Kamarádka družička

Anonymní
28.2.20 07:00

Kamarádka družička

Ahoj,
za 3 měsíce mám svatbu a kamarádka, která momentálně pracovně žije mimo republiku mi měla/má jít za družičku (jsme dobré kamarádky od základky, do jejího odstěhování jsme byli pořád v kontaktu). Kamarádka to ví od září/ října, kdy měla jen zamluvenou dovolenou do Karibiku, Španělska a Itálie. Napřed mi svatbu odsouhlasila, že se těší - u nás by bylo zajištěné ubytování a vše kolem a včera mi píše, že neví, jestli přiletí, jestli dostane 2× dovolenou - to 2× jsem nechápala, však byla teď v tom Karibiku. No a dnes jsem zjistila, že si booknula dovču ve Švédsku (rozhodně někdy nedávno, ne li pár dní zpět) a neví, jestli dostane obě volna - pokud jen jedno, letí do Švědska..
Mě to hodně mrzí, počítala jsem s ní jako s družičkou, vymýšlela střih šatů, aby jí to sedlo apod apod.
Nevím, jestli za to na ni mohu být naštvaná, jestli jsou mé pocity, kdy je mi to líto a štve mě to, v pořádku…
Zatím doufám, že mi řekne, že to volno dostane, ale mrzí mě to…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

499
28.2.20 07:05

Kamarátka žije svoj vlastný život a tvoja svadba pre ňu asi nebude stred vesmíru (tak ako pre teba) :nevim:
Mrzelo bya to taky :kytka: ale tým pádom by som už neinvestovala viac energie a peňazí za druzickovske šaty, atď..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
28.2.20 07:07

Dovolená je jí přednější než ty, je to smutné, kór když o svatbě ví takhle dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.20 07:13
@Anonymní píše:
Ahoj,
za 3 měsíce mám svatbu a kamarádka, která momentálně pracovně žije mimo republiku mi měla/má jít za družičku (jsme dobré kamarádky od základky, do jejího odstěhování jsme byli pořád v kontaktu). Kamarádka to ví od září/ října, kdy měla jen zamluvenou dovolenou do Karibiku, Španělska a Itálie. Napřed mi svatbu odsouhlasila, že se těší - u nás by bylo zajištěné ubytování a vše kolem a včera mi píše, že neví, jestli přiletí, jestli dostane 2× dovolenou - to 2× jsem nechápala, však byla teď v tom Karibiku. No a dnes jsem zjistila, že si booknula dovču ve Švédsku (rozhodně někdy nedávno, ne li pár dní zpět) a neví, jestli dostane obě volna - pokud jen jedno, letí do Švědska..
Mě to hodně mrzí, počítala jsem s ní jako s družičkou, vymýšlela střih šatů, aby jí to sedlo apod apod.
Nevím, jestli za to na ni mohu být naštvaná, jestli jsou mé pocity, kdy je mi to líto a štve mě to, v pořádku…
Zatím doufám, že mi řekne, že to volno dostane, ale mrzí mě to…

Kdyby i ona Tebe brala jako velkou kamarádku, dovolenou by si neobjednávala. Najdi si jinou družičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5828
28.2.20 07:13

Tak at se na tu dovolenou zepta hned a pak teprve res jeji pripadne saty ;) taky by me to mrzelo, jeste pri techto okolnostech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
28.2.20 07:22

Ahoj, tohle by mne mrzelo mooooc :,(
jasný, že pro ni není tvá svatba středobod života, ale kdyby to byla fakt DOBRÁ kamarádka, tak by si novou dovolenou určitě neobjednávala.. je to vůči tobě hnusné a mne osobně by se to dotklo natolik, že bych s ní radši nepočítala a jako družičku si našla někoho, kdo je ti ještě bližší.. navíc tedy - za družičky chodí obvykle malé děvčátka, nemyslíš svědkyni!?? u svědkyně by mne to na–o ještě víc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5828
28.2.20 07:26
@Lucy75 píše:
Ahoj, tohle by mne mrzelo mooooc :,(
jasný, že pro ni není tvá svatba středobod života, ale kdyby to byla fakt DOBRÁ kamarádka, tak by si novou dovolenou určitě neobjednávala.. je to vůči tobě hnusné a mne osobně by se to dotklo natolik, že bych s ní radši nepočítala a jako družičku si našla někoho, kdo je ti ještě bližší.. navíc tedy - za družičky chodí obvykle malé děvčátka, nemyslíš svědkyni!?? u svědkyně by mne to na–o ještě víc..

Na nekterych svatbach maji i takove ty druzicky jak v Americe, dospele ve stejnych satech :) jinak souhlasim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8882
28.2.20 07:35

Já bych s ní rozhodně nepočítala, rovnou bych to zrušila a máš to.
Mrzelo by mě to a máš na svoje pocity právo.
Nic bych ji ale nevycitala, vykecala bych se jen tady.
A přehodnotila bych vztah k ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.2.20 07:44

Mrzí mě to hodně.
Ví o tom dopředu, ví, že jsem jí chtěla za družičku (mám dvě - jako blízké kamarádky) a ona si radši bookne dovču i když už na 3 letos byla a prostě mi pak napíše, že mi to nechce zkazit, tak zatím říká, že neví jestli dorazí, jestli jí dá šéf 2× dovču.
Já bych za ní nejradši zajela a profackovala jí, chová se jako smrad. Pardon, že jsem sprostá, asi se potřebuju vyvztekat tady, než abych jí řekla něco hnusnýho.

• Nahlásit
  • Citovat
12099
28.2.20 07:52

Nepocitej s ni. Dala ti to jasne najevo. Nechce se ji a ma na to bhzl pravo :nevim: kasli na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.2.20 07:53
@Šarlota4 píše:
Nepocitej s ni. Dala ti to jasne najevo. Nechce se ji a ma na to bhzl pravo :nevim: kasli na to.

Ale to mohla přeci říct rovnou. Rovnou se mohla vymluvit, říct, hele nechci, mám to daleko, nedostanu volno, bla bla, cokoliv, kdyby to řekla rovnou pochopila bych to, ale já s ní od podzimu počítám, byla pro mě ako družička důležitá, tohle mě prostě dost mrzí..

• Nahlásit
  • Citovat
15123
28.2.20 08:13

Jo taky mám takovