Jsem příliš úzkostná matka?

302
11.7.13 11:00

Jsem příliš úzkostná matka?

Ahoj mamky. S manželem jsme spolu devět let, pět let jsme svoji. Máme první dítě - devítiměsíčního chlapečka. Vždycky jsme se bavili o tom, že tatínci jsou pro děti na lumpárny a umírňují tu ochranou náruč mámy, aby z dětí nevyrostla nemehla. Když ale přišla realita, už se mi tolik nelíbí. Manžel zatím teda nehlídá tolik, jak jsem si myslela že bude, ale o to ani tak nejde. Vymýšlí různé věci, které já považuji za dost nebezpečné a nevím, jestli jen nejsem třeba příliš úzkostná, jak to vidí on. Tak např. dát prckovi na noc do postýlky obrovského plyšového medvěda (asi metr, dvacet), zavřít dveře, zůstat v obýváku a nechat prcka lézt samotného po kuchyni bez dozoru, atd. Když ho hlídá, což není moc často, vůbec si neodpočinu, protože mám strach. On se zahledí do počítače a stane se, že mu malý uteče třeba do koupelny. Když jsem mu zato vynadala, že je tam třeba prací práše a různé čistící prostředky, které jsou nebezpečné, řekl mi, že tomu prckovi musím taky trochu věřit. Tak nevím. Mám víc věřit prckovi i manželovi? Nebo zkrátka mám počkat až bude prcek trochu větší a pak ho teprve nechávat s manželem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
11.7.13 11:02

9měsíčnímu prckovi se věřit nedá, to bych manželovi vysvětlila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
11.7.13 11:04

No prckovi bych nevěřila, ale nebezpečné věci odklidila :think: Na zásuvkách s nebezpečnými věcmi máme pojistky, elektriku s pojistkama, prášky a prostředky vysoko :think: Dítě mi od plazícího věku leze po bytě a nejsem mu stále za prdelkou. Občas odběhnu, nebo ho chvilku nechám v pokojíku :nevim: Když vím, že mám zrovna něco nebezpečného doma, tak hlídám víc. No tatínek by asi měl být pozornější, pokud tohle nemáte zajištěné :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
11.7.13 11:05

No asi bych s manžou hodila řeč… tohle by se mi nelíbilo taky a věř, že nejsem matka co lítá za dítětem na každým prdu. Taky jí nechám ať si spoustu věcí zkusí sama aby na to přišla, ale nechat jí lézt v 9měs někde samotnou kor kde jsou prostředky to tedy ani náhodou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
11.7.13 11:07

Tak speciálně prací prášek a čistící prostředky budeš stejně muset dřív, nebo později dát pryč, čím bude dítko mobilnější, vyšší a rychlejší budeš se divit na co všechno takovej prťous příjde i když si dospělák myslí že je to uklizené „bezpečně“ z dosahu.
Takže odstranit takovéhle chemikálie, jedovaté kytky, ostré nástroje a nechat taťku ať se se synem poperou jak umí. :)
ALe chápu tě já to taky neuměla dlouho nepřemýšlet co ti dva vlastně vyvedou. Jediný co bych netolerovala je čumění do počítače protože chlap nedokáže dělat víc věcí najednou takže pokud hlídá ať tam nečumí jinak bych problém neviděla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
11.7.13 11:08

Věřit devítiměsíčnímu samozřejmě nemůžeš, ale nebezpečné věci bych teda v dosahu neměla. Já mám všecko nahoře. Přijde mi to tak nejlepší - zabezpečit by tak, aby se dítě nemohlo snadno zranit a pak si můžeš dovolit hodit nohy nahoru i v jiné místnosti. Počkej, až začne šplhat, tomu už pak nezabráníš (malá si přestěhuje něco klidně z jiné strany baráku, jen aby dosáhla / vylezla), ale teďka to ještě jde.

Medvěd by mi teda nevadil, pokud už leze, umí se asi otočit, sednout si, zvednout se… Nemyslím, že hrozí, že by ho medvěd „zalehl“ a zadusil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
11.7.13 11:09

@LaternaM
Jéé to mě rozesmálo, to že musíš 9-měsíčnímu prckovi trochu věřit.. :lol: Ten ti sní prášek na praní ani nemrkneš :lol: Tvůj manžel je buď vtipálek a nebo totálně free :lol: Příliš úzkostná nejsi, jen zdravě opatrná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
11.7.13 11:11

Nejsi úzkostlivá matka. ;)
Předvídáš nebezpečí a chceš prcka chránit. V klidu bych si o tom popovídala s manželem, vysvětlila mu své postoje a jak to cítím.
Každopádně pro klid duše bych zabezpečila byt a všechno nebezpečné bych dala z dosahu drobínka. (bezpečnostní pojistky, prací prášky a čistící prostředky pryč…) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42535
11.7.13 11:13

No věřit mu nemůžeš, ale stejně jako holky přede mnou bych odstranila nebezpečné věci z dosahu. Kluk v devíti měsících v klidu šmejdil po baráku, ale neměla jsem v jeho dosahu čistící prostředky a jedovaté kytky a v el. zásuvkách byly krytky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.13 11:15

Odklidila jsem všechny nebezpečné věci, ale dělám přesně to, co tvůj manžel. Máme také 9 měsíčního prcka, nechávám ho třeba koukat se na pračku, jak pere… přece tam nebudu hodinu stát a koukat s ním :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
11.7.13 11:18

Promluv si o tom s chlapem, jsi normální máma. Taky bych víc zapezpečila byt, čistící prosředky apod bych schovala kam nemůže v lince ve spod by byly věci co muže vyndat a nic se mu nestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.13 11:18

9ti měsíční nemá ani áánunk, co je bezpečné, co ne, naopak mu pudy velí vše ozkoušet, ohmatat, ochutnat.. to se musí hlídat! Ale jedno bych na tvém místě udělala, byt musí být pro dítě bezpečný. Takže všechny čistící prostředky, prací prášky, chemii, vše ostré bys měla mít někde nedostupné! Někde v dobře uzavřené skříňce, zajištěné klíčem nebo dětskou pojistkou nebo ve výšce.
Ale buď v klidu, manžel taky hlídá s očima nalepenýma na monitoru..takže tu dítko pojídá hlínu z květináče, tu starší překlopí menšího z košíčku (tatínek líný se zvednout si ho nechá přivézt).. Takže udělej byt bezpečnou zonou a manželovi vysvětli, že malé dítě nemůže být bez dozoru.. Být tatínkem pro lumpárny a legraci neznamená být nezodpovědným rodičem..to je rozdíl. A moc úzkostná mi nepřijdeš :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.13 11:19

Nam je 8M a pritel je v tomto nekdy dost podobny, malej jeste neleze jen se kouli.
Pride mi ze pro nektere chlapy je toto obdobi nuda, az budou behat a budou s nima blbnout a hrat fotbal tak to bude jine. Mozna sem naivka, ale podle me aspon cast chlapu to tak ma :D

jinak malyho bych dala treba do ohradky nebo nekam kde mas jistotu ze nic nenajde a manzel az o chvile s malym bude stat tak si o z ni sam vezme anebo ho holt prinutit, aspon chvili kdyz pride z prace

nekdy je vic bojacnej pritel, treba kdyz malymu dam varecku na kousani tak on mu ji vezme aby se sni nahodou neuhodil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22691
11.7.13 11:20

Tak trochu ode všeho. Mě malá lezla po celém baráku, já ji nehcala, ale nebezpečné věci měla z dosahu - chemikálie a tak. Medvěd do postýlky by se mi taky nelíbil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16567
11.7.13 11:25
@LaternaM píše:
Ahoj mamky. S manželem jsme spolu devět let, pět let jsme svoji. Máme první dítě - devítiměsíčního chlapečka. Vždycky jsme se bavili o tom, že tatínci jsou pro děti na lumpárny a umírňují tu ochranou náruč mámy, aby z dětí nevyrostla nemehla. Když ale přišla realita, už se mi tolik nelíbí. Manžel zatím teda nehlídá tolik, jak jsem si myslela že bude, ale o to ani tak nejde. Vymýšlí různé věci, které já považuji za dost nebezpečné a nevím, jestli jen nejsem třeba příliš úzkostná, jak to vidí on. Tak např. dát prckovi na noc do postýlky obrovského plyšového medvěda (asi metr, dvacet), zavřít dveře, zůstat v obýváku a nechat prcka lézt samotného po kuchyni bez dozoru, atd. Když ho hlídá, což není moc často, vůbec si neodpočinu, protože mám strach. On se zahledí do počítače a stane se, že mu malý uteče třeba do koupelny. Když jsem mu zato vynadala, že je tam třeba prací práše a různé čistící prostředky, které jsou nebezpečné, řekl mi, že tomu prckovi musím taky trochu věřit. Tak nevím. Mám víc věřit prckovi i manželovi? Nebo zkrátka mám počkat až bude prcek trochu větší a pak ho teprve nechávat s manželem?

tak prckovi urcite verit nemuzes, ale manzelovi bys mela. u nas je to stejne, kdyz dceru hlida manzel. zatim teda nikam moc neodleze, ale uz se kutali po mistnosti, takze se muze klidne k necemu dostat… ale moje heslo je VERIT MUZI, ZE JI POHLIDA A NEPATRAT CO A JAK PROBIHALO. jinak bych z toho zesedivela a nemohla malou pustit z oci. vysvetli manzelovi, ze nemuze hledet do PC, ale musi sledovat dite, to snad pochopi, ne? nebo je posli spolu ven, to je nejlepsi… :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama