Jméno pro Kanaďanku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 16:26
Jméno pro Kanaďanku?

Ahoj holky.. za par měsíců se nám s manželem (Kanaďanem) narodí holčička… bydlíme teď v Kanadě, ale se starším synem (Adam Lucas) trávíme v CR cele prázdniny. Snažíme se vymyslet americké jméno, které se ale dobre vyslovuje, aby si babičky nerozlamaly jazyk. Mne se hrozně líbí jméno Cheryl, ale vůbec nevim, jaké druhé jméno k tomu, aby bylo trosku česky znějící. Dost se mi líbí i Julia Anne, Jasmine Lucy, Lauren, Leah i Sarah. Budu vděčná za každý názor a radu, děkuji :srdce:

Reakce:

KalamityJohn
Kelišová 6308 příspěvků 04.05.18 16:29

My máme Josefinu a Magdalenu. Spíš bych našel český jméno, který se dá užívat v angličtině, angličtina je v tomhle směru daleko tolerantnější než čeština.

mrav
Neúnavná pisatelka 18446 příspěvků 04.05.18 16:31

Ahoj. K Cheryl mi nejvíc sedí Sarah. :pankac:

annasmyc
Kecalka 317 příspěvků 04.05.18 16:39

Kamarádka Češka má v Kanadě holčičku Annick (říká ji Aničko, Áňo -i české příbuzenstvo) a druhou holku Natalie (česky Natálka)…

Slečna Ferka
Extra třída :D 10110 příspěvků 04.05.18 16:40

Mě jako první podle titulku diskuse napadla Chloé.

Pokud to má být k Cheryl, tak bych volila nějaké mezinárodní jméno: Anna, Sophie, Hana/Hannah, Ava, Sonia, Julie…

marin
Echt Kelišová 9149 příspěvků 04.05.18 16:42

Mně se líbí kombinace Julia Anne. Je to přijatelné i pro české prostředí stejně jako ten Adam Lucas.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 04.05.18 18:15

Tak k Cheryl a ceske, to toho moc nebude. Mozna ta Lea? A je to nadherne jmeno :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 18:16

Jsme dvojjazycna rodina, čj a aj. Taky jsme hledali jména, ktera zvládnou vyslovit všechny babičky. Máme Emu a Hanu. Ve hře byly ještě třeba Linda nebo Matylda.

Danus1
Kecalka 489 příspěvků 05.05.18 23:01

Tak k te Cheryl mi taky nejak zadne druhe jmeno moc nepasuje. Mam kolekyni Cheryl tak se ji zeptam jake ma druhe jmeno, ale je to Anglicanka. Jinak aby druhe jmeno bylo troche cesky znejici tak co treba Cheryl Ella, Cheryl Emma, Cheryl Anne, Cheryl Elizabeth.
Budete to druhe jmeno hodne pouzivat? Budete ji rikat obema jmenama najednou? My zijeme v Anglii a tady kazdy druhe jmeno ma, ale malo kdo ho pouziva. My jsme je holkam nedali, ale ted mi je to trochu lito, protoze moje dcery jsou ve skole jediny co druhe jmeno nemaji a jim je to samozdrejme trochu lito.

Holky jsou Julia a Emma. Ale musim rict, ze jmeno Julia mi na mou dceru nesedi. My jsme ji vsichni vcetne anglicke rodiny od malinka rikali Julinka normalne s ceskym J. Rikali ji tak i ve skolce a ve skole, ale kdyz ji bylo sest tak jednoho dne se ve skole rozhodla, ze chce aby ji rikali Julia (anglicky). Deti ve skole si na to zvykli docela dobre, ale ucitele a rodice deti za mnou chodili a ptali se mne jeslti jsme ji zmenili jmeno a nejak si nemohli zvyknout, proste to byla Julinka. Julia mi na malou holcicku prijde tvrdy, usedle. Vetsinou ji rikam Jules (Dzuls) to mi na ni prijde lepsi.Az teprve ted kdyz je trochu starsi deset, tak se mi to zacina libit. Hlavne se mi nelibi, kdyz ji ceske kamaradky riknou Julia cesky.
Ale Julia Anne zni docela hezky :)
U druhe dcery jsme taky uvazovali o Jasmine, ale nedali jsem ho kvuli tomu J, ze se cte jinak v obou jazycich.

Hodne stesti at jste vy i vase holcicka s jmenem spokojeni.

Gituš
Závislačka 2612 příspěvků 05.05.18 23:50

Mám manžela Američana - máme Abigail Leu, Viktorii Evelyn, Gabrielu Lauren a Karolinu Sofii. Všichni jak v USA, tak v ČR jsou schopni jména vyslovovat bez problémů.

Jinak v USA jim říkají převážně Gaily/Lee, Tory/Eve, Riely/Lee a Kaia/Lina, říká jim tak i manžel, občas i já, ale ostatní v ČR ne :mrgreen: Na ty je to moc atypické :D.

Mně se teda pocitově Cheryl moc nelíbí. A nějak mi k tomu nesedí ani žádné jméno, Abigail končí na l, ale zní mi to pocitově třeba lépe Abigail Lea místo Cheryl Lea.

Zběžně jsem tak koukla na nejoblíbenější kanadská jména, je tam tolik krásných a je tam tolik kombinací :D Ani nemá cenu je vypisovat.

Teď mě ale docela zaujala kombinace Cheryl Claire a Cheryl Grace, jen to není teda zrovna přijatelné pro Čechy, ale jako kombinace se mi to líbí. Jinak ještě je hezká ta Jasmine Lauren/Laura.

Morrígan Ní_Boii
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 06.05.18 22:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky.. za par měsíců se nám s manželem (Kanaďanem) narodí holčička… bydlíme teď v Kanadě, ale se starším synem (Adam Lucas) trávíme v CR cele prázdniny. Snažíme se vymyslet americké jméno, které se ale dobre vyslovuje, aby si babičky nerozlamaly jazyk. Mne se hrozně líbí jméno Cheryl, ale vůbec nevim, jaké druhé jméno k tomu, aby bylo trosku česky znějící. Dost se mi líbí i Julia Anne, Jasmine Lucy, Lauren, Leah i Sarah. Budu vděčná za každý názor a radu, děkuji :srdce:

Napadlo mě pár pěkných kanadsko-českých spojení:
Cheryl Clara
Cheryl Ema
Cheryl Livia
Cheryl Liv
Cheryl Amalie
Cheryl Adela
Cheryl Evelin
Cheryl Milena - to je dost mezinárodní jméno
Cheryl Viola (Oni ale nejspíš čtou jako „vajola“)
Cheryl Iva / Ivona
Cheryl Zora
Cheryl Emilie
Cheryl Ingrid
Cheryl Alena
Cheryl Bára
Cheryl Brigid
Cheryl Cecilie
Cheryl Dagmar
Cheryl Dana
Cheryl Diana
Cheryl Darina
Cheryl Edyta
Cheryl Freya / Freja
Cheryl Jenovefa
Cheryl Lada
Cheryl Liba
Cheryl Ludmila - to je takové mezinárodní jméno
Cheryl Luna
Cheryl Madla
Cheryl Matilda
Cheryl Meda
Cheryl Milada
Cheryl Miroslava - nejznámnější nositelka je mexická herečka Miroslava Stern
Cheryl Odeta
Cheryl Radka / Radana
Cheryl Rosa
Cheryl Sabina
Cheryl Saskia
Cheryl Svatava
Cheryl Slavka
Cheryl Viera / Vjera / Vera
Cheryl Zdenka

chs.jasmin
Echt Kelišová 7633 příspěvků 09.05.18 09:23
@Anonymní píše:
Ahoj holky.. za par měsíců se nám s manželem (Kanaďanem) narodí holčička… bydlíme teď v Kanadě, ale se starším synem (Adam Lucas) trávíme v CR cele prázdniny. Snažíme se vymyslet americké jméno, které se ale dobre vyslovuje, aby si babičky nerozlamaly jazyk. Mne se hrozně líbí jméno Cheryl, ale vůbec nevim, jaké druhé jméno k tomu, aby bylo trosku česky znějící. Dost se mi líbí i Julia Anne, Jasmine Lucy, Lauren, Leah i Sarah. Budu vděčná za každý názor a radu, děkuji :srdce:

Ahoj,

asi nejvíce mi sedí ta Julie. Moje bývalá kolegyně žila let v USA a měla i američana, pak se rozhodli vrátit zpět a byla ráda, že děti pojmenovala pro čechy srozumitelne - Sophia a Ella.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 00:04

To zalezi. Vetsina Kanadanu maji Francouzske predky.
 https://www.babycenter.ca/…ames-of-2017

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >