Kam s věcmi bez kočárku?

570
9.2.11 13:47

Kam s věcmi bez kočárku?

Už delší dobu řeším zásadní problém. Konečně po třech a půl letech můžeme vyrazit ven bez kočárku. Pro případ, že by Tomáše bolely nožičky, mám kolem pasu přichystané nosítko. Přes rameno mám taštičku s klíči, penězi, telefonem a foťákem. Baťoh nemám, neměla bych kam dát Tomáše, kdyby se chtěl nést (vepředu mi přijde značně neestetický, Tom se dopředu už nevejde…). Děti vyrážejí na motorce/koloodrážedle. Starší má helmu, mladší ji MUSÍ mít taky, když ji má ségra. Nemáme tudíž tisíc krámů.....
Mrňouse motorka v půlce cesty omrzí. I nesu ji v ruce (helmu odmítá sundat). Starší kolo sice taky omrzí, ale dělám z ní rozumnou a vysvětluju, že nejsem oslík, abych toho tolik unesla. Je zřejmé, že nemůžeme ani popojet MHD, protože tolik rukou na tolik vozítek a dětí nemám…
Jak děláte tyhle malé „výlety“, kdy sebou nemáte opravdu nic, jen výše popsané?
Jak děláte větší výlety? Kam mám narvat ubrousky, pití, jídlo, krámy na písek, kam odložím čepice, bundy, resp. mikyny až se oteplí, když vjedeme do obchodu?
Samozřejmě, že kdybysme třeba jeli do nákupního centra, tak si kočár vezmu. Ale když pojedeme na návštěvu ke mě do práce, buď musím autem, anebo bez kočáru, protože jezdící schody s kočárem a ani ne 4letým dítětem prostě nezvládnu…
prostě si s tím nevím rady, ale nedovedu si představit, že zas budem všude tahat kočár, protože Tom ač toho ujde hodně a je spokojený, jakmile vezmem kočár, cpe se do něj po 50 metrech od domu a nehodlá ho opustit ani náhodou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

292
9.2.11 13:57

Ahoj, my mame 2 roky a od leta sme bez kociara. Maly v nom nechcel sediet. Povedala som mu vsak, ze ak nechce kociar, musi chodit peso. Ja ho nosit nebudem. Vacsinou chodime von s First Bikom, jazdi sam celu dobu, pretoze vie, ze ja nebudem nosit ani jeho, ani First Bike. Takze v pohode beriem batoh, do ktoreho dam nahradne oblecenie, plienku, obrusky, svacinku, babovicky…Ja by som ho teda naucila, aby chodil sam. Ved v jeho veku mi uz pride divne, aby sa vozil v kociari.
Priznam, ze neviem, ako by som to urobila s 2 detmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
9.2.11 14:02

Maty byl natrénovanej, že buď berem kočár nebo nic. Žádný nošení. Takže já nosila na zádech batoh. Kolem dvou let jsme kočár úplně odbourali a navíc jsem odmítla nosit odrážedlo. Ale já jsem tyranka a klidně nechám dítě svíjet se v hysteráku po chodníku. Samozřejmě před každou procházkou jsem vždycky upozornila na pravidla - žádný nošení Matyho i motorky.
Jak to budu praktikovat s dvouma teroristama, obzvlášť pokud Mája bude stejnej tvrdohlavec jak Maty, netuším :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
9.2.11 14:03

Katko, ale já mám děti dvě. Ono je to opravdu jiné. Hlavně… Lindu jsem z kočáru „vyhodila“, když se narodil Tom. Bylo jí rok a 3/4 a nezbylo jí, než chodit pěšky všude (taky měla motorku, ale po polních, lesních cestách se na tom ani jezdit moc nedá…). Bylo mi jí tolikrát tak strašně líto, na náš kočár nešel namontovat skate, nijak extra jsem to neřešila, protože jsme MHD nejezdili, na hřiště došla a tak… Ale bylo mi jí líto, protože jiné, i starší děti, se vezly v kočárku (i když cestu tam třeba odťapkaly…), prostě měly tu možnost… a Linda ne.

Takže teď nechci totéž udělat Tomášovi. Chci, aby měl možnost, když je unavený, si někam vlézt… S Lindou jsme Pandu (nosítko) ještě neměli a bylo by to tehdy řešení…
Ale jde i o tu odkládací plochu, kyblíčky, bábovky, bundy, čepice, pití… když vejdeš do vyhřátého prostoru (já třeba dětem sundavám čepice a rozepínám bundy i když jedeme autobusem tři zastávky…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
9.2.11 14:06

Ywett, právě. Já jsem taky taková důsledná… Taky informuju, že bere-li se kolo(odrážedlo)/motorka, JÁ to tahat nebudu. Ale to dokáže pochopit tříletý, čtyřletý dítě… Dvouletý si prostě neumí představit, že ho to za půl hodiny nebude bavit, resp. bude se mu chtít chodit a né vozit…
Uvidíš, že s mladším už takovej terorista nebudeš :-) Ale nechci, aby to vyznělo, že mám dvě děti a jsem chuděra, jen jsem prostě chtěla nějaký typ (asi teda od rodičů více dětí s malým věkovým rozdílem…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7247
9.2.11 14:08

Tak my chodíme ven s batohem a s odrážedlama. Odrážedla je baví chvílema, chvílema je nesu. Holkám jsem vysvětlila, že je nosit nebudu, že mají svoje nožičky (musela jsem to vysvětlit i tatínkovi a tchýni, protože lenivější Barča kňourne a hned jí nesou… trvalo jim to, než to pochopili, ale nakonec uznali, že když jdu s nima ven sama, tak prostě dvě neunesu a kočár se mi pořád tahat nechce). Jedna je lenivější, tak má občas na chodníku hysterák, ale jakmile bych vzala jendu, tak by chtěla i druhá a to fakt nedám :mrgreen: Nakonec na chodníku děláme blbiny typu - ahoooj, jak se máš? Dobře? .. Ke startu připravit, pozor, teď a to je baví a zároveň se utahaj :)
Zkus spíš Tomáškovi vysvětlit, že by měl chodit sám, je už „velkej“ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
9.2.11 14:09

Pockaj, som nejako nepochopila, ako stare deti teda mas. Som myslela, ze synovi su 4 a dcera je mladsia.
Asi ti teda neporadim, neviem si to s 2 detmi predstavit. Mozno to bude chciet na cas odlozit dlhsie prechadzky. Alebo skus nejaku sportovu tasku cez rameno. Ine ma nic nenapada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7374
9.2.11 14:10

A co velka taska, ktera se da dat krizem? Nebo holky, co nosi deti na zadech si siji tzv. onbag, ktery se da nosit bud jako taska pres rameno, ci jako batoh i pres dite na zadech.
Nebo ja mam treba tuto ledvinu http://www.e-outdoor.cz/…l-hip-7.aspx
Na drobnosti je dostacujici, nosila jsme ji, kdyz jsem mela syna na zadech v manduce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
9.2.11 14:13

Mám sice dítě jen jedno, ale podobně staré jako tvůj mladší. Taky chodíme už dost dlouho na procházky bez kočáru a nenosím ho. Volíme trasy tak, aby je zvládl pěšo. Několikrát to sice na mě zkoušel, že chce vzít, ale nepochodil. Nosítko žádné nemáme a já 13kg váhy dlouho neunesu. Takže teď už to ani nezkouší a na to, jak je malej, tak ujde celkem dost. Kolikrát já jsem unavená víc než on :mrgreen:
V tvém případě bych odložila nosítko a vzala batůžek.

• Nahlásit
  • Citovat
1443
9.2.11 14:20

DMartino, já mám taky dvě děti (4roky a 5 měsíců) a tu mladší tedy ještě můžu nosit v manduce na bříchu, ale až bude větší, tak ji taky ponesu na zádech a zjištovala jsem od zkušenějších, jak to udělat s věcmi. Takže, buď si pořiď tu spec. ledvinku, prý se tam vejde hodně věcí nebo (to udělám já), nechám si ušít onbag, který můžeš nosit i když máš na zádech dítě a oproti ledvince se tam vejde více věcí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
9.2.11 14:23
madi píše:
Mám sice dítě jen jedno, ale podobně staré jako tvůj mladší. Taky chodíme už dost dlouho na procházky bez kočáru a nenosím ho. Volíme trasy tak, aby je zvládl pěšo. Několikrát to sice na mě zkoušel, že chce vzít, ale nepochodil. Nosítko žádné nemáme a já 13kg váhy dlouho neunesu. Takže teď už to ani nezkouší a na to, jak je malej, tak ujde celkem dost. Kolikrát já jsem unavená víc než on :mrgreen:
V tvém případě bych odložila nosítko a vzala batůžek.

Počkej Madi, až budeš mít další dítě a nebudeš mít možnost si vzít kočárek. Já jsem s jedním dítětem byla taky rychle hotová

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
9.2.11 14:29

DMartina, kamaratka mala na toto super vec- oni su velki turisti, bol to batoh a hore bolo sedatko na sedenie pre dieta od pol roka.
ci to sa vobec nehodi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
9.2.11 14:32

Nevidím v tom rozdíl, mladší dítě bude na procházky chodit bez kočáru taky brzo. Nemysli si, že tady radím, aniž bych měla zkušenost. Chodím běžně na procházky i s dvěma dětmi (hlídám pravidelně několik dní v týdnů synovce) a vím, jaké to je :mrgreen: Taky vím, že synovec není na procházky učený, trénovaný a ačkoliv je starší než náš, ujde mnohem míň :nevim: Prostě si myslím, že to chození bez nošení se dá naučit a vytrénovat a dvouleté dítě nosit na přiměřené vzdálenosti nepotřebuje.
Ale rozdíl bude asi v tom, že my chodíme po vsi, nikdy nejsme od domu daleko natolik, že bychom se nemohli vrátit domů, když je unavenej.

• Nahlásit
  • Citovat
17037
9.2.11 14:33

Ahoj, tak já Toma v žádném případě nenosím, ani se nevozí v kočárku, na to je dost veliký a vlastně i brzy chodil atd. Nebyl problém. Dcera ta se vzteká jak může při chůzi, takže chce nosit. No a když mám nosítko, tak mám tašku přes rameno hozenou křížem tak, že ji mám dlouhou a vejde se mi tam tolik věcí, co do tašky na kočárek a přitom nevadí tomu nosítku. Jinak ještě nosím skládací textilní tašku, kam popřípadě mohu uložit nebavící míč na házení, bábovky atd. :) S těma odrážedlama to bude horší, na to se taky netěším, ale počítám s tím, že Tom už bude rozumný na to, aby si to kolo vezl sám:D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
9.2.11 15:08

No, my jsme taky z vesnice z hor a chodíme na tůry odkud se nemůžeš hned tak vrátit, takže zakladatelku chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama