Nechci být jen žena v domácnosti

Anonymní
20.3.20 10:45

Jsem vadná

Ahoj, mám takový problém ve vztahu. S manželem jsme spolu 5 let, zatím bez dětí (plánujeme). Jde o to, že manžel by chtěl k sobě ženu -hospodyňku. Jemu by vůbec nevadilo, kdybych nepracovala a jen se staral o domácnost, příp. pak o děti. Ale já prostě v životě chci víc. Nechci mít v životě jen manžela a děti a žít pro ně. A prosím neříkejte, že se to změní, jakmile ty děti budu mít, protože opravdu nezmění. Nechci být jen žena, co nemá koníčky a sny a žije jen pro domácnost a děti :nevim: mám fajn práci, baví mě sport, mám spoustu zájmů a můj muž nechápe, že není mým smyslem života uklízet, vařit a starat se o někoho. Měla jste to některá podobně? prosím anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6359
20.3.20 10:48

Nejsi vadna. Deti nemate a bud rada. Najdi si chlapa, ktery bude v tomhle na stejne vlne a bude te chapat.
A ano zmeni se to, az budes mit deti, ale k horsimu!
Neni nic spatneho, nezit jen pro rodinu. Naopak. Stuj si za svym a nenech se natlacit do neceho, kde pak nebudes stastna. A stastna mama = stastna rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5237
20.3.20 10:52

Tak to tak manželovi řekni, málokterou ženu naplní pouze děti a domácnost. I kdyby můj manžel vydělal tolik, že bych nemusela do práce, chodila bych aspoň na půlúvazek, to vidím takový kompromis, nebudeš se honit, zvládneš děti, kroužky, domácnost a můžeš se i nějak realizovat. Být pouze doma si dovedu představit u lidí, co fakt mají hospodářství, velkou zahradu a zvířata. Ale mít domek někde v satelitu nebo byt a smrdět doma, to bych asi začala chlastat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
20.3.20 10:54

Souhlasím s tebou. Péče o děti a domácnost ok, ale mít koníčky a práci aspoň na částečný úvazek, je pro mě důležitý. Být jenom doma bych se zcvokla. Zatím jsem na mateřské s druhým a práce mi nechybí, ale později chci určitě něco dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
635
20.3.20 10:59

Já nevím, ale tohle se snad řeší před svatbou… Pokud manžel hledal hospodyňku, nic mu nebránilo si ji najít. Předpokládám, že jsi se se svými ambicemi nijak netajila (neboť na nich není vůbec nic divného, natož špatného), takže to znamená, že tě manžel akceptoval tak jak jsi, i s tvými zájmy a směřováním. Teď už je pozdě, aby do tebe kdokoli ryl, stůj si za svým. Pokud nejste schopni nalézt kompromis, tak holt je třeba příště před svatbou lépe vybírat… :srdce: Ale je fakt, že i ze svého okolí slýchávám, jak jsou teď ti muži celí hrr do dětí, ženění a zabezpečování, takže tvůj manžel asi taky výjimka nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5237
20.3.20 11:02

@listento Klidně ať jsou hrrr, ale nikdy jsem se nesetkala s mužem, ani ve svém okolí, co by chtěl nějak ženě bránit v zaměstnání a přál by si, aby byla jenom doma. Vím, že takoví muži jsou, ale myslím, že jsou v menšině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 11:15

Holky není to tak, že by mi bránil chodit do práce…spíš mě udivilo, že by mu to nevadilo 8o mě by teda vadilo mít partnera, co nechodí do práce, i kdyby bylo doma vyblejskáno :nevim: tam jde o to, že jeho matka je přesně ta žena, co obětovala celý svůj život dětem a teď nemá pro koho/co žít a je v depce. Nehledě na to, že švagrovi je 30, neměl v životě vztah a doteď jezdí k rodičům na víkendy, kde se jen válí u PC :think: tohle já prostě nechci ani pro sebe, ani pro svoje potencionální děti.

• Nahlásit
  • Citovat
6359
20.3.20 11:18
@Anonymní píše:
Holky není to tak, že by mi bránil chodit do práce…spíš mě udivilo, že by mu to nevadilo 8o mě by teda vadilo mít partnera, co nechodí do práce, i kdyby bylo doma vyblejskáno :nevim: tam jde o to, že jeho matka je přesně ta žena, co obětovala celý svůj život dětem a teď nemá pro koho/co žít a je v depce. Nehledě na to, že švagrovi je 30, neměl v životě vztah a doteď jezdí k rodičům na víkendy, kde se jen válí u PC :think: tohle já prostě nechci ani pro sebe, ani pro svoje potencionální děti.

Nejde o to ze nebrani. Ve vztahu je i dulezite, aby te podporoval i v jinych oblastech, nez jen jako zenu v domacnosti. Takze doporucuji si to pred detma poradne vyjasnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
635
20.3.20 11:22

@Kfětoslava No, já právě od kamarádek slýchávám, že jakmile jejich partner dosáhne určité výše výdělku, tak první, co ho napadne - „miláčku, raduj se, nemusíš do práce“… Následováno „a proč to té práce chodíš, když už nemusíš?“… Myslím, že jsou tak nějak nastavení, možná to je nějakými zažitými stereotypy, nevím… Zase naopak se i stalo, že se finančně zmohla spolužačka, a její manžel zajásal „hurá, nemusím do práce, pořídíme si děti a já s nima budu doma“ - a je doteď, s plným servisem… Proto říkám, že možná to tak někdo má - v menšině asi budou, jen mne překvapilo, že je jich víc, než jsem si myslela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
770
20.3.20 11:23

Vadná rozhodně nejsi, někomu stačí ke štěstí naklizený dům/byt a starat se o rodinu, někomu jinému ne. Naprosto tě chápu, byla jsem rok a půl doma a bylo to pro mě za trest, potřebuji kolem sebe lidi. Těšila jsem se, když můžu na nákup, popovídat si s prodavačkou nebo k doktorovi a mluvit se sestřičkou. Muži bych to normálně řekla a pokud by na tom i nadále trval, tak bych slevila na zkrácený úvazek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.20 11:25

Nejsi vadná ani špatná… Jen proste potřebuješ víc. Všechno se dá skloubit, ale vysvětli manželovi, že za sporákem nebudeš, to je špatné. Dělej co tě baví ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
770
20.3.20 11:25

@Kfětoslava
Já se s tím setkávám celkem často a mám podezření, že to bývají ti, co chtějí mít ženu zcela pod kontrolou a nebo ti, co se těší, že nebudou muset na nic sáhnout, protože žena v domácnosti by vše obstarala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13323
20.3.20 11:29
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový problém ve vztahu. S manželem jsme spolu 5 let, zatím bez dětí (plánujeme). Jde o to, že manžel by chtěl k sobě ženu -hospodyňku. Jemu by vůbec nevadilo, kdybych nepracovala a jen se staral o domácnost, příp. pak o děti. Ale já prostě v životě chci víc. Nechci mít v životě jen manžela a děti a žít pro ně. A prosím neříkejte, že se to změní, jakmile ty děti budu mít, protože opravdu nezmění. Nechci být jen žena, co nemá koníčky a sny a žije jen pro domácnost a děti :nevim: mám fajn práci, baví mě sport, mám spoustu zájmů a můj muž nechápe, že není mým smyslem života uklízet, vařit a starat se o někoho. Měla jste to některá podobně? prosím anonym.

Nevím proč by služka v domácnosti a děti měly spolu souviset. S chlapem, který otevřeně prohlašuje, že chce bydlenku, bych nebyla dobrovolně, pokud by neměl 2 prosperující firmy a vilu na Kanarech :lol: Už dost na tom, že bohužel často se stává, že po porodu chlap otočí a bydlenku automaticky očekává, to je teprv lahůdka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 11:37

No, muj byvaly mel maminku v domacnosti a rikal mi, ze by to tak nechtel, kdyz vidi, co to s tou zenskou dela (z chytre samostatne zeny se stane doražena putka bez sebevedomi a nazoru). Nemel radost, kdyz jsem sla po materske do práce, ale nejak to kousnul. Ted jsme rozvedeny a jeho druha zena vidi v domacnosti smysl zivota :lol: on stasten, uvidime, jak to dopadne. Kazdopadne z vlastni zkusenosti - je fajn byt doma, ale je blbe byt uplne zavisla na chlapovi, jeho naladickach :nevim: u tchanovcu jsem to videla - jsi doma, takze nicemu nerozumis ;) v podstate na ni byl hodny, ale rovni si fakt nebyli

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.20 11:40

Copak jste se o svých plánech a přáních nebavili před svatbou? 8o Já bych si dokázala představit být doma nebo mít jen částečný úvazek/brigádu, ale to proto, že máme hospodářství a práce je všude dost. Ale být puťka domácí, starat se o děti, domácnost a čekat každý večer na manžela teplou věceři? Horor! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama