Kam do ciziny se odstěhovat?

2.10.19 18:19

Kam do ciziny se odstěhovat?

Ahoj všem,
chtěla jsem se zeptat těch, co jste se odstěhovali z ČR do ciziny. Kam jste se odstěhovali a jak jste spokojení? Jaké tam jsou výhody a nevýhody?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22761
2.10.19 18:23

My byli Španělsko a Německo. Záleží co chceš, co umíš a do od toho čekáš. A taky jaký jazyk umíš, zda jedeš sama nebo už máš rodinu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6052
2.10.19 18:35

Můj názor je, že než se člověk odstěhuje, měl by si položit několik základních otázek:

Jak moc dobře umím jazyk
Zda mám dost dobrou kvalifikaci na to, abych sehnala dobrou práci
Jak moc těžké bude tu práci mezi místními najít
Kolik se tam za tu práci bere
Kolik stojí nájem

Viděla jsem hodně lidí, co si je zdá se nepoložili a žijí tu z ruky do pusy. Pokud máš co nabídnout a není to tvůj případ, tak UK nabízí takové možnosti, jaké ČR nemá a ještě dlouho mít nebude. A Briti jsou neskuteční pohodáři a strašně hodní lidé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11278
2.10.19 18:35

My byli v Nemecku, Holandsku a ted USA. Jak pise Pikola, zalezi na konkretni situaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17254
2.10.19 18:43

@Lenka_Hal jaký je Holandsko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11278
2.10.19 18:54
@ka2ka píše:
@Lenka_Hal jaký je Holandsko?

Mily na pohled :D
My vedeli, ze tam budem na chvili, takze ten strasny jazyk (=krcni choroba spis) jsem rovnou vzdala, tam se ale vsichni domluvi bud nemecky nebo anglicky. Pratelsti jsou, o tom zadna, ale do blizsiho kruhu pratel ne-holandany teda moc nepousti. Jaro je krasny, ty jejich domecky fakt roztomily, festivaly kvetin uzasny. Co je hruza, je jidlo (ty dobre veci jsou proste drahe, taky proto se tam ji strasne moc peciva), pro me dale zdravotnictvi a v zime vsudypritomna vlezla zima. Kdo je citlivy na zachmurene pocasi a trpi na prudusky, at se Holandsku vyhne. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2564
2.10.19 19:13

Záleží, jaký máte způsob života, kolik peněz pro rodinu potrebujete, jaké jazyky ovládáte, zda chcete pro děti mezinárodní školy nebo místní školy atd.
Znám spoustu lidí, kteří jsou spokojeni tady na Kypru, já bych třeba natrvalo tady žít nemohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2110
2.10.19 19:22

Nikam:D UK hruza, max s praci je to fine, ze nedelas na cerno a vse ofiko priznany. Ovcem baraky za raketu i najmy. Tady v Praze zacpa 1h v kolone je porad pohoda. Tam treba na okraji mesta 2h zpozdeni minimalne. O zdravotni peci se ani nevyjadruju. Ambulance a spital jak z hororu, dokud z lidi nechc.ala krev, nic se nedelo. Zachranka a prijezd za 20min povazovana za,,rychlou,,. Pak jsem byla jeste pul roku v Nemecku, ale ani jsem se neohrala a letela do Australie - jet na nakup 3-4h autem normalni, to same skola nebo prace. Po mestech se neztratis, ale beda jak chces na vylet. Bez pruvodce, auta, zasoby vody a benzinu se neda nikam. Tam je to za mestem pustina, vse vypada stejne, vedro, jsi bez signalu. Clovek tam muze umrit raz dva. Na kazdym kroku jedovata potvora. Meli jsme krajtu v baraku, zabijela ostatni parazity. Nocni mura kazdyho cecha, jelikoz tady te ohrozi maximalne komar v noci. Po chvili jsem opet jela zpet do CR. Uz se nehnu. Na stari chci do Spanelska. Rano si jit pro pecivo, jamon a nejakou rybicku. Mit klid :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17254
2.10.19 19:52
@Lenka_Hal píše:
Mily na pohled :D
My vedeli, ze tam budem na chvili, takze ten strasny jazyk (=krcni choroba spis) jsem rovnou vzdala, tam se ale vsichni domluvi bud nemecky nebo anglicky. Pratelsti jsou, o tom zadna, ale do blizsiho kruhu pratel ne-holandany teda moc nepousti. Jaro je krasny, ty jejich domecky fakt roztomily, festivaly kvetin uzasny. Co je hruza, je jidlo (ty dobre veci jsou proste drahe, taky proto se tam ji strasne moc peciva), pro me dale zdravotnictvi a v zime vsudypritomna vlezla zima. Kdo je citlivy na zachmurene pocasi a trpi na prudusky, at se Holandsku vyhne. :mrgreen:

jéé zima to by bolo pro mě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17254
2.10.19 19:53
@Micaella22 píše:
Nikam:D UK hruza, max s praci je to fine, ze nedelas na cerno a vse ofiko priznany. Ovcem baraky za raketu i najmy. Tady v Praze zacpa 1h v kolone je porad pohoda. Tam treba na okraji mesta 2h zpozdeni minimalne. O zdravotni peci se ani nevyjadruju. Ambulance a spital jak z hororu, dokud z lidi nechc.ala krev, nic se nedelo.Zachranka a prijezd za 20min povazovana za,,rychlou,,. Pak jsem byla jeste pul roku v Nemecku, ale ani jsem se neohrala a letela do Australie - jet na nakup 3-4h autem normalni, to same skola nebo prace. Po mestech se neztratis, ale beda jak chces na vylet. Bez pruvodce, auta, zasoby vody a benzinu se neda nikam. Tam je to za mestem pustina, vse vypada stejne, vedro, jsi bez signalu. Clovek tam muze umrit raz dva. Na kazdym kroku jedovata potvora. Meli jsme krajtu v baraku, zabijela ostatni parazity. Nocni mura kazdyho cecha, jelikoz tady te ohrozi maximalne komar v noci. Po chvili jsem opet jela zpet do CR. Uz se nehnu. Na stari chci do Spanelska. Rano si jit pro pecivo, jamon a nejakou rybicku. Mit klid :lol:

však to je rychlý u nás poslední dojezd 45 minut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2938
2.10.19 20:17

Ja na novy zeland, vratim se tam na duchod :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
2.10.19 21:14

@Micaella22 v cr jsme volali zachranku s podezdrenim na poziti eukalyptoveho oleje a dali nam cislo na toxikologii, at si zavolame (pri poziti lzicky hrozi do 15 min koma) a pak, po asi 10-20 min na telefonu jsme se dozvedeli, ze mame nastartovat vlastni auto a jed do nejblizsi nemocnice! Takze zlata britanie ;-) pozde ale prece.

Zila jsem v Holandsku, Jizni Africe, Britanii a ted na Kanarskych ostrovech. Za me, vsude lepe nez v CR, krome prace, ktere je jednoznacne nejvic v CR a jako clovek, ktery umi vyborne anglicky si neco v cr vzdy sezenu. Tady na Kanarech jsme moc spokojeni, ale s praci je to tu hodne spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4059
2.10.19 21:42

Žila jsem v Belgii (Valonsko), Tchaj-wanu a Japonsku. V každé zemi byly negativní i pozitivní věci. Trvale bych nechtěla žít ani v jedné z nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4059
2.10.19 21:44

@Lenka_Hal V Holandsku taky ještě neobjevili topení? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LKL
1095
2.10.19 21:51

@lisatka prosim te pises ze na kanarech - nejsi nahodou na tenerife?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama