Jsem nemocná mezi očkováním

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.11.21 14:46

Jsem nemocná mezi očkováním

Ahojky, ráda bych se vás zeptala. Dnes v pátek jsem měla jít na druhou dávku očkování, ale něco jsem chytla od dětí a teď se mě drží hustá žlutá rýma. Volala jsem do nemocnice pro zrušení termínu a ptala se, do kdy musím stihnout druhou dávku a vůbec mi neodpověděla, jen že je to v pořádku a ať přijdu, až se budu cítit zdravá týden… Měla jsem za to, že se to musí stihnout do 40 dní.. Na očkování jsem šla taková nerozhodná, ne úplně přesvědčená že dělám správně a tohle ve mě vyvolává pocit, hlavně aby to do mě ďobli a jestli to bude v termínu, spolehlivý je už jaksi jedno.. Má někdo zkušenost? A třeba babské rady, jak se co nejrychleji uzdravit? Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10017
24.11.21 15:02

Taky jsem 2. kvůli nemoci odkládala, o 2 týdny to nakonec bylo - lepší než si rozhodit imunitu, vždyť kvůli nemocem včetně rýmy se posouvá i běžné očko u malých dětí, těch 40 dní je spíš minimální doporučený odstup. Nešla bych ani s obyčejnou rýmou, nikdy nevíš, co to udělá…s dítětem bys asi taky na očko s rýmou nešla…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25200
24.11.21 15:05

Těch 28-42 dnů je doporučený minimální odstup. V případě nemoci (tak jako u jakéhokoliv jiného očkování) se může druhá dávka posunout.
Takže buď klidná, maximální odstup nebyl výrobcem určen, proto ti neřekli datum, dokdy musíš. Prostě až budeš ok, tak tam dojdi, žádná konspirace se nekoná ;)

Příspěvek upraven 24.11.21 v 15:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 15:06

@Jahudka82 ale já se neptám, jestli mám jít s rýmou. Zajímá mě, jak dlouhá může být ta prodleva mezi očkováním.. Bojim se, že tohle se mě může držet ještě dlouho. K doktorovi se mi běžet nechce.. S rýmou.. Ale pořád to není ono, trochu bolí dutiny a hnusná rýma k tomu no..

• Citovat
  • Nahlásit
17035
24.11.21 15:07

S ockovanim neporadím, ale ja jsem ted zlikvidovala rymu extraktem z grepovych jader. Nakapat na uchostour a vytrit nos. Aspon 3× denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122

To je v pohodě. Oni teď ty rozestupy mezi dávkama docela zkracovali, aby bylo co nejvíc lidí plně naočkováno v co nekratší době.
Naopak doktoři všude přicházejí na to, že čím větší rozestup, tím lepší imunitní odpověď. Takže nějaký týden sem nebo tam… to je jedno.
V pohodě se vyleč a pak se objednej znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515

Na žlutou rýmu zaberou rychle antibiotika. Otázka je jak je snášíš a jak často je bereš a tvůj názor na ně. Jen vím, že když je rýma prostě vodová tak je to spíš vir, a když je žlutá tak je v těle zánět, a ten se léčí nejlépe antibiotiky. Takže moje doporučení je jít k obvodní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 15:09

@Ba-stet teď jsme měli grepy, ale jadyrka tam nebyli :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 15:10

@Olina95 já bych musela sebou tahat 2 děti, takže se tomu vyhýbám, ale zkusím tam kdyžtak zítra zavolat.. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
17035
24.11.21 15:23
@Anonymní píše:
@Ba-stet teď jsme měli grepy, ale jadyrka tam nebyli :-)

No, z tech bys beztak prd vymackala :D Ale fakt, jestli jsi nakloněna přírodní léčbě (nic proti atb, ani jsem nevedela, ze to na rymu lze), tak to zkus. Muze se to uzivat i vnitřně na imunitu, je to super na opary a afty a dalsi veci, ktery potřebuješ trochu vydesinfikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15444
24.11.21 16:05
@Anonymní píše:
@Jahudka82 ale já se neptám, jestli mám jít s rýmou. Zajímá mě, jak dlouhá může být ta prodleva mezi očkováním.. Bojim se, že tohle se mě může držet ještě dlouho. K doktorovi se mi běžet nechce.. S rýmou.. Ale pořád to není ono, trochu bolí dutiny a hnusná rýma k tomu no..

Já jsem dceři odkládala druhou dávku kvůli nemocí skoro o měsíc. Takže buď úplně v klidu. A ona ještě měla ten původní model s rozestupem mezi dávkami 6 týdnů. Pak to už zkracovali. Takže se fakt uzdrav a pak nech očkovat. Na žlutou rýmu jsou dobré taky antibiotické kapky Pamycon. Podle mě by ti to doktorka mohla napsat i na dálku. A na dutiny si kupuju v lékárně Sinupret forte. Ten taky hezký pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 16:09

@nozu o tom sinupretu jsem dnes hodně četla, když jsem projížděla diskuze. Tak můžu zkusit.
Děkuji všem za rady :-)

• Citovat
  • Nahlásit
10017
24.11.21 16:43
@Anonymní píše:
@Jahudka82 ale já se neptám, jestli mám jít s rýmou. Zajímá mě, jak dlouhá může být ta prodleva mezi očkováním.. Bojim se, že tohle se mě může držet ještě dlouho. K doktorovi se mi běžet nechce.. S rýmou.. Ale pořád to není ono, trochu bolí dutiny a hnusná rýma k tomu no..

To jsem taky psala, že těch cca 6 týdnů je spíš minimum, ne maximum. Akorát o něco déle nebudes holt tzv. „bezinfekční“. Asi jsem ten dotaz pochopila jinak, jako že to chceš mít co nejdřív za sebou. Není kam spěchat, toť vše;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10017
24.11.21 16:51
@Anonymní píše:

Tak jestli ti to sedlo na dutiny, není to jen rýma ale spíš náběh na zánět dutin a na to to chce ATB, zkus po telefonu aspoň zkonzultovat - v těch prvních vlnách doktoři taky ordinovali po telefonu. Já u dr. byla a taky jsem ho měla, ač jsem si myslela, že to je jen viróza, jenže jsem potřebovala nějaký papír do práce, abych tam nemusela, když mi nebylo dobře (samozřejmě jsem byla i na testu, už jsem byla déle než 180 dní po covidu). A odcházela jsem s receptem na Klacid, kterej teda zabral fakt rychle. Takže bych to nepodceňovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
24.11.21 18:06
@Anonymní píše:
@nozu o tom sinupretu jsem dnes hodně četla, když jsem projížděla diskuze. Tak můžu zkusit.
Děkuji všem za rad
@Anonymní píše:
Děkuji všem za rady :-) [/cita

S tím Sinupretem musím souhlasit. Ten je na dutiny fakt nej. A dobré je, že pro dospělé ho dělají i v tabletách. A naše dr. ho doporučuje i jako podporu k těm zmíněným antibiotikům. Ale levný to teda není :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat