Reklama

Jsem v kuchyni nemehlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 11:05
Jsem v kuchyni nemehlo

Anonym kvuli osobni povaze diskuze. Potrebuji pomoc, jsem uplne nemehlo v kuchyni. Krajet cibuli je pro me Španělska vesnice, ale to jak si nějak jeste dam. Ale vubec si nerozumim s masem. Vykostit kure nedavam, vlastně cokoliv krájet nejsem moc sikovna. Leda tak zeleninu. Rada bych příteli neco uvařila, ale vic nez caj nebo kuskus nedam. A co vic nerozumim nakupování. Vzdy kdyz spolu nakupujeme kupuji to levnější v domeni, ze udelam dobre, ale on to jeste přepočítava na mnozstvi a kolikrat to co bych koupila ja je spatne. Ecka uz jsem nejak pochopila, obsah masa a slozeni potravin taky, ale ten zbytek proste nechapu. Mama není dobra kucharka. Bohuzel z domova navyk nemám. Zatim vari pritel, ale rada bych se to naučila. Ale s nim mi to nejde. Ma nazor, ze tohle musi umet kazdy. Ale ja jsem fakt strevo, jak na to?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15600 příspěvků 05.03.18 11:08

Soudím, že jsi mladá. Kuchařské dovednosti jsou o zkušenostech a kompromisech. Až bude příště přítel brbllat, že jsi nemehlo v kuchyni, řeknu mu, že bys mohla být nemehlo i v ložnici :jazyk: To by asi nechtěl, ne?

Petruna21
Echt Kelišová 9853 příspěvků 05.03.18 11:10

Na cibuli si můžeš koupit kráječ, kuře taky neumí vykostit každý aby se mu nerozpadlo. A krájení masa? Je stejné jako když krájíš zeleninu ne? Kup si kuchařku a podle ní vař tam je to napsané jak pro blbce tak že to člověk pochopí nebo ať se to naučí přítel když vaří ne? :) Musíš se taky trošku snažit.

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 05.03.18 11:11

Kdyz jsem bala mlada a chrela se naucit varit, pozvala jsem si zkusenou segru a dva dny jsme varily. Polivka, rajska, svickova, rizky, kase atd. A nekolikrat. A pak kdyz uz jsem mela zaklad tak uz to slo samo:)

Takze to zkus tak. Kamaradka, kurzy vareni, na netu video navody…

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 05.03.18 11:12

Na netu je spousta rad. Nevo si kup par kucharek typu: kucharka Pro dceru, pro deti, pro chlapa. Tam byva postup napsany detailne.

Sorin
Stálice 59 příspěvků 05.03.18 11:14

Pokud přítel umí vařit, tak vařte spolu a spoustu toho okoukáš. Existuje obrovské množství kuchařek, video návodů, takže inspirace je všude dost. Učený z nebe nespadl a když se chce, všechno jde. Věř, že se to vyplatí. Ženská co umí vařit u chlapů stoupá k výškám :D

Mollify83
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.03.18 11:16

Cibule a spousta dalších věcí se dá nasekat mixérem nebo v robotu, zbytek je jen praxe. Najdi si blog nebo kup kuchařku dle typu jídel jaká bys chtěla zkoušet a drž se toho. Začni třeba Kuchařkou pro dceru, jsou tam postupy pro,,nemehla" jsem živoucím důkazem že to jde. Z totálního analfabeta jsem se přerodila v docela slušnou kuchařku - i přítel už chválí a nebála jsem se jít ani na kurzy vaření ???? párkrát se to nepovede, ale chce to vytrvat, naštěstí to netrvá moc dlouho, když trénuješ pravidelně ????

la_amanita
Kecalka 304 příspěvků 05.03.18 11:19

Jako já teda uvařím, i chutně, ale jako zábava mi to nepřipadá a nejsem příliš zručná. No a co, však jestli vaří muž, nech to na něm.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 11:19

On vari pritel porad nema na me nervy. Ze zacatku me nechal krajet cibuli, ale kdyz viděl muj system rychle mi sebral nuz a z kuchyne me vyhnal, ze na tohle moje pizlani nema cas a radeji si to udela sam. Ja bych to ale chtela umet. Nevim kde zacit a cim. Nejsem uz nejmladsi, ale o vareni jsem se nikdy nezajimala. Zadny byvaly pritel to po me nechtěl. Chodili jsme na jidlo ven nebo k rodicum. Az tenhle si rad doma uvari jidlo podle sebe.

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 05.03.18 11:21

Mne hodně pomohli kuchařky apetit, mají sérii knížek napr,,maso” ve které je všechno vysvětleno, jak nakupovat a krájet i na jaký způsob (vaření, pečení atd) se hodí a jsou tam i obrázky s recepty :D takže by podle toho uvařil snad i člověk co v životě neviděl kuchyň a hlavně od te doby se mi nestalo, ze bych měla nějaké maso třeba v guláši tuhé :mrgreen:

Ariadne
Echt Kelišová 8713 příspěvků 05.03.18 11:25

Jsi teda prvni, o ktere slysim, ze to takhle ma a ziram. 8o zkusila bych kurzy vareni, knizky a i videa na webu. Pro zacatek zkus treba zeleninovou polivku s nudlemi. Kure se da koupit naporcovane. Hrbety, kridla na polevku, stehna na peceni, prsa na rizky, minutky. Mozna kucharka pro deti a hlavne se nebat. Nejlepsi by asi byla ta kamaradka, babicka, teta, kdo bude mit trpelivost. A jak jste jedli doma? Kdo u vas varil?

lištička_z_prahy
Kecalka 105 příspěvků 05.03.18 11:26

Vaření je o praxi, nic jiného za tím není. a když se ti to náhodou nekdy nepovede, tak to není velká tragedie, jen to proste jednou nebude tak dobrý, jak by mohlo. Příšte to už bude zas lepší :-)

Taky se přimlouvám za Kuchařku pro dceru - je práve pro ty, co moc nemají ani základ. autorka má i internetovou stránku, takže je to fajn i pro ty, co si nechtejí kupovat knížku.

chce to proste vařit podle receptů - vymyslet dobrý jídlo sama od základu, když to nemá být osvedčená klasika, je dost težký.

začátky jsou možná demotivující, ale dá se vypracovat. když jsme se seznámili s partnerem, tak neumel uvařit nic krome plátku masa s rejží, a ted po pár letech umí vařit stokrát líp než já a je to jeho velký koníček. jen na ty pokusy a omyly mít tu trpelivost. :kytka:

Ariadne
Echt Kelišová 8713 příspěvků 05.03.18 11:27

A s nakupy to je tezky. To chce cvik a nejlevnejsi zpravidla nebyva kvalitni. Zkus mrknout na Vime, co jime.

Uživatel je onlinesakota
Kelišová 5460 příspěvků 05.03.18 11:30

Ja jsem se paradoxne naucila varit sledovanim Pohlreicha, Na noze, Prostreno (obcas) - odkoukala jsem to a ted jsem ve sve kategorii „domaci a spis improvizacni a ne moc ceska“ kuchyne slusny standard. ;) nebat se a nekrast, to pujde!

beruska9
Extra třída :D 10563 příspěvků 05.03.18 11:31

Zkouset a zkouset :) Jako vykosteni kurete teda povazuji za vyssi divci, tim bych se moc netrapila ;) Ja umim naporcovat, ale dal neresim. Kdyz tak jsou navody na youtube na vsechno :D Krajeni masa - staci ostry nuz, vemu a krajim :mrgreen:
Priteli vysvetli, ze kdyz te k tomu nepusti, tak se to nenaucis :nevim: Nebo zkousej, kdyz neni doma, nebo si naplanuj vareni u kamaradky…pri­padne si dojdi na nejaky kurz.
A nakup - myslis to tak, ze treba vemes levnejsi baleni, ale vyjde to draz na kilo? Ty ceny uz dnes musi byt uvedeny i na jednotku, ne? Koukni poradne na cenovky, jestli se ti s tim nechce pocitat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama