jogurt

163
24.7.06 09:35

jogurt

Ahojda maminy, chtěla bych se zeptat, jaký druh jogurtu dáváte dětem. Já Dájoj ( 11m ) nejdříve zkoušela bílý, s živými kulturami. I když jsem mu do toho zamíchala ovoce, vše snědl, ale potom hodně ublinkával. Tak jsem teď zkoušela již ochucený jogurt, konk. Florian od Olmy a jogurt Dobrá máma. Ale to složení… nevím, jestli je to pro něj vhodné. Ale po nich vůbec neublinkává. Jestli někdo máte zkušenost, budu ráda. Ahojda, Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

139
24.7.06 09:41

Ahoj, Olmy se neboj, ta dela jogurty v Bio kvalite…taky se na ne pristi mesic chystame

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
24.7.06 09:41

Ahoj, Olmy se neboj, ta dela jogurty v Bio kvalite…taky se na ne pristi mesic chystame

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
24.7.06 09:49

Ahoj,
malý bílé neslazené jogurty nechce vůbec a zbytečně ho do toho nenutím. Taky dávám Florian ovocný nebo Activii ovocnou a to mu chutná. Já tohle zas až tak neřeším. Myslím, že mu tím neškodím.

Mějte se hezky.

Andrea a Adámek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
24.7.06 11:00

Ja davam bily, chocensky, nebo holandii, nebo ted Vian smetanovy( vyrabi ho Hollandia a stoji jenom 3,90), a do toho primichavam ovoce, jahody, nebo banan, jablko.........ale malej miluje i samotny

K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2947
24.7.06 11:42

jogurt

ahoj,tak my dáváme od začátku selský jogurt s příchutí,jahodový,borůvkový,merunkový ,broskvový a všechny mají velký úspěch.malej má AE tak jsem chtěla aby tam bylo co nejmíň těch věcí,co v jogurtu být nemají a myslím,že to celkem ten selský splňuje.pak ještě kupuju ten ve skleničkách-agroláček nebo je na něm napsaný z jižních Čech a ten je skoro stejně tak dobrý.já jsem nikdy jogurty nejedla a jak jsem ochutnala tady ty,tak si je dávám taky.ty ostatní mě připadají kyselý a takové ty hrůzy jako Danone a Vitaliney nemají s jogurtem společného nic.stejně si myslím,že nejlepší jogurt na světě mají v Řecku,kdo ho někdy ochutnal,tak mi dá za pravdu.no jo,ale tady se koupit nedá,a něco těm prckům dát musíme,že jo.tak ať vám chutná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7688
24.7.06 13:40

Klidně mu dávej už ochucené. mě teda verča bílý jí i samotný, ale neřešila bych to.- Vždyť po roce se uvádí že už se můžou ovocné a spousta dalších do té doby „zakázaných“ potravin, a vy už ten rok máte „za pár“ :lol:
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
1.8.06 10:53

Začla jsem taky dávat bílou Hollandii a do ní ovoce-švestkovej Hipp,jablíčko,hrušku…Problém je v tom,že mě začal ublinkávat a nevím proč,nikdy to nedělal,až co jí jogurt,má AE a testy na mlíko byly negativní,má alergii ,,pouze,, na bílek,žloutek a lepek :evil:
Nevíte,čím by to mohlo být? Mám ho přestat dávat? Jinak mu chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
1.8.06 11:32

Re: jogurt

KaVi. To máte stejné jako my. Prostě jeho žaludek nesnese čistě bílý jogurt, je pak překyselený. A je jedno, že to dochutíš ovocem. U nás to bylo stejné. Začla jsem teda kupovat už ochucený ( Florian ) a už vůbec neublinkává. Zkuste to, uvidíš, že to bude OK :lol: . S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
1.8.06 11:39

Ahoj..

Já dávám Activii jen tu bílou, neslazenou.. Pak dávám někdy Dobrou mámu bánánovou nebo jahodou, jinou ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
1.8.06 11:41

Jogurt jíme od 7 m, začali jsme bílým plnotučným (okolo 3,5% tuku) živým (s živýma kulturama), konkrétně Hollandia a Vian z Kaufu. Ochucené jogurty jíme jako mňamku, nejčastěji Bio od Olmy, moc sladké ředím bílým. Jogurty „pro děti“, pidiporce přeslazené hmoty nekonzumujem, stejně jako odtučněné nebo smetanové. Od roka pijeme kefír, jogurt. mlíka atd. , malá se na tom naučila pít z hrnku, dala jsem jí to nejdřív do nekapacího, pak do kapacího a pak do obyč hrnku, jak je to husté tak rychleji pochopila co a jak.
S tím ublinkáváním asi je to zpočátku nezvyk, nemyslím, že by příchuť mohla zrovna tohle ovlivnit, spíš kyselost jogurtu. Ale rozhodně kysané mléčné výrobky dávej, moc prospěšnějších potravin neznám.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
1.8.06 11:46

Re: jogurt

No o tom to je. Když koupíš už ochucený jogurt, nemá to chuťově s bílým nic společného. Bílý je prostě nakyslý. A mě bylo doporučeno dávat právě smetanové. A já jsem o tom přesvědčená, že neublinkává díky této změně. Když mi 2 měsíce po každém bílém jogurtu ( i s přidáním ovoce ) hodněkrát ublinkul a po ochuceném vůbec, tak na tom asi něco bude.. S. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
2.8.06 10:58

Sylvi, pokud malý ublinkává po bílém jogurtu, tak mu asi skutečně nevyhovuje nakyslost. Tučnější jogurty jsou pro žaludek příjemnější (stejně jako sýry, kefíry a vůbec všechny mléčné výrobky). Ochucení jogurtu by nemělo mít vliv, ale jogurty se v kyselosti=obsahu kyselin liší druh od druhu. Např. pokud malý zvládne ochucenou Holandii není důvod proč by mu měla bílá dělat zle. Klidně dávej smetanové jogurty (vynikající je třeba bílý choceňský MAX, ten připomíná ten řecký jogurt), ale měj na paměti obsah tuku (plnotučný 3-4%, smetanový 8 i více) nebo ochucené pokud vám vyhovují, ale to zase pozor na cukr, jak si zvykne na přeslazené nebude nesladké asi chtít. Hlavně bych dítěti nedávala odtučněné a slazené náhradními sladidly (aspartam, sorbitol atd.), tím ať se cpou modelíny.
Asi si stejně jako většina lidí budete muset najít to svoje, co vám bude vyhovovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama