Jsem na děti moc přísná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veruna0
Povídálka 16 příspěvků 02.04.18 12:18
Jsem na děti moc přísná?

Ahoj, myslíte, že jsem moc přísná na děti? Můj manžel říká že bych opravdu měla zvolnit. Dcera 7 let- když něco chce musí poprosit, ale třeba v obchodě nedostane každou sladkost co si zlíbí, nedovoluji jí chodit o samotě ven. Syn 7 let- Ten se chová skvěle, ještě jsem na něj ani nemusela důrazněji křičet, ven ho taky o samotě nepouštím. Dcera 15 let- Doma je do 18.00, vše po sobě musí uklízet a pomáhat trošku v domácnosti, manžel říká ať jí nechám venku alespoň do 22.00 ale to se mi moc nezdá… :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

sakota
Kelišová 5415 příspěvků 02.04.18 12:20

@Veruna0 a co dela ta patnactileta, ze musi byt v 18:00 doma? V tomhle veku jsem jezdila domu klidne v devet, v pul desate - z treninku. Pokud bych mela byt doma do sesti, tak nevim nevim, zda bych se mohla venovat nejake volnocasove aktivite poradne… u tech mladsich mi to prijde ok.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 02.04.18 12:21

Ano, jsi.

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 02.04.18 12:21

V 15 je do 22:00 na mě docela dost… dala bych kompromis do 20:00 to mi přijde adekvátní, ale já mám taky spíše přísný styl výchovy…

catchthem
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 02.04.18 12:21

V patnácti do 10 venku? Ani nápad. Podle mě to děláš naprosto správně. Přijde mi to adekvátní. Do desáté venku by mohlo mě dítě být jen výjimečně.

belladonna
Ukecaná baba ;) 2359 příspěvků 02.04.18 12:22

V 18 hod byt doma je vážně brzy, jestli to vadí jí samotné, tak bych to posunula.

catchthem
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 02.04.18 12:23
@sakota píše:
@Veruna0 a co dela ta patnactileta, ze musi byt v 18:00 doma? V tomhle veku jsem jezdila domu klidne v devet, v pul desate - z treninku. Pokud bych mela byt doma do sesti, tak nevim nevim, zda bych se mohla venovat nejake volnocasove aktivite poradne… u tech mladsich mi to prijde ok.

Trénink bych tolerovala ale hned z něj domu.

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 02.04.18 12:23
@Veruna0 píše:
Ahoj, myslíte, že jsem moc přísná na děti? Můj manžel říká že bych opravdu měla zvolnit. Dcera 7 let- když něco chce musí poprosit, ale třeba v obchodě nedostane každou sladkost co si zlíbí, nedovoluji jí chodit o samotě ven. Syn 7 let- Ten se chová skvěle, ještě jsem na něj ani nemusela důrazněji křičet, ven ho taky o samotě nepouštím. Dcera 15 let- Doma je do 18.00, vše po sobě musí uklízet a pomáhat trošku v domácnosti, manžel říká ať jí nechám venku alespoň do 22.00 ale to se mi moc nezdá… :nevim:

jinak zkus být k dětem i vlídná a laskavá, ne jen držet opratě - chce to rovnováhu :)

Verun83
Echt Kelišová 8228 příspěvků 33 inzerátů 02.04.18 12:23

Me to prisne neprijde. Proste mas pravidla. Ja je mam taky. Jen u te starsi bych klidne cas posunula. 22h je hodne, ale klidne do 19:30h. Nevim teda jak v tydnu, aby mela zas vse do skoly…

catchthem
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 02.04.18 12:24
@belladonna píše:
V 18 hod byt doma je vážně brzy, jestli to vadí jí samotné, tak bych to posunula.

18 hodina je opravdu brzy. Těch 20:00 je si myslím akorát s tím, že bych počítala s nějakou půlhodinou zdržení.

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 02.04.18 12:24
@sakota píše:
@Veruna0 a co dela ta patnactileta, ze musi byt v 18:00 doma? V tomhle veku jsem jezdila domu klidne v devet, v pul desate - z treninku. Pokud bych mela byt doma do sesti, tak nevim nevim, zda bych se mohla venovat nejake volnocasove aktivite poradne… u tech mladsich mi to prijde ok.

trénink mi přijde ok, to je v pořádku, ale poflakování s kámošema do 22:00 ne. Kor ve všední den.

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 02.04.18 12:24

@Veruna0 Z toho, co pises, prisna nejsi. To by snad melo platit ve vychove obecne, ze se ma o vse poprosit (kdyz nec po synovi chci, taky mu automaticky rikam prosim), ze se jim nekoupi vse, co si usmysli (dospeli si taky nekoupi vse, co by chteli). V 15 bych asi cas prichodu domu posunula na 20 hodin (22 je v tomto veku pozde), ale chapu pres zimu, kdy je brzy tma, ze mas o ni obavy.
S tim poustenim ven mladsich deti… pred dum ano, mimo dohled ne. To jsem povolila asi az v 10 letech.

2016
Stálice 73 příspěvků 02.04.18 12:25

Syn chodí ven od 7let, ale pouze před barák. Máme tu velký plac, kde si hrají děti společně. Po dovolení může za barák, ale na chvíli, ne na půl dne. Sladkosti, ani jiné blbosti nekupuji jen proto, že to zrovna chce. Prosit nemusí, ale sám kolikrát poprosí. Dcera 17let musí být přes týden doma do max 19:00,většinou do 18:00 pokud se ještě musí učit. O víkendech může být venku déle, ale ne vyloženě do noci.

Veruna0
Povídálka 16 příspěvků 02.04.18 12:26

@sakota No jde o to, že když jsem nebyla týden doma, jí manžel řekl, že má být doma do půlnoci, ona si ale přišla až ráno, někdy kolem páté, s tím, že tam byl dospělý člověk, s tím že mu bylo 18 a byl to její kamarád se kterým měla poté intimní vztah v mojí ložnici, pořád říká jak jsme hrozní že má malé kapesné (400kč měsíčně). A že jsme jí tuhle nekoupili boty za 2 500 ale ty za 1 000… :nevim:

Aries6
Generální žvanilka 21821 příspěvků 2 inzeráty 02.04.18 12:26

18:00 se mi zdá bzry, já v 15 (po základce) už chodila do půlnoci na zábavy. Sem tam do dvou.
Jinak se mi to zdá dobré. Já holky 6,5 a 4,5 pouštím třeba na kole po vsi samotné (ale mají vytyčené hranice) a na hřiště s tím, že tam třeba za 15 minut přijdu za nima.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Jaromír Bosák je youtuber! Komentátor nemusí konce fotbalu na ČT litovat

Dlouhé roky byl Jaromír Bosák (53) považován za nejlepšího sportovního... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama