Jsem úplně vyřízená

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.4.21 20:06

Jsem úplně vyřízená

Ahoj,
potřebovala bych se vypovídat a zároveň bych možná potřebovala uklidnit.
Mám tříměsíčního syna, který spí dobře. V noci vydrží 8h a přes den si dá tak 5h spánku přerušovaně. Jinak je to celkově nenáročné miminko, nekojím, na prdíky netrpí a brečí minimálně. No prostě sen každý maminky… ALE…
Docela se za sebe stydím, protože já jsem v takovém stavu, jako bych dělala někde v dole a zároveň se starala o malé miminko. Ráno když vstanu, jsem nervózní, unavená a protivná. Během hodiny se to trochu zlepší ale cca 2-3h po probuzení je to zpátky. Vleze na mě taková únava, jak kdybych týden nespala. Neustále mě něco bolí, připadám si jak hypochondr, proto si to už nechávám pro sebe a snažím se tak nějak fungovat. Od porodu jsem nezažila den, kdy bych měla energii a celý den dobrou náladu. Hrozně me to mrzí, chci si syna užívat a ne pořád řešit únavu nebo bolesti. Mám manžela, který klidně pomůže kdykoliv a taky že pomáhá, ale přijde mi, že už se stará víc než já a to mi na psychice taky moc nepridává. Vůbec nevím, co se sebou. Zkoušela jsem celý den prospat, hodně odpočívat se synem v posteli, ale bez účinku. Mám ze sebe hroznej pocit, cítím se jako nevdecná ženská, která si neváží svého života a rodiny :,(
Prosím o anonym, je to pro mě dost citlivé..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5037
10.4.21 20:19
@Anonymní píše:
Ahoj,
Mám tříměsíčního syna, který spí dobře. V noci vydrží 8h a přes den si dá tak 5h spánku přerušovaně. Jinak je to celkově nenáročné miminko, nekojím, na prdíky netrpí a brečí minimálně. No prostě sen každý maminky… ALE…
Docela se za sebe stydím, protože já jsem v takovém stavu, jako bych dělala někde v dole a zároveň se starala o malé miminko. Ráno když vstanu, jsem nervózní, unavená a protivná. Během hodiny se to trochu zlepší ale cca 2-3h po probuzení je to zpátky. Vleze na mě taková únava, jak kdybych týden nespala. Neustále mě něco bolí, připadám si jak hypochondr, proto si to už nechávám pro sebe a snažím se tak nějak fungovat. Od porodu jsem nezažila den, kdy bych měla energii a celý den dobrou náladu. Hrozně me to mrzí, chci si syna užívat a ne pořád řešit únavu nebo bolesti. Mám manžela, který klidně pomůže kdykoliv a taky že pomáhá, ale přijde mi, že už se stará víc než já a to mi na psychice taky moc nepridává. Vůbec nevím, co se sebou. Zkoušela jsem celý den prospat, hodně odpočívat se synem v posteli, ale bez účinku. Mám ze sebe hroznej pocit, cítím se jako nevdecná ženská, která si neváží svého života a rodiny :,(

Ahoj, úplně ti rozumím a to nemám dítě. Taky jsem strašně unavená, dokážu prospat 20 hodin a dost dobře nefunguji. Takže věřím, že je to pro tebe hodně náročné, je fajn, že manžel pomůže. A nastalo to hned po porodu? Předtím to nebylo? Asi bych začala návštěvou praktika - štítná žláza, pak jestli nejsi chudokrevná, různé vitamíny a minerály… já mám tohle vše v pořádku. Kdyby se nic nenašlo, tak bych se asi obrátila na psychologa/psychiatra, já sama k oběma chodím. Kdyby psychiatr uznal, že je to na antidepresiva, tak jsou i některá, která mohou aktivizovat, berou se ráno. Může to být např. poporodní deprese, únavový syndrom… nechci střílet diagnózy, ale začala bych tím praktikem a vyšetřením u něj, z jestli to nepramení z něčeho, co stačí doplnit. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4509
10.4.21 20:23

Nech si zkontrolovat štítnou žlázu, železo.. celkove krevní obraz. Když nebude problém tam, patrala bych v psychice. Já jsem jednu dobu mela podobne stavy u prvního dítěte, on byl syn šíleně uřvanej, spánek hrůza, jídlo hrůza…prostě takové super miminko, takže když jsem ráno otevřela oči, měla jsem před sebou cely ten šílený den a fakt jsem na to netěšila. Ty sice píšeš, že mimino je v pohodě, ale může te takhle „ubijet“ cokoliv jiného. Izolace, pocit zodpovednosti, velká změna,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230
10.4.21 20:30

