Jsem z práce ve stresu

6.5.17 09:39

Jsem z prace ve stresu (učitelka na 1.stupni)

Milé ženy (paní učitelky), mám dlouhodobě, možná odjakživa tento problém. Jsem zaměstnaná učitelka už 9 let (včetně 3 leté pauzy na RD). Každé ráno, když jdu do práce, mám velký stres. Paradocně, čím jsem starší, tím je ten stres vyšší. Řekla bych již chronicky…asi panika, co bude, jestli bude vše fungovat, jestli to bude děti bavit, jestli budou pracovat jak mají atd. Ne vždy je to samozřejmě podle mých představ, ale se třídou většinou funguju řekla bych v pohodě, řešíme běžné problémy, ale stejně mám pořád tento strach. Ráda bych se toho (asi tedy zbytečného stresu) zbavila, ale nejde mi to. Já vím, že jsem typ člověka, co si vše moc bere, paradoxně mám strach vystupovat před lidmi, ale práce s dětmi mě baví, ale skrytě tam ten strach z vystupování taky může hrát roli, i když lidi, co mě znají, by to údajně neřekli. Já se hrozně snažím, aby to nikdo nepoznal ;-) No, už se spíš smiřuji s tím, že se toho stresu nezbavím, ale budu ráda, kdyby tu byl třeba někdo, kdo má podobný problém nebo jen radu ;-) Prostě mi to kazí jinak vcelku dobrý dojem z učitelování. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3755
6.5.17 10:22

Ahoj. Mám to podobně. Také jdu každé ráno do školy se stresem. Zda jsem na něco nezapomněla, zda to bude dnes děcka bavit,… Asi je to učitelská klasika, má to tak většina kolegů, co se tak bavíme. Když se opravdu pořádně připravím, je to lepší, jdu tak nějak s klidem. Horší je to, když nestíhám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.17 10:34

@cverunka Nekdy mam proste pocit, ze cekam to rajce na hlave. Pro me jeden z nejhorsich scenaru, co se mohou odehrat :mrgreen: Asi to souvisi s mym celkove nizsim sebevedomim, ktery se tedy snazim hodne maskovat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
6.5.17 10:45

Já jsem taky učitel, ale tyhle pocity jsem nikdy neměla a nemám (učím 2. a 3. stupeň). Podle mne by to chtělo na tom pracovat, protože z mojí zkušenostmi s mnoha lidmi ve stresu, tohle se většinou jen zhoršuje. Nedávno jsem měla klienta (kromě učení mám i jinou práci), který měl stres ze školy takový, že učit přestal a je na neschopence.

Takže pracovat na sebevědomí, pracovat na tom, aby člověka neovlivňovalo mínění druhých atd.
Edit: Samozřejmě úroveň přípravy je důležitá taky, ale holt někdy prostě to není na 110%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
6.5.17 11:03

@jenny.fields Také mám 2. a 3. stupeň. Ale u mě se to teda věkem zlepšuje. Už to tolik neprožívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.17 19:57

Ty jo, tak to se mi ještě nestalo. Učím 15 let, z toho 3 roky pauza mateřská. Ale já vystupují veřejné ráda :-) Jakoze mas stres z těch dětí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.17 20:56

@MadGirlNancy To neee, ale celkove asi z toho, ze proste neco nevyjde, jek jsem si predstavovala atd. Ale jak jsem psala, ja jsem obecne stresar, takze se toho asi nezbavim. Ten strach z vystupovani mam bohuzel odjakziva, ale jsem asi masochistka, jelikoz jsem se s tim vzdycky chtela naucit pracovat, tak jsem treba 11 let hrala na klavesy v kapele :D no trema pred koncertama jako prase, ale o to lepsi pak ten pocit, kdyz jsme odehrali dobre. To stejny je ve skole. Ty nervy pred vyukou pak asi zajisti ten hezkej pocit, ze se to vse nakonec povedlo. Ze jsem prezila ve zdravi i spokojenosti ja i deti :mrgreen: :mrgreen: No, jako pak si jeste beru hodne osobne ruzne narazky nebo remcani deti nebo i rodicu. Ty jsou nastesti minimalne, ale kdyz, tak se tim zaobiram docela dost. Pak mi ta prace leze i do volnyho casu. :zed: No, jsem holt takova :zed: a muzu si za to sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama