Kaká do kalhot

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 19:58

Kaká do kalhot

Prosím ženy,

Dcera bude mít brzy 3 roky a víc jak půl roku je bez plenek i v noci. Problém je kakání. Nechce chodit na záchod ani na nočník, proste si někam zaleze využije chvilky kdy jsem třeba na záchodě a už to má v kalhotkách. Už jsem zoufalá vyzkoušela jsem všechno… Nechala jsem ji v tom(to ji mimochodem vubec nevadi), sliby, výhrůžky, vysvětlování nezabralo nic. Když se ji někdo zeptá říká že kaká na záchod (prostě lže), nechala jsem ji doma nahatou, hlídala ji.. jenže jakmile jsem za ni šla, protože jsem viděla ze se chystá, zadržela :,(… Prosím zkusím cokoliv.. za chvilku by měla jit do školky ale s takovou… :,( :,( Plenku ji nechci dávat, myslím ze je dost pohodlná, bojím se aby do ni nezacala jeste i čůrat… :roll: mimochodem jinak je hrozně šikovná…

Citovat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5971
9.1.22 20:14

Zkus dát plínku do toho WC… pro začátek. Pak nahradit plínku toaleťákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
9.1.22 20:17

Vydržet…meli jsme uplne stejný problém a až pár měsíců po třetích narozeninách začal syn kakat rovnou na záchod… Důležité je pozitivně motivovat, ale zoufalství je zbytečné, věcne to trvat nebude :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3069
9.1.22 20:19

Nechat jí doma „naostro“ jen v tričku a nočník. Třeba jí to bez kalhotek nebude bavit.

Jinak kamarádka řešila něco podobného, včetně stresu co bude dělat ve školce. Dávala i nadále plínky, nebylo cesty… a pak to přešlo. Jenže každé dítě má svůj čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5971
9.1.22 20:20
@Puntanella píše:
Vydržet…meli jsme uplne stejný problém a až pár měsíců po třetích narozeninách začal syn kakat rovnou na záchod… Důležité je pozitivně motivovat, ale zoufalství je zbytečné, věcne to trvat nebude :srdce:

A to je také pravda… U nás se to zlomilo cca ve 3 a půl, 2 měsíce před školkou. Už jsem měla kvůli tomu i zajištěnou soukromou školku a z ničeho nic to o prázdninách šlo a syn mohl v září nastoupit normálně do státní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11665
9.1.22 20:23

Nelámej to přes koleno. Já to hrotila, syna nutila sedět na záchodě a dosáhla jsem jen toho, že ještě dnes, ve čtyřech letech, ukákne do kalhot, později mi oznámí, že se to stalo a vykaká se normálně až do záchoda, kam ho ale musím posadit příkazem. Ve školce se mu to ale stává výjimečně. Ale u nás (nežiju v ČR) to tak jako tak neřeší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
9.1.22 20:30

Zkus tuto motivacni knizecku-za kazdy uspech samolepka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
9.1.22 20:30
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2672
9.1.22 20:31

Dcera úplně stejne :pocitac: bez pleny už byla dávno i na noc, ale proste kakala jen do kalhot. Nastoupila do státní školky, kde o tom učitelky věděly a rikaly, ze ma normálně chodit,4mesice to ještě trvalo (3 roky a 3mesice) a pak zlom a v pohodě. Najednou začala chodit na záchod. Ja už byla zoufalá, motivace ani křik nepomahalo, proste to přišlo samo. Neboj, věcně to trvat nebude :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2672
9.1.22 20:32

@lékařka bohužel u nás nefungovalo fakt nic :cert: ale určitě doporučuji vyzkoušet vsechno :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5134
9.1.22 20:34

Cca 1r7m se mi odplenkoval přes den tak nějak sám od sebe, do 2,5 mi šle do slipu házel bobky. Pak to ze dne na den přešlo tak jsme vyměnili slipy za hezké trenky. Sam si uvědomil ze ten bobek na zachode je prijemnejsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
9.1.22 20:38

Urcite bych vratila plenu.
Je to trenink jako kazdy jiny a kdyz se nedari, je potreba se vratit o krok zpet.
Curani bych neresila, normalne bych posazovala na nocnik po spani, pred prochazkou, po prochazce, pred spanim, uplne stejne jako bez pleny. Plenu bych sundala a zase nandala.

U kakani bych trenovala, aby se pri tom prestala citit blbe. Takze mluvit o tom, jestli kaka, komentovat prubeh a huraaa, hovinko je v plince, super parada a jdeme ho vybalit, jee to vypada jak bobecek od srnky, nebo spis medveda? Co myslis, dela medved taky takova hovinka?
Proste o tom mluvit tak, aby to nebylo tabu, ale spis zabava.
Klidne ji ber na zachod i kdyz jdes ty a proberte to, jeee tlacim a uz je venku, ty jo, to byl asi ten obed, a to je ale velky.

Neuspechy nekomentovat, neresit!!

Tohle treba mesic, dva, dokud si nezafixuje, ze kakani je tezka pohoda, neni potreba se s tim schovavat a je to uplne normalni vec.

Pak, kdyz hlasi ze jde, zkusit posadit na ten nocnik. Nenasilne. Jakmile se povede, mluvit o tom uplne stejne. Cim casteji se povede, tim lip. A je vyhrano.
Je to trochu zdlouhava a trpeliva prace, ale ted jde tak trochu „o vsechno“, aby dcera nezadrzovala a nemela nejaky dlouhodoby problem (na ktery mate uz slusne naslapnuto).

(Natlaku a manipulaci typu " kdyz se ti to nepovede, to bude ostuda" bych se uplne vyhla.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
9.1.22 20:43

V kalhotach je tma-zkusit rikat, ze bobek se ve tme boji :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
9.1.22 21:02

Já můžu říct, že u druhého jsem třeba nočník vůbec neřešila. Jsem líná matka. :D Dala jsem se do pohody a řekla si, že prostě plenku přes den nedám a když se počurá nebo pokaká, uklidím to. Nijak jsem neřešila ani nehody. Řekla jsem: neboj, nic se neděje, já to uklidim. A žádný problém nebyl. Do týdne bez plenek. U prvního jsem byla pod velkým tlakem okolí, hodně jsem to řešila a vůbec to nešlo tak hladce. Do dnes jsou s tím občas problémy, ale čas vrátit nejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
9.1.22 21:10

„@Limi123“

Příspěvek upraven 09.01.22 v 21:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...