Tak to site zavidim, ja tou dobou nespala vic, nez pul hodin v kuse :lol: a přesto jsem nebyla tolik vyrizena, jak popisuješ, hormony to drzely. U tebe bych to videla dost pravděpodobně na nedostatek zeleza po porodu a zacala bych doplnovat, klidne i nejaky tehotensky vitamin k tomu. Pripadne rovnou skocit k praktikovi, at ti vezme krev a uvidis, ale mne tyhle smrtelne unavy v těhotenství delalo vzdy železo a jak jsem doplnila, bylo do par dni mnohem lip :palec: A vubec si to nevycitej, ocividne ti neco fyzicky chybi, jen musis prijit na to, co a vsechno pujde, uvidis :kytka:
Edit: K tem bolestem, ja se zacala citit v tomto ohledu lepe az pul roku po porodu, do te doby casto bolesti dole v jizve, kycle i panev… v těhotenství se změní v tele vse, kosti se rozvolni, slachy a svaly povoli, cela brisni dutina se ti presklada a posune, nasobne zvetsis objem krve, zvysi se ti tep… opravdu neni nenormalni, ze se po tomto vsem telo nejakou dobu dava znovu dohromady, tak na sebe zbytecne nespechej.

Příspěvek upraven 10.04.21 v 20:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20776
10.4.21 20:30
@Anonymní píše:
Ahoj,

Urcite doktora, at te vysetri.
Sama se muzes trochu nacpat vitaminy - cecko aspon 2000 mg/den, b komplex forte, decko 2000iui/den, zelezo, dobry na unavu je zensen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4003
10.4.21 20:49

Ja mivala hrozny stavy, do toho, co popisujes, jeste zavrate, bolest hlavy, brek porad, miminko zlate, sice v noci se budilo, ale nakojit 5min a spalo dal…pomohla mi kombinace tardyferon zelezo + endokrynologie, snizena funkce sz, takze letrox a nova, nizkohormonova antikoncepce…uplne novy clovek.., ale prvni bylo to zelezo..samozrejme se to zhorsovalo s ms, ktera byla po porodu hrozne silna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16146
10.4.21 21:12

Máš málo železa plus možná ještě něco dalšího. Nech si vzít u praktické krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
10.4.21 21:25

Buď ráda že nekojis to bys teprve poznala co je to únava :pankac: :pankac: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
10.4.21 21:38

Jen jestli to není standartní ženská lenost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230
10.4.21 21:48
@KKikina píše:
Buď ráda že nekojis to bys teprve poznala co je to únava :pankac: :pankac: :cert:

Prosim te, co to je za blby kecy? Jestli to myslis vazne, tak gratuluju k vykojenymu mozku, jestli to mel bejt pokus o vtip, tak hroutici se vycerpane novopecene matce urcite prisel vhod :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
10.4.21 21:57
@Villanelle píše:
Prosim te, co to je za blby kecy? Jestli to myslis vazne, tak gratuluju k vykojenymu mozku, jestli to mel bejt pokus o vtip, tak hroutici se vycerpane novopecene matce urcite prisel vhod :potlesk:

To jsem ráda :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
10.4.21 22:00
@Villanelle píše:
Prosim te, co to je za blby kecy? Jestli to myslis vazne, tak gratuluju k vykojenymu mozku, jestli to mel bejt pokus o vtip, tak hroutici se vycerpane novopecene matce urcite prisel vhod :potlesk:

Jsi drzá až vyzivava to se mi líbí. Pobavilas :pankac: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230
10.4.21 22:03
@KKikina píše:
Jsi drzá až vyzivava to se mi líbí. Pobavilas :pankac: :dance:

To ja rada. Priste si o to klidne napiš do zpravy, nemusis kvůli tomu srazet zenskou, ktera uz toho ma ocividne i tak plny kecky :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67622
10.4.21 22:03

Nech si udělat testy na štítnou žlázu a celkově obraz krve.. Něco ti bude chybět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
10.4.21 22:04

Nepíšeš, co tě bolí, ale jestli jsou to někdy kosti, může ti chybět vápník. O ten v těhotenství žena hodně přichází. Byla jsi už třeba den bez miminka? Prostě den jen pro sebe? Pokud by ses cítila líp, mohlo by to směřovat k tomu, že jde o psychiku - únava z náhlého podřizování dne dítěti nebo až poporodní deprese. p

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat