Jméno Zina

178
24.4.20 11:50

Jméno dcerky

Ahoj vespolek! Narodila se nám s mužem krásná holčička, kterou jsme pojmenovali… K příjmení se skvělě hodí a já to jméno furt miluju a rozhodnutí nelituju. Ale překvapilo mě, že to jméno vyvolává rozpaky! Přitom je normálně v kalendáři a bylo by mě upřímně nenapadlo, že je to nějaký úlet. Máme vychované kamarády i rodinu, takže až na dvě výjimky nám nikdo otevřeně neřekl, že to jméno je divný, ale jinak mi všichni připadají tak nějak na rozpacích, když jim řeknu, jak se malá jmenuje. Tak bych ráda udělala anketu a využila anonymity internetu, abych se dozvěděla, co se tak lidem při tomhle jméně honí v hlavě ;)

Příspěvek upraven 29.01.21 v 16:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3541
24.4.20 11:52

Nic :-) já mám Ninu a Zina mi přijde jako taková méně obvyklá obdoba… neřešila bych to být Tebou… sto lidí sto chudí… já moc nemusím takové ty Emmy, Elly, Stelly… ale každého věc… nelam si s tím hlavu, hlavně, že se to líbí vám :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25376
24.4.20 11:54

@DelfinaPau tak přiznejme si, že je to neobvyklé jméno, ale v záplavě Terez, Sofií, Elišek atd. nádherně vynikne.
Mě se líbí a kdybych znala někoho, kdo své dítě takhle pojmenoval, tak bych mu to jméno pochválila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
24.4.20 11:54

@azaleila Vida, peknej vyber! :palec: Jako nastesti me to nijak nezviklalo a jmeno mi pripada porad dobry, ale jsem proste jen strasne zvedava, co muzou znamenat ty rozpacity obliceje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23344
24.4.20 11:56

Jméno Zita a Zina se mi líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
24.4.20 11:58

@lleennttiillkkaa Neobvykle z hlediska cetnosti uzivani urcite je, ale zaroven mi pripadalo, ze to neni zadnej výstřelek. Diky za pochvalu, moc sme jich zatim neslyseli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
24.4.20 11:59

Taky bych pochválila :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
24.4.20 11:59

Jak už bylo popsáno výše - je to prostě na dnešní dobu neobvyklé jméno. V kalendáři je spousta jmen, která se v dnešní době moc nedávají. Já bych se klidně i pozastavila nad jménem Karel… Jinak Zina se mi osobně líbí, ale záleží na příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4306
24.4.20 12:04

V pohodě. :nevim: Méně běžné, ale jinak vlastně klasické jméno. Určitě ne takové, u kterého bych s i v duchu pomyslela „No jo, to chtěli být zas rodiče zajímaví.“ ;) Zařadila bych si ho do stejné „škatulky“, jako třeba Zoe nebo Zora. Možná lidi jméno překvapí, jen že teď moc nedává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25010
24.4.20 12:07

@DelfinaPau znám dvě Zity, Zinu žádnou. Jméno vnímám neutrálně, nedala bych ho, ale nijak mě nepobuřuje…Pozastavila bych se nad maličkou Gertrudou ( v naší kotlině) nebo třeba Boženou, ale Zina ve mě zanechává naprosto neutrální pocity…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52334
24.4.20 12:09

Pro mě to je normální jméno. Nic u čeho bych si říkala, že rodiče zase chtějí být něčím zajímaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25376
24.4.20 12:10
@DelfinaPau píše:
@lleennttiillkkaa Neobvykle z hlediska cetnosti uzivani urcite je, ale zaroven mi pripadalo, ze to neni zadnej výstřelek. Diky za pochvalu, moc sme jich zatim neslyseli :)

Helepřed 11 lety se v porodnici podivovali nad našim Vítem. Prý jestli je to jméno po dědečkovi. Můj manžel je Vojtěch a byl jediný ve škole. Dneska už je to úsměvný, vzhledem k tomu, kolik Vojtíků běhá po světě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
24.4.20 12:10

Vida, tak bud potkávám spatnej vzorek lidi, nebo sem uz paranoidni :-))) Jsem rada, ze zatim to nevypada, ze bych holce zkazila zivot :) Dekuju za vsecky nazory :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
24.4.20 12:11

@lleennttiillkkaa Vítek je podle me z podobnyho ranku jmen - normalni kalendarove jmeno, v Cechach domestikovane, ale neuziva se. Vitka sem mimochodem zvazovala pro pripadnyho kluka, ale narodila se Zina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 12:15

Jméno Zina se mi líbí. Mám kamarádku Zinu a jiná kamarádka má desetiletou dceru Zinu. Za mně taky pochvala za výběr jména :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat