Reklama

Konzervace překlopením skleničky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 04.03.18 15:03
Konzervace překlopením skleničky?

Ahoj, nikdy jsem z principu nedělala konzervaci překloením skleničky. Teď chci prvně zkusit banánovou marmeládu s rumem, kámoška ujišťuje, že fakt stačí otočit dnem vzhůru. Jak dlouho to necháváte takto otočené stát? Pak skladujete v lednici a jak dlouho? Nějak v to nemám důvěru :mrgreen: Dík :kytka:

Reklama

Reakce:

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15955 příspěvků 04.03.18 15:10
@maskovak píše:
Ahoj, nikdy jsem z principu nedělala konzervaci překloením skleničky. Teď chci prvně zkusit banánovou marmeládu s rumem, kámoška ujišťuje, že fakt stačí otočit dnem vzhůru. Jak dlouho to necháváte takto otočené stát? Pak skladujete v lednici a jak dlouho? Nějak v to nemám důvěru :mrgreen: Dík :kytka:

Tak banánovou jsem nezkoušela, ale rybízovou, malinovou, jahodovou a meruňkovou. Jen ovoce, cukr a trošku kyseliny citronové. Vyplachnu sklenice i víčka vroucí vodou. Naplním horkou marmeládou, překlopím a nechám vyskytnout většinou přes noc. Skladuju ve sklepě, kde je celoročně kolem 12 stupňů. Vydrží několik let.

Příspěvek upraven 04.03.18 v 15:11

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 04.03.18 15:10

Úplně v pohodě se to zakonzervuje. Je nutné sklínky napnit horkou marmeládou a okamžitě utáhnout. Já to pro jistotu ještě překrývám ručníkem a nechám do vycladnutí. Pak jen zkontroluji poklepem, jestli je to chytlé. Pokud máš dobré šroubovací skleničky, mělo by to být v pohodě. Neskladuji ani v lednici a v pohodě vydrží přes rok. Teď jsem dojedla marmeládu z roku 2015.

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 04.03.18 15:15

Dělám takto marmelády a nemám s tím problém. Ale musím mít nahřáté skleničky. Do nich dám vařící marmeládu, nalévám rovnou z hrnce, který je pořád na zapnuté plotýnce a max dvě skleničky naráz. Manžel je ihned zavírá horkým víčkem a otáčí. Zpátky je otáčím až jsou studené, někdy i další den. Skladuju normálně ve spíži, že kde bývá v létě teplo a nekazí se.

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 04.03.18 15:22

Delame to tak uz x let. Ani nemame nahrate sklenicky. Jen horkou marmeladu, nepokapat sklenicku!! Pripadne otirame ubrouskem namocenym v alkoholu a pak zavrit a otocit. Neni problem. Skladujeme ve sklepě nebo ted i v panelaku ve skrini

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 04.03.18 15:27

@maskovak banánovou s rumem? Nedala bys sem recept? :D

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 04.03.18 15:30
@Lalelale píše:
@maskovak banánovou s rumem? Nedala bys sem recept? :D

Ano, také prosím recept.

lucynka25
Kelišová 7116 příspěvků 2 inzeráty 04.03.18 15:37

@maskovak necham hlavou dolu az do druhehe dne a nikdy se nic nestalo :palec: a take se primlouvam za receptik, bananovou jsem nikdy nedělala

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 04.03.18 16:12

Já ještě do každé plné skleničky před otočením kápnu kapku slivovice, ta zabije všechno. Na chuti se nepozná.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 04.03.18 16:35

Dikmoc

maskovak
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 04.03.18 16:37

Recept mi prinesla kamoska, tady jsem vygooglila totozny, ona ho dela uz asi dvacet let a pry je dobry
 http://www.milujivareni.cz/…ladi-hrusky/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama