Reklama

Kam udat psí útulek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 18:38
Kam udat psí útulek

Ahoj děvčata,

máme u nás jeden městský psí útulek. Jako dobrovolnice vidím i za zdi útulku a poslední dobou z něj nemám moc dobrý pocit, respektive ze zaměstnanců.
Bohužel KVS tam dělala kontrolu letos na jaře a vše bylo v pořádku.

Před týdnem dali do adopce psího dědečka, který, jak se dnes ukázalo, má rakovinu. Dle současného veterináře je v žalostném stavu a touto nemocí trpí už dlouho (v útulku od ledna 2018). Nicméně útulek toto (teď už) majitelce neřekl. Údajně nevěděl.

Pár pejsků je hodně hubených, při venčení se po jídle vrhají, jako kdyby týden nejedli. Hubení jsou prý z důvodu, že jim nesvědčí útulkové prostředí (což možná i chápu).. nicméně hodně pejsků teď vypadá mnohem hůř, než při přijetí.

Další z věcí, které mě štvou je, že paní vedoucí si bere své dva psy a nechává je na prostoru, který je určen pro venčení útulkových. Takže ze tří výběhů je ten nejlepší obsazen jejíma „papírákama“ a ty dva menší, horší jsou pro útuláky. Horší výběhy jsou padesát na padesát beton-tráva, ten nejlepší je jen travnatý.

Další věc, která mě hrozně štve, že s pejskama nic nedělají. Žádný výcvik, žádné hračky v kotci (i kdyby dostali jen něco na kousání). Pejsky k sobě NIKDY nepustí a přesto podávají informace potenciálním zájemcům, že pejsek se nesnese s jinými, že je agresivní apod.

Výše zmíněný pejsek s rakovinou je právě ten případ, který se nesnese. Zájemkyni, která má doma smečku řekli, že jí ho nedají právě z toho důvodu, že by ho určitě vrátila až by se nepohodl s ostatními. Nešlo mi to na rozum, tak jsem si začala pejska brát na venčení, potkávali jsme ostatní psíky a vždycky naprosto bez problému. Nakonec se pro něj paní vrátila a díky našim poznatkům pejska dostala.. je naprosto bezkonfliktní a se všemi vychází. Mohl být doma už před čtvrt rokem, ale bohužel to zaměstnankyně útulku tehdy po*rala.

Už mě i napadlo, jestli náhodou nejsou zam-ci placení za počet pejsků, protože občas se mi zdá, že dělají vše proto aby si psy udrželi.

Opravdu bych uvítala nějakou radu, jestli možné se někam obrátit a začít to řešit. Posílat tam KVS je asi marný, jelikož kontroly musí být předem ohlášené, ale jinak mě nenapadá nic jiného.
Případně kdybych uháněla KVS pořád dokola, jsou povinni kontroly provádět? Musím mít nějaký důkazy?

Prosím o pochopení, proč píšu anonymně :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

PaníBovaryová
Závislačka 3881 příspěvků 10.08.18 18:41

Kdo je zrizovatelem utulku?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 18:50

@PaníBovaryová Technické služby našeho města. Bohužel paní, která má útulek na starost ke psům (ke zvířatům obecně) nemá vztah, takže cokoliv od ní chtít je marné. Domluva nepomůže, takže to chci řešit natvrdo :nevim:

HSY
Kecalka 111 příspěvků 10.08.18 18:50

KVS s tímto nic nemůže. Pokud nebyl porušen žádný zákon (týrání zvířat, hygienické a nákazové předpisy), nemají absolutně žádnou pravomoc toto řešit. Obraťte se na zřizovatele útulku (často to bývá obec). A ano, útulku se vyplatí mít naplněnou kapacitu. Bohužel v současnosti je smutnou realitou, že ne všechny útulky se poctivě snaží psy umístit. Za krmný den totiž mohou dostávat cca 150 Kč za psa.

PaníBovaryová
Závislačka 3881 příspěvků 10.08.18 18:51
@Anonymní píše:
@PaníBovaryová Technické služby našeho města. Bohužel paní, která má útulek na starost ke psům (ke zvířatům obecně) nemá vztah, takže cokoliv od ní chtít je marné. Domluva nepomůže, takže to chci řešit natvrdo :nevim:

A ty technicke sluzby jsou prispevkova organizace mesta?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 18:56

@PaníBovaryová ano příspěvková organizace, která městu poskytuje určité služby.. např. správa hřbitovů, útulek, sběrný dvůr atd.

@HSY tak toho, jsem se trochu obávala a moc jsi mě nepotěšila :think: i když moc děkuji za info

PaníBovaryová
Závislačka 3881 příspěvků 10.08.18 19:03
@Anonymní píše:
@PaníBovaryová ano příspěvková organizace, která městu poskytuje určité služby.. např. správa hřbitovů, útulek, sběrný dvůr atd.@HSY tak toho, jsem se trochu obávala a moc jsi mě nepotěšila :think: i když moc děkuji za info

V tom pripade pisemna stiznost zastupitelstvu mesta. Muzes jit i formou stiznost na MeU, ale to nedoporucuju - urednici vetsinou tyto veci zametaji pod koberec. Ale upozornuji, ze anonymem se zabyvat nebudou.

PaníBovaryová
Závislačka 3881 příspěvků 10.08.18 19:04

Je pred komunalkama. Jak aktivni tam mate opozici?

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 10.08.18 19:14
@Anonymní píše:
Ahoj děvčata,

máme u nás jeden městský psí útulek. Jako dobrovolnice vidím i za zdi útulku a poslední dobou z něj nemám moc dobrý pocit, respektive ze zaměstnanců.
Bohužel KVS tam dělala kontrolu letos na jaře a vše bylo v pořádku.

Před týdnem dali do adopce psího dědečka, který, jak se dnes ukázalo, má rakovinu. Dle současného veterináře je v žalostném stavu a touto nemocí trpí už dlouho (v útulku od ledna 2018). Nicméně útulek toto (teď už) majitelce neřekl. Údajně nevěděl.

Pár pejsků je hodně hubených, při venčení se po jídle vrhají, jako kdyby týden nejedli. Hubení jsou prý z důvodu, že jim nesvědčí útulkové prostředí (což možná i chápu).. nicméně hodně pejsků teď vypadá mnohem hůř, než při přijetí.

Další z věcí, které mě štvou je, že paní vedoucí si bere své dva psy a nechává je na prostoru, který je určen pro venčení útulkových. Takže ze tří výběhů je ten nejlepší obsazen jejíma „papírákama“ a ty dva menší, horší jsou pro útuláky. Horší výběhy jsou padesát na padesát beton-tráva, ten nejlepší je jen travnatý.

Další věc, která mě hrozně štve, že s pejskama nic nedělají. Žádný výcvik, žádné hračky v kotci (i kdyby dostali jen něco na kousání). Pejsky k sobě NIKDY nepustí a přesto podávají informace potenciálním zájemcům, že pejsek se nesnese s jinými, že je agresivní apod.

Výše zmíněný pejsek s rakovinou je právě ten případ, který se nesnese. Zájemkyni, která má doma smečku řekli, že jí ho nedají právě z toho důvodu, že by ho určitě vrátila až by se nepohodl s ostatními. Nešlo mi to na rozum, tak jsem si začala pejska brát na venčení, potkávali jsme ostatní psíky a vždycky naprosto bez problému. Nakonec se pro něj paní vrátila a díky našim poznatkům pejska dostala.. je naprosto bezkonfliktní a se všemi vychází. Mohl být doma už před čtvrt rokem, ale bohužel to zaměstnankyně útulku tehdy po*rala.

Už mě i napadlo, jestli náhodou nejsou zam-ci placení za počet pejsků, protože občas se mi zdá, že dělají vše proto aby si psy udrželi.

Opravdu bych uvítala nějakou radu, jestli možné se někam obrátit a začít to řešit. Posílat tam KVS je asi marný, jelikož kontroly musí být předem ohlášené, ale jinak mě nenapadá nic jiného.
Případně kdybych uháněla KVS pořád dokola, jsou povinni kontroly provádět? Musím mít nějaký důkazy?

Prosím o pochopení, proč píšu anonymně :hug:

policie,tam muzes i anonymne,pokud se bojis msty,ale nutno uvest maximum informaci. plus rozeslat do medii (celostatnich,vubec se nezinyruj,klidne to rozesli), dale svemu senatorovi (ano,ten byl zvolen obcany,aby pro ne neco delal),znovu na KVS (a pripis jim,ze vec se medializuje,at zvednou zadek),dale v kopii na zrizovatele utulku,coz je asi obec, dale na ministerstvo zemedeltvi,ktere ze zakona resi tyrani zvirat a peci o ne-oni to postoupi dal,ale bude lepe pusobit uz i to,ze to prislo z ministerstva.Plus zverejnit na FCB v patricnzch skupinach,chodi tam aktivistky za prava zvirat a pomohou ti.Muzes zkusit i petici https://www.petice24.com/
Pisi z vlastni praxe v ochrane zvirat.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 10.08.18 19:19

jinak mas pravdu,jsou placeni za pocet psu.je to casto spinava hra,tenhle utulkovy byznys.proto se neostychej oznameni i na policii-muzes podat jakoukoliv formou,i mailem,pi­semne-ovsem pokud budes psat anonymne,pocho­pitelne pozor na ip adresu.nemaz se s tim a proste to rozesli,cim vic tim lip :-).
nejde o utulek bustehrad?

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 10.08.18 19:23

p.s.na tu policii uved podezreni z tyrani zvirat (malo jidlo,psychicke zanedbani) a podezreni ze zneuzivani dotaci,at si to oni prosetri,to uz neres.Dale jeste posli podnet na krajskou hygienickou stanici,neusko­di,kdyz tam nekoho poslou.drzim pesti

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 19:27

@maskovak Až budu psát ofiko stížnost tak určitě nebudu anonymní ;-)
Děkuju vám za poznatky, pokusíme se to dotáhnout do konce.. nejsem jediná, komu se útulek nezdá, takže začnu pomaličku dávat dohromady lidi - však víc hlav, víc ví ;)

Jde taky o útulek ve středních Čechách, ale Buštěhrad to není:)

zuzikka
Kecalka 333 příspěvků 10.08.18 19:28

Upřímně se myslím, že toto nikoho zajímat nebude. Nic zas tak závažného tam není.

MartinaCV
Kelišová 6591 příspěvků 10.08.18 19:50

Společnost Animal eye - tým právníků, kteří mají v tomto úspěchy, koukni na jejich web.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 10.08.18 20:06
@zuzikka píše:
Upřímně se myslím, že toto nikoho zajímat nebude. Nic zas tak závažného tam není.

nesouhlasím,už se povedlo vyřešit špatnou situaci v jednom útulku na moravě atd.když to člověk nechá být,nezmění se nic

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >