Reklama

Kam po mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ga Briela
Kecalka 394 příspěvků 16.01.17 13:58
Kam po mateřské ?

Ahoj holky hrozně mě trápí, že absolutně nevím kam po mateřské. Na mateřské budu jeste jeden rok. Před tím jsem studovala VŠE, kterou jsem ale nedodělala (nenapsala jsem bc práci), střední školu mám ekonomku. Do práce nastoupím ve 28 letech, v životopisu budu mít jen obchodní akademie dostudovaná v 19 letech a to je prostě všechno… Už jsem se rozloučila s myšlenkou, že je na mě někdo zvědavý jako na nějakou sekretářku… Holky po ekonomce mají problém se uchytit v oboru natož já, která nemám praxi nic…

Přítel mi říká, at si opráším angličtinu a zkusím to, ale vy by ste věřili tomu, že bych měla vůbec nějakou šanci se uchytit v kanclu nebo tak podobně? Vím, že konkurz na takové místa probíhá v několika kolech atd..navíc bez praxe, jazyky ztracené, nevyplním ani složenku :(

Jsem máma na plný úvazek, vařím, uklízím, peru…neumím nic co by mě uživilo, navíc jsem veganka (malá jí všechno), takže jakákoliv práce s masem (kromě obsluhy to bych zvládla) se vylučuje. A ted prichází muj dotaz, se kterým si lámu hlavu celou mateřskou…KAM PO MATEŘSKÉ, KDE JE JEN RANNÍ SMĚNA? Já vím..fabrika, dá se říct, že už jsem s tím víceméně vyrovnaná… ale máte někdo nějaký jiný typ, kam můžu jít jen s ranní směnou? (myslím, že jedině tak do pr… :oops: )

Díky moc za odpovědi, Gabriela :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 16.01.17 14:01

Je fajn, ze k tomu pristupujes zodpovedne uz rok dopredu. Nenapsala jsi kde bydlis. V jakem meste budes zamestnani hledat?

Šmoulice
Kelišová 6639 příspěvků 16.01.17 14:03

A proč jsi tu školu nedodělala? 8o Kdy je víc času, než na mateřské/rodi­čovské… :nevim:
A asi tě zklamu, ale nejspíš i s tou fabrikou budeš mít smůlu… Málo která fabrika jede jen na jednu směnu. Většinou jsou to tří směnné provozy, nebo minimálně dvou směnné…
A říct o sobě, že jsem vlastně k ničemu, to je dost hustý :nevim:

Ga Briela
Kecalka 394 příspěvků 16.01.17 14:04

@cecetka je to město 12 000 obyvatel, muzu dojizdet i do jinych mest v okoli, konkretne neřeknu, kvůli soukromí

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 16.01.17 14:07

@Ga Briela Jak chces poradit, kdyz nevime kde :nevim: Ale soukromi chapu :)

Adinka_2012
Závislačka 2601 příspěvků 9 inzerátů 16.01.17 14:08

A tak, když si to uvědomuješ, tak zkus třeba zapracovat na těch jazycích, to můžeš i z domu. K ničemu určitě nejsi. Máš ještě dost času na sobě zapracovat.

Uživatel je onlineChumchalice
Kecalka 145 příspěvků 16.01.17 14:14

Udelej si online kurzy na seduo.cz (napr excel, nektere jsou zdarma) a na allison.com(zdar­ma), muzes si to dat do zivotopisu :palec:

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 16.01.17 14:14

Na ÚP je bývají místa, které jsou dotovány tj. zaměstanvatel dostane dotaci na to, že zaměstná např. absolventa, matku po mateřské,… Takže šance určitě je :-)

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 16.01.17 14:15

A co třeba někam prodávat? Do nějakýho menšího krámu myslim. Klidně zkus poslat životopis i na nějakou lehčí administrativní práci, někde berou i absolventy bez praxe. Ono dnes s tou ranní směnou je to dost na draka všude. Já budu shánět něco na zkrácený úvazek a už ted se toho děsim, že nic neseženu.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 371 inzerátů 16.01.17 14:17

Ono je to těžké i s vysokou školou, dneska se pracuje hodne na smeny, dlouhe kratke tydny, pracovní doba začíná kolem 8-9 tím pádem je vyzvedávání z mateřinek a škol obtížné.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 40350 příspěvků 16.01.17 14:19

@Ga Briela ta VS dodelat nejde? Kdyz uz jsi to cele v podstate vystudovala, jen nenapsala praci? Dodelala bych si alespon ty jazyky, jak radi pritel, to se neztrati.

makakove
Povídálka 43 příspěvků 16.01.17 14:21
@Ga Briela píše:
Ahoj holky hrozně mě trápí, že absolutně nevím kam po mateřské. Na mateřské budu jeste jeden rok. Před tím jsem studovala VŠE, kterou jsem ale nedodělala (nenapsala jsem bc práci), střední školu mám ekonomku. Do práce nastoupím ve 28 letech, v životopisu budu mít jen obchodní akademie dostudovaná v 19 letech a to je prostě všechno… Už jsem se rozloučila s myšlenkou, že je na mě někdo zvědavý jako na nějakou sekretářku… Holky po ekonomce mají problém se uchytit v oboru natož já, která nemám praxi nic…

Přítel mi říká, at si opráším angličtinu a zkusím to, ale vy by ste věřili tomu, že bych měla vůbec nějakou šanci se uchytit v kanclu nebo tak podobně? Vím, že konkurz na takové místa probíhá v několika kolech atd..navíc bez praxe, jazyky ztracené, nevyplním ani složenku :(

Jsem máma na plný úvazek, vařím, uklízím, peru…neumím nic co by mě uživilo, navíc jsem veganka (malá jí všechno), takže jakákoliv práce s masem (kromě obsluhy to bych zvládla) se vylučuje. A ted prichází muj dotaz, se kterým si lámu hlavu celou mateřskou…KAM PO MATEŘSKÉ, KDE JE JEN RANNÍ SMĚNA? Já vím..fabrika, dá se říct, že už jsem s tím víceméně vyrovnaná… ale máte někdo nějaký jiný typ, kam můžu jít jen s ranní směnou? (myslím, že jedině tak do pr… :oops: )

Díky moc za odpovědi, Gabriela :kytka:

Asi bych zkusila dodělat tu vysokou školu. Jinak to bude s hledáním práce špatné. Jedině někam do výroby, kde se lidi točí a berou každého. Do kanceláře na maloměstě jedině ze známosti a se střední školou za plat kolem 12 tisíc Kč.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 16.01.17 14:30

To je přesně případ nemoudrosti být tak dlouho s dětmi doma. Tím spíše, když vzděláním nemá co nabídnout. Pak se nelze divit, že se o něj neperou.Tady moc možností není. Ta zaklínaná angličtina - proč ne, ale umí ji každý druhý a lépe, pokud třeba vyjel ven a pobyl tam. Dodělat školu by bylo fajn, nejde mi ale nezeptat se - co jsi dělala těch 9 let doma, to byl čas na sobě máknout. Teď budeš dodělávat školu s dvěma dětmi a zaměstnáním, pokud vůbec.

makakove
Povídálka 43 příspěvků 16.01.17 14:41

Jinak nechci útočit, ale myslím, že jsi spíše typ, který by se před takovými 20 lety na VŠ vůbec nedostal a ani o tom neuvažoval a šel by do učení nebo na nějaký praktický obor typu zdravotní sestra apod. Doba je dnes jiná, každý se cítí na VŠ a chce do kanceláře. Jenže tolik míst v kancelářích není. Však si zkus zadat třeba na jobs.cz pracovní nabídky v Tvém kraji a uvidíš, jaké jsou tam možnosti a šance. Možná by pro Tebe nebyl špatný Lidl, pokud ho tam máte. Tam mají teď platy relativně vysoké, to samé Penny Market. Na jiné místo to nevidím. Však sama píšeš, že nic neumíš.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 16.01.17 14:42
@fikovka píše:
Na ÚP je bývají místa, které jsou dotovány tj. zaměstanvatel dostane dotaci na to, že zaměstná např. absolventa, matku po mateřské,… Takže šance určitě je :-)

ale ne hned. Nějakou dobu musí být v evidenci.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama