba Matěj? to mám vybráno i já :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
10.8.13 18:53

@Budrum Jé já mám doma Štěpána a malý je Matyáš, chtěla jsem Matyas, ale protože naše příjmneí začína na S, tak by to nebylo nic moc kvůli výslovnosti. No ono i tak je to š S… Jinak jsem tu potkala i chlapečka, co se jmenuje Matteo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama