Reklama

Jméno Tobias

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 22:55
Jméno Tobias

Krásný den přeji ???? Čekáme chlapečka a vybíráme jméno. Nelíbí se nám vyloženě česká jména ale ani cizí. Jediné jméno které se nám líbí asi nejvíce je Tobias, jelikož k českému Tobiáš nemá daleko, ale více se nám líbí Tobias než Tobiáš. Docela je problém i s rodiči. Naším se líbí ale že strany manžela moc ne..tak poslouchám ať ho nedáváme a že to bude Alešek.. Můj manžel se jmenuje Aleš, tak jsme říkali že když žádné jméno nedopadne že to bude Aleš, ale nechci to dát moc z toho důvodu že to je pak, starej nebo mladej, malej nebo velkej, když zavolám ozvou se oba a tak, takže rozmyslime Aleše nebo Tobiase, a jelikož jsme v Česku tak úplně cizí taky dávat nechci. Ale nemyslím si že by to bylo nějak hodně vzdálené od Tobiáše, moje ségra je například Natali a ne Natalie.. :* svátek by jsme slavili na Tobiáše stejně jako například sestra Natali slaví svátek na Natálii.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

tlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 20.09.18 22:59

Kamaradka ma ted maleho chlapecka Tobiase. Za me krasne jmeno. Narozdil od Aleška.

Taka
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 20.09.18 23:01

Líbí se vám oběma? Líbí. Shodli jste se na něm? Shodli. Výstřední není, lidi ho budou umět napsat, v davu dnešních dětí vyčnívat nebude… Nevím, co řešíte :kytka: A že se to nelíbí prarodičům? A co? :nevim: Své děti už si pojmenovali, teď je řada na vás. Neboj, budou ho mít rádi, i kdyby se jmenoval Evžen nebo Klaudius ;)

páájaa2
Kecalka 416 příspěvků 20.09.18 23:05

Já tomu prostě nerozumím, proč Tobias a ne Tobiáš, proč Natali a né Natálie. Ale to je můj problém. :-) Jinak všude platí - Vaše dítě, vaše volba. Rodiče nerodiče. :palec:

Russet
Extra třída :D 10946 příspěvků 20.09.18 23:08

Tobias bych dala jen k německému příjmení. K českému ne. Ale vaše dítě - vaše rozhodnutí.

belladonna
Závislačka 2551 příspěvků 20.09.18 23:13

Dle příjmení. Pokud se Tobias hodí, tak bych dala klidně Tobias. Jinak se mi líbí i Tobiáš i Aleš, pokud jsou k příjmení. Tobias Malý by znělo dobře, Tobias Zajíček už by se mi nelíbilo.

miluver
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 20.09.18 23:13

Bydlím v malém městě cca 8 tis. obyvatel a zrovna minulý týden mě zaujalo v městském měsíčníku zpráva z vítání občánků, které je u nás 1 za půl roku. A byli tam 2 Tobiášové, 3 Tobiasové, 2 Dominikové, 1 Tomáš, 2 Matyášové, 3 Emičky, 1 Terezka, 1 Natálka a Simonka, 1 Mia a Stela :nevim: :nevim: takže za mě, pokud jsi chtěla trošku zvlaštnější jméno než Tobiáš, tak Tobias se už dává taky celkem běžně… ;) ;) resp. To množství mě celkem zaskočilo :lol: :lol:

Bábrdl
Generální žvanilka 21173 příspěvků 20.09.18 23:21
@Anonymní píše:
Krásný den přeji ???? Čekáme chlapečka a vybíráme jméno. Nelíbí se nám vyloženě česká jména ale ani cizí. Jediné jméno které se nám líbí asi nejvíce je Tobias, jelikož k českému Tobiáš nemá daleko, ale více se nám líbí Tobias než Tobiáš. Docela je problém i s rodiči. Naším se líbí ale že strany manžela moc ne..tak poslouchám ať ho nedáváme a že to bude Alešek.. Můj manžel se jmenuje Aleš, tak jsme říkali že když žádné jméno nedopadne že to bude Aleš, ale nechci to dát moc z toho důvodu že to je pak, starej nebo mladej, malej nebo velkej, když zavolám ozvou se oba a tak, takže rozmyslime Aleše nebo Tobiase, a jelikož jsme v Česku tak úplně cizí taky dávat nechci. Ale nemyslím si že by to bylo nějak hodně vzdálené od Tobiáše, moje ségra je například Natali a ne Natalie.. :* svátek by jsme slavili na Tobiáše stejně jako například sestra Natali slaví svátek na Natálii.

Pokud nechceš, aby se chlapeček jmenoval jako „každý druhý“, tak bych dala Aleš. Tobiasů/Tobiášů je milion.

Limi123
Závislačka 3297 příspěvků 20.09.18 23:32

A ja bych zase dala toho Tobiase. Ales se mi libi vic (Alesek zni ale hrozne), ale jmeno po otci faaakt ne. Dela to bordel. Muz se jmenuje stejne, jako tchan a dodnes se to porad plete.

Gosi
Kelišová 5640 příspěvků 20.09.18 23:44

Jsem myslela, ze rodice informuji prarodice o jmene miminka a ne naopak :lol: jestli s diakritikoi, nebo bez to je asi v tyhle dobe jedno, pres matriku projdou obe…

Anna766
Hvězda diskuse 69127 příspěvků 20.09.18 23:46

Tobias není ošklivè jméno,ale opravdu je Tobiasů a Tobiášků teď hodně.
Aleš je česká podoba Alexe,Alexeje to by se nelíbilo?

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 21.09.18 00:13

Tobias je pekne hezci nez tobiáš a ales, ale především bych si teda rozhodně nenechala kecat do jmena od kohokoliv ikdybysme se shodli treba na Hermenegilde. Jak se tu pise prarodice uz si sve deti pojmenovali tak at to nechaj na vas. Dulezite prece je co se libi vam, vy ho budete denne oslovovat. :palec: Jo a muj osobni nazor je ten, ze jmeno po rodici je fadni prezitek, to je ale samozrejme jen muj pohled na vec.

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 21.09.18 00:45

Rodičům je do toho sumak! Když se nám snažili kecat do jména tak jsme je poslali slušně do zadele :lol: :lol: a cela rodina teď netuší jaké jméno bude mít mala :lol: :lol: mohli ho vedet, ale když kecali a vše nám prekrucovali, tak teď čekají :lol: :lol: jinak já bych k českému příjmení nedavala Tobias. Jméno je to krasne, ale já na tento styl nejsem. Proto bych volila Tobiáše. Ale závěrem pojmenujte jak chcete vy! Všem je do toho putna. Nerikala bych nikomu nic a pak poslala jen oznamovací sms až bude malý na světě :)

beruska9
Extra třída :D 10640 příspěvků 21.09.18 02:40
@Taka píše:
Líbí se vám oběma? Líbí. Shodli jste se na něm? Shodli. Výstřední není, lidi ho budou umět napsat, v davu dnešních dětí vyčnívat nebude… Nevím, co řešíte :kytka: A že se to nelíbí prarodičům? A co? :nevim: Své děti už si pojmenovali, teď je řada na vás. Neboj, budou ho mít rádi, i kdyby se jmenoval Evžen nebo Klaudius ;)

Amen! :)
A za me osobne - jmeno po otci v zadnem pripade, nemam to rada.

Pejuska
Povídálka 45 příspěvků 21.09.18 06:45

Ahojky, nečetla jsem tedy všechny příspěvky, ale jak už bylo v některých zmíněno: je to Vaše dítě a rodiče by Vám do toho neměli co povídat :) pokud chcete Tobiase, dejte ho, je to krásné jméno :) .. narozdíl od Aleše :) já mám pro malou připravené jméno Julie a pro kluka Patrik… když jsem řekla doma jméno Julie, tak se všichni zhrozili, ale postupem čase už si na to zvykly a jsou s tím v pohodě. Takže bříšku neřekne nikdo jinak než JUPA :) :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >