Jsem slabý kus?

Anonymní
8.3.20 11:27

Jsem slabý kus?

Zajímal by mě váš názor na mou situaci. V posledních 4 letech jsem buď těhotná, kojící, nebo potrácející. Momentálně jsem ve fázi těhotná, 35 tt.
Docela dost se toho za tu dobu semlelo, odstěhovala jsem se do jiného města za manželem, kde téměř nikoho neznám, v rodině došlo k překvapivému odhalení, teď máme nemocnou babičku, pravděpodobně budu muset hledat po RD novou práci.
Po porodu jsem měla psychické problémy, částečně bych řekla právě i vlivem okolních událostí… Teď jsem u konce těhotenství a přepadají mě úzkosti, jak to všechno zvládnu, za poslední dva roky jsem spala celou noc jen v nemocnici, když jsem byla na operaci. Jsem už hodně unavená, podrážděná a okolí mi to vyčítá, že si všechno moc beru, moc stresuju, zbytečně prožívám, co není potřeba, ženy dřív rodily na poli, měly 10 dětí apod., že stejně nic neovlivním. Teď mě rozsekalo, že možná nebudu moct mít nikoho u porodu a návštěvy jsou zakázané.
Někdy mě tenhle fatalistický přístup okolí k životu dost ničí, i když vlastně vím, že je v pořádku. Nemůžu spát a prý jsem pořád v napětí, je to normální, nebo jsem opravdu slabý kus, jak mi naznačují? (ty jsi byla vždycky taková přecitlivělá apod…)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3939
8.3.20 11:33

Vyhledal bych odbornou pomoc. Vaše situace určitě normální není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10798
8.3.20 11:35
@Anonymní píše:
Zajímal by mě váš názor na mou situaci. V posledních 4 letech jsem buď těhotná, kojící, nebo potrácející. Momentálně jsem ve fázi těhotná, 35 tt.
Docela dost se toho za tu dobu semlelo, odstěhovala jsem se do jiného města za manželem, kde téměř nikoho neznám, v rodině došlo k překvapivému odhalení, teď máme nemocnou babičku, pravděpodobně budu muset hledat po RD novou práci.
Po porodu jsem měla psychické problémy, částečně bych řekla právě i vlivem okolních událostí… Teď jsem u konce těhotenství a přepadají mě úzkosti, jak to všechno zvládnu, za poslední dva roky jsem spala celou noc jen v nemocnici, když jsem byla na operaci. Jsem už hodně unavená, podrážděná a okolí mi to vyčítá, že si všechno moc beru, moc stresuju, zbytečně prožívám, co není potřeba, ženy dřív rodily na poli, měly 10 dětí apod., že stejně nic neovlivním. Teď mě rozsekalo, že možná nebudu moct mít nikoho u porodu a návštěvy jsou zakázané.
Někdy mě tenhle fatalistický přístup okolí k životu dost ničí, i když vlastně vím, že je v pořádku. Nemůžu spát a prý jsem pořád v napětí, je to normální, nebo jsem opravdu slabý kus, jak mi naznačují? (ty jsi byla vždycky taková přecitlivělá apod…)

V době kdy měly ženy 10 dětí, byla vysoká úmrtnost dětí (ta polovina se jich nedožila 15 let). Navíc v té době většina lidí pracovala fyzicky a to až dvanáct hodin 6 dnů v týdnu. Takže lidé byli odolnější, silnější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
8.3.20 11:37

Otec u porodu byt muze neni to navsteva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
8.3.20 11:43

Píšete, že se to stalo po prvním porodu. V tom případě proč riskovat další těhotenství + potraty? Když jste sama nebyla psychicky stabilní bylo velké riziko, že to takto dopadne. Měla jste někam docházet po prvním porodu a brát antikoncepci.
Teď babo raď. :nevim:
Ale určitě co nejdříve psychiatr + psychoterapie. Nebo se z toho stejně nakonec zblázníte a vaše okolí trpí neméně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3838
8.3.20 11:46

Na poli nikdo neřídil. Byly to nedelky neboli kutnice. Po porodu nesměli vylézat z kouta kde měli za plentou postel. Ostatní ženy se o ně starali. Byly považovány za nečisté… děti se starali o sebe případně prarodiče… Zajímalo by mě kde se vzalo to pole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7128
8.3.20 12:00

Já myslím, že jsi naopak silný kus, když ses ještě nezhroutila :kytka: Nicméně si myslím, že promluvit s někým o svých obavách (kdo nebude soudit ani blbě radit) by pomohlo, nemůžeš být na vše sama…

A to o rození na poli je pohádka ovčí babičky. Naopak ženy v šestinedělí byly chráněny a hýčkány. Celé šestinedělí se nestaraly o nic jiného než o sebe a o miminko, o domácnost a ostatní děti se starala nejstarší dcera nebo ženy z rodiny. A po šestinedělí se staraly jen o domácnost (jasně, byla to dřina), rozhodně nechodily na pole :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
8.3.20 12:08

Najdi nekoho s kym se muzes bavit normalne a nebude te srazet kecama o deseti detech a poli. I kdyby to mel byt psycholog, dula, kdokoliv. Verim ze slaby kus nejsi, nevim jak jsou slabe kusy definovane. Taky jsem citliva a sve obavy zasadne nesveruju lidem co nemaji zadnou empatii, to se pak totiz clovek dozvi veci… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.20 12:27

Musíš se naučit starat se o sebe. Děláš určitě spoustu věcí, které dělat nemusíš, musíš najít způsob, jak pro sebe na odpočinek získat víc času. Napiš si na papír, co ti kdy dělalo dobře, díky čemuž ses cítila uvolněně a šťastně. Pro mě je to hra na piano, sledování oblíbených filmů a seriálů, pokec s přáteli a pohyb, především venku. Denně se věnuji všem těmto aktivitám. Synovi pouštím denně omezenou dobu pohádky v angličtině, naučil se díky tomu anglicky. Já mám čas pro sebe. Mám chronické onemocnění a prostě musím myslet na sebe. Následně bys měla zhodnotit svůj jídelníček a pohyb na čerstvém vzduchu. Ne plahočení se na hřiště, ale svižnou chůzi nebo běh, pár měsíců po porodu samozřejmě. Případně nějaké cvičení, plavání…Sport je na psychiku nejlepší. Prober taky svoje kamarády a ostatní. Je ti někdo oporou? Máš se u koho vykecat/vybrečet? Já mám dvě kámošky pomalu jako psychoterapeutickou skupinu a opravdu nevím, co bych bez nich dělala. Možná ti pomůžou antidepresiva, psychoterapie, ale sázela bych, že stačí změna životního stylu.

• Nahlásit
  • Citovat
Lynx.lynx
8.3.20 12:37

Téda, nevím, jestli bylo dobrý jsem psát, aby ti to nepřitížilo - ty blbý komentáře. Ne, nemyslím si, že si slabý kus nebo že to nezvládneš. Je toho na tebe fakt naložíno a vim o čem mluvím. Chce to opravdu změnu životního stylu. Zamyslet se co dělá radost tobě a jak ty bys chtěla žít.. ne ostatní. Namísto antidepresiv bych doporučila opravdu popřemýšlet nad svým životem, nějakou dobrou kamarádku, snažit se vysvětlit partnerovi své pocity a pokud se takhle hrozně cítíš kvůli rodině, na krásno bych pozastavila vídání. A hlavně.. nejsi v tom fakt sama. Někdy je nám tak jak popisuješ všem. Nebo dokonalým matkám asi ne, ale mě určitě jo a žiju :srdce: Hodně štěstí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
3103
8.3.20 12:55

Proč si neuděláte život takový jaký chcete žít… udělejte to tak, abyste vy byla spokojená. Proč další těhotenství, když nejste psych v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3103
8.3.20 12:56

Snaž se myslet taky na sebe a až pak na ostatní, dělej věci, který tě dělají spokojenou. Když budeš spokojená ty, budou to i ostatní vidět a budou se chovst lépe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13016
8.3.20 16:09

Ano, evidentně jsi křehčí a zranitelnější.

Což je něco, s čím se dá pracovat - nejjednodušší cesta je vstoupit do psychoterapie, naučit mít ráda sebe samu - tím se ti uvolní docela dost energie, kterou teď spotřebováváš na všechny ty obranné mechanismy, scénáře a peklíčka ve vlastní hlavě a snáze se spak bude dařit se ti psychicky posilovat - to je dovednost, co se musí pěstovat a pokud tak někdo nebyl vychován, tak se to holt musí naučit sám.

Výhodou je, že když se to teď budeš učit pro sebe, tak to pak snadno předáš svým dětem. Pokud nebudeš sebepřijetí a podobné věci aplikovat nejprve na vlastní osobu, tak ta výchova dětí k tomu, aby to měli sami se sebou jednodušší, než máš ty bude mnohem náročnějšíí

Výhodou je, že když si to vypěstuješ sama, tak to apk bude daleko trvanlivější a pevnější a lépe podložené.

Takže jo - teď jsi zranitelná a trošku ubitá okolnostmi. To ale neznamená, že jsi k něčemu takovému odsouzena na doživotí. Pomaličku, drobnými krůčky se dostaneš kam budeš chtít, zejména když akceptuješ pomoc od okolí. To není známka slabosti, to je známka ochoty se sama za sebe postavit a využít co se dá.

mrkni sem

https://www.kosmas.cz/…e-sebelasky/#…
https://www.kosmas.cz/…ka-odolnost/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama