Junior grafik - nástupní mzda

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.10.21 12:47

Junior grafik - nástupní mzda

Ahoj,
budu se hlásit do jedné velké firmy na junior grafika a přemýšlím, o kolik si mám říct u pohovoru. Nepracuje tu někdo v oboru, kdo by mi byl schopný dát nějaký hrubý odhad, jak se to pohybuje teď platově? Ať omylem moc neustřelím nahoru nebo dolu? Jsem z toho nervózní, nechci nic pokazit. Bavíme se o velkém městě typu Praha, Brno atd.

Předem díky za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3827
3.10.21 13:17

V jakých programech umíš a jaké máš vzdělání? Máš nějakou praxi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.21 13:58

Ovládám klasiku jako photoshop, ilustrátor, indesign ( + umím i 3D grafiku a vizualizace - ale to tam asi moc nevyužiju, i když, kdo ví), mám ukončené magisterské vzdělání v uměleckém oboru, roční praxi ve 3D, praxi ve 2D mimo školu moc tolik ne. @Parninas

• Citovat
  • Nahlásit
3827
3.10.21 14:03
@Anonymní píše:
Ovládám klasiku jako photoshop, ilustrátor, indesign ( + umím i 3D grafiku a vizualizace - ale to tam asi moc nevyužiju, i když, kdo ví), mám ukončené magisterské vzdělání v uměleckém oboru, roční praxi ve 3D, praxi ve 2D mimo školu moc tolik ne. @Parninas

Super, takže obecné DTPko, to je fajn. :) Můžu ti říct jak je to u nás. Brno, velký korporát, oddělení s tímto zaměřením. Realisticky tak 25k. Bohužel nemáš větší praxi a na juniorské pozici nástupní vyšší nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
3.10.21 14:06

Takhle.. ale pokud někde dají víc tak super. :palec: Jen vím, že u nás konkrétně je tohle fakt ožehavé téma a jedno velké zklamání. :lol: Zase je to vyvážené jinými benefity na druhou stranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.21 17:38

@Parninas Děkuji za radu. A ještě pro upřesnění. Bavíme se tu o 25k v čistém nebo v hrubém?

• Citovat
  • Nahlásit
6296
3.10.21 17:44
@Anonymní píše:
@Parninas Děkuji za radu. A ještě pro upřesnění. Bavíme se tu o 25k v čistém nebo v hrubém?

Mzda se vždy uvádí v hrubém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
3.10.21 17:52
@Anonymní píše:

V hrubém. Blbé je to, že na juniorní pozici v tomhle oboru nepotřebuješ VŠ. Většina mých junior kolegů jsou samouci (nebo to mají že SŠ). Na to, co budeš pravděpodobně denně dělat, ti je vysoká úplně k ničemu. Takže jestli ti to přijde málo, tak bych hledala něco nejuniorního. Což bude u tebe zase problém, protože nemáš praxi. :think:

Asi bych začala od píky a snažila se co nejrychleji vypracovat. Nebo se nauč nějakou neobvyklou technologii a pak se začneš pohybovat v úplně jiných částkách. Aktuálně co třeba vím, tak například strukturovaný FrameMaker se platí zlatem, protože ho nikdo neumí. :mrgreen: Ale to už není ani tak grafika, jako spíš DTP no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat