Reklama

Štěkání psa a stížnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzik94
Stálice 52 příspěvků 09.08.18 11:42
Štěkání psa a stížnost

Ahoj. Před půl rokem jsme si pořídili roční fenku německého ovčáka. Je to super pejsek, ale v čem je kámen úrazu je to, že fakt hodně štěká. To jsem slyšela od více lidí, co měli NO, že jim taky šíleně štěkali, tak to asi nebude jen problém té naší. Štěká někdy opravdu hodně, dělám na směny, tudíž vím, jak to je třeba dopoledne, když se snažím spát. Ale to je jen někdy, někdy je úplněv klidu. Přes noc ji zavíráme, takže noční klid neruší, je zticha celou noc. Proč to píšu… protože nedávno si příteli stěžovala sousedka odnaproti (bydlíme v domě, ne v bytě), že nemůže po noční spát, že ji ruší štěkání toho našeho ‚čokla‘… přítel se pak o tom bavil s jejím manželem a on mu říkal, že ji nemá vůbec řešit, že je protivná pořád… jenže včera nám přišel stížnostní dopis z městského úřadu… nevíme od koho ta stížnost je, to zjistíme dneska, ale zajímá mě… to pes opravdu nemůže přes den štěkat? kdyby štěkal v noci, neřeknu ani půl slova… za náma sousedi kolikrát do noci řvou, smějí se a chlastajím že my nemůžem kolikrát spát, ale štěkání psa přes den je problém? Nevím, nějak toto nechápu… :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

sarinka12322
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 2 inzeráty 09.08.18 11:45

Když bydlíte ve svém tak je to jedno ne? Zase nějaká chytrá paní pes bohužel Šteka a jestli je venku tak hlídá

lampicka11
Závislačka 3338 příspěvků 1 inzerát 09.08.18 11:45
@Zuzik94 píše:
Ahoj. Před půl rokem jsme si pořídili roční fenku německého ovčáka. Je to super pejsek, ale v čem je kámen úrazu je to, že fakt hodně štěká. To jsem slyšela od více lidí, co měli NO, že jim taky šíleně štěkali, tak to asi nebude jen problém té naší. Štěká někdy opravdu hodně, dělám na směny, tudíž vím, jak to je třeba dopoledne, když se snažím spát. Ale to je jen někdy, někdy je úplněv klidu. Přes noc ji zavíráme, takže noční klid neruší, je zticha celou noc. Proč to píšu… protože nedávno si příteli stěžovala sousedka odnaproti (bydlíme v domě, ne v bytě), že nemůže po noční spát, že ji ruší štěkání toho našeho ‚čokla‘… přítel se pak o tom bavil s jejím manželem a on mu říkal, že ji nemá vůbec řešit, že je protivná pořád… jenže včera nám přišel stížnostní dopis z městského úřadu… nevíme od koho ta stížnost je, to zjistíme dneska, ale zajímá mě… to pes opravdu nemůže přes den štěkat? kdyby štěkal v noci, neřeknu ani půl slova… za náma sousedi kolikrát do noci řvou, smějí se a chlastajím že my nemůžem kolikrát spát, ale štěkání psa přes den je problém? Nevím, nějak toto nechápu… :nevim:

Jako na vesnicích je štěkání běžné a časté… Nic moc stím podle mě neuděláš :nevim:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 2 inzeráty 09.08.18 11:47

Me jeden takovej urvanej vlcak od sousedu otravoval zivot dvacet let :roll: Takze ja tu stiznost uplne chapu.

Zuzik94
Stálice 52 příspěvků 09.08.18 11:50

@Pajka89 Dobře, ale pes většinou štěká… přes den to je podle mě jedno… jak říkala jedna známá: mám ji naučit mňaukat?

Afrikana
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 09.08.18 11:52

No, jako uprimne - kdyz prijedu k nasim, tak vedle u sousedu knuci a steka celou dobu nemecky ovcak, protoze je na dvore v kotci sam a nebavi ho to a chce za lidma. A muzu rict, ze je to pekne otravne a kdybych tam bydlela, tak bych teda protestovala. A to mame psy taky, jenomze v byte, takze stekat nesmi. Neco jineho je, kdyz pes hlida, ale ani tak by nemel resit veci z plotem, protoze to neni jeho uzemi. Stekat by mel, az se mu nekdo pokusi na uzemi proniknout. Mne osobne by bylo blbe, ze muj pes rusi cizi lidi, kteri si psa neporidili a treba o to ani nestoji, takze bych se ho to snazila odnaucit :nevim:

Bubla_Bučková
Závislačka 3083 příspěvků 09.08.18 11:55

hele mírni ho co nejvíc, lidi mu jsou schopny hodit otrávenýho buřta :think:

Avu
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 09.08.18 11:56

Řešila bych příčinu, není normální, že pes v kuse štěká. V jakých situacích štěká? Když je doma sama? Když venku něco slyší? Má z něčeho strach? Prostě není normální, že pes v kuse štěká a já bych to řešila nějakým cvičákem. :nevim:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 2 inzeráty 09.08.18 11:56
@Zuzik94 píše:
@Pajka89 Dobře, ale pes většinou štěká… přes den to je podle mě jedno… jak říkala jedna známá: mám ji naučit mňaukat?

Jo psi stekaj, ale ceho je moc, toho je prilis! NIKDY se mi nestalo, ze bych si o vikendu rano prispala, v sest ho kazdy den vykopli ven a cokl stekal a stekal. Odpoledni sloficek? Klidne posezeni na zahrade u kafe? Haha, ani nahodou.. A to nastesti nikdo nikdy z rodiny nepracoval v noci, z toho by se musel za par dni zvencnout.

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2751 příspěvků 09.08.18 11:56
@Pajka89 píše:
Me jeden takovej urvanej vlcak od sousedu otravoval zivot dvacet let :roll: Takze ja tu stiznost uplne chapu.

Asi tak, rodiče museli poslouchat x let kokra od sousedů štěkajícího s kadenci rychlopalné zbraně.
Z druhé strany měli NO a ten stekal pouze pokud šel někdo kolem plotu. A za chvilku přestal. To považuji za normální, pes, který štěká nonstop, je peklo.

@Zuzik94 proč nemas psa doma, když zavřený neštěká? Mám zahradu a v životě by mě nenapadlo tam psa nechat, aby tam třeba osm hodin pořvával, zatímco jsem v práci.
Mimochodem, pes, který štěká pořád neštěká proto, že hlídá, ale protože je ve stresu.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 09.08.18 11:57

@Zuzik94

Mno, těžko říct jak je to přesně z právního hlediska (jestli vůbec nějak)

Ale stížnost absolutně chápu, sousedi (na vesnici) měli vlčáka a bylo to fakt nesnesitelný. A to i přes den… rupaly mi nervy a to ani nemluvím o mojí mámě, která se potřebovala přes den dospávat po noční. Jako… fakt na zabití :roll:

Ber to tak, že nejde sice o rušení nočního klidu, ale kdyby denně nějaký soused několik hodin v kuse mačkal ustavičně klakson a jel fakt denně nekolik hodin, zcela pravidelně… TŮŮŮ…TŮŮŮ…TŮŮŮ…TŮŮŮ

Taky by sis stěžovala a vystartovala po něm. :nevim:

Chápu i tebe… je to zvíře a je prostě uštěkanej… ale je opravdu potřeba to řešit - mrkni na nějaké hračky, které ho na dlouho zabaví (dávkovače granulek) nebo když už bude nejhůř tak „antištěk“ - obojek proti štěkání… stačí pár dní a naučí se, pochopí to rychle. :kytka:

poHanka89
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 09.08.18 11:58

No uprimne…mam rada psy, taky mame doma na zahrade a taky posteka obcas. To je zcela normalni. Ale soused za nami ma ovcaka a ten steka snad nonstop, ve dne v noci. Tim padem se k nemu pak pridavaji ostatni sousedni psi a i ten nas. Zna nas a pritom na nas steka, kdyz jsme na zahrade. Proste stoji za svym plotem, diva se na nas a steka. Tzn kdyz treba sedime a grilujeme, tak steka neustale. V noci neexistuje mit otevrene okno, protoze jak ho to chytne, tak se nevyspime my a decka budi :roll: takze svym zpusobem i pani chapu.

Zuzik94
Stálice 52 příspěvků 09.08.18 11:59
@Afrikana píše:
No, jako uprimne - kdyz prijedu k nasim, tak vedle u sousedu knuci a steka celou dobu nemecky ovcak, protoze je na dvore v kotci sam a nebavi ho to a chce za lidma. A muzu rict, ze je to pekne otravne a kdybych tam bydlela, tak bych teda protestovala. A to mame psy taky, jenomze v byte, takze stekat nesmi. Neco jineho je, kdyz pes hlida, ale ani tak by nemel resit veci z plotem, protoze to neni jeho uzemi. Stekat by mel, az se mu nekdo pokusi na uzemi proniknout. Mne osobne by bylo blbe, ze muj pes rusi cizi lidi, kteri si psa neporidili a treba o to ani nestoji, takze bych se ho to snazila odnaucit :nevim:

Ano, to já chápun ale ona neštěká porád… třeba když projede motorka, nebo kolo… tak štěká a štěká 10 minut třeba a pak je zas klid jo… nevím co vyvádí, jak jsme v práci, ale myslím, ze to tak horké nebude, když jedna sousedka říkala, žeji to vůbec nevadí, když neruší noční klid. Předtím co tady bydleli měli malamuty 3, v noci vyli… to už je na stížnost to beru, ale to co dělá náše? :think:

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 09.08.18 12:00

Já sousedku chápu, je to otravné když tam pes stěká celý den, u nás měli rotvajlera a ten štěkal kdykoliv se někde něco pohnulo takže prakticky neustále a když je člověk po noční, kdy by si rád aspoň pár hodin dopol zdřímnul neno to zrovna příjemné :nevim: ale pokud je dům váš asi s tím moc nenadělá, leda by těch stížnosti bylo fakt hodně ode všech :nevim: ale myslím, že asi nemáte moc velké šance na dobré sousedské vztahy :think:

Fjodorka
Extra třída :D 11209 příspěvků 09.08.18 12:00

Ano, pes přes den může štěkat a legislativně to nevadí.

Lidsky to ale vadí. Doporučuji psa trochu usměrnit, nebo přizpůsobit jeho pohyb venku na nějakou normální frekvenci, aby tam neřval celý den.

To, že pes řve jako blázen za každého, kdo projde okolo, beztak není hlídání. Má si bránit teritorium, což chodník není.

My našeho psa okřikujeme, když štěká přes plot na lidi a ten pes se mírní, neudrží se už jen u psů, lidi nechává už víceméně být. Ano, všichni čoklové v okolí řvou furt, ale můj to dělat nemusí.

Jaké má ten pes vyžití, že furt řve? Kolik času tráví venku fyzickou a psychickou zátěží?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama