Jonáš a Jáchym - neobvyklá jména?

208
28.5.15 14:10

Jonáš a Jáchym - neobvyklá jména?

Mám doma dva čtyřleté čertíky Jonáše, tomu říkáme ˇJoňa, Jonášku a Jáchyma, ten je pro všechny Jáša. Znáte někoho, kdo by se jmenoval stejně? U nás na vesnici je to samý Kubík, Honzík. Jména jsem si na ex vyzdorovala, už tenkrát jsme se rozcházeli, myslíte si že to jsou fakt tak moc neobvyklá jména? Zajímá mě jen váš názor, nic víc. Jonáše jsem chtěla vždycky a Jáchym je po dědečkovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35190
28.5.15 14:13
@bony58 píše:
Mám doma dva čtyřleté čertíky Jonáše, tomu říkáme ˇJoňa, Jonášku a Jáchyma, ten je pro všechny Jáša. Znáte někoho, kdo by se jmenoval stejně? U nás na vesnici je to samý Kubík, Honzík. Jména jsem si na ex vyzdorovala, už tenkrát jsme se rozcházeli, myslíte si že to jsou fakt tak moc neobvyklá jména? Zajímá mě jen váš názor, nic víc. Jonáše jsem chtěla vždycky a Jáchym je po dědečkovi.

ted uz nijak zvlast neobvykla nejsou - ne vic, nez jina neobvykla jmena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11211
28.5.15 14:14

Neobvykle jméno možná před dvaceti lety (znám čtyřicetiletého Jonáše). Teď jejich jak hub po dešti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92

Myslím, že jsou naprosto běžná, znám jich několik, Jonášů asi víc než Jáchymů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4553

Ani jedno neobvyklé, dnes naopak trendy. Kubíci už jsou pasé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708

Já mám Jáchyma a s námi na cvičení chodí taky Jáchym, který má bráchu Jonáše. Kamarádka má Jonáše a znám ještě i jednoho dalšího. V dnešní době jsou to často dávaná jména.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Menora

@bony58
Mně nijak neobvyklá nepřijdou, sice jich nejsou u nás desetitisíce, ale úplně vzácná také nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
48789
28.5.15 14:15

Tyhle jména mi přijdou celkem modní v dnešní době :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708
28.5.15 14:15

@AstraG
Ted jsem se vrátila z porodnice - z 12 dětí na oddělení byli 3 Kubíci a 2 Honzíci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
28.5.15 14:16

Nejsou tak častá, ale neobvyklá nejsou. To já se snažím prosadit mnohem víc neobvyklé jméno :D Ráda bych malého Zachariáše, ale to se okolí moc nelíbí. Když to neprojde, je v záloze právě Jonáš. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Menora
@jitro píše:
Myslím, že jsou naprosto běžná, znám jich několik, Jonášů asi víc než Jáchymů…

Jo, přesně tak, naopak jsou to jména, která za několik let budou úplně bežná, jelikož jedou v současné vlně „trendy“ jmen.

• Nahlásit
  • Citovat
6

V této době úplně normální jména. Začínám mít pocit, že dříve obvyklá jména např. Petr, Jiří apod. se stávají neobvyklými. V našem okolí je teď hodně módní Matyáš, se s nima roztrhl pytel.

Příspěvek upraven 28.05.15 v 14:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659

@bony58 Jáchyma mám doma. Je mu 14… U nás to jsou hodně využívaná jména - obě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.15 14:17

@bony58 já mám doma Jakuba :mrgreen: je tady u nás jediný a Jonáš i Jáchym jsou ve výběru pro mimi, ale vypadá to na holčičku, tak budeme muset hledat holčičí jméno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
208
28.5.15 14:18

Tak jedna otázka. Jak bys Zachariášovi doma říkala? Napadá mě leda Zachariášku. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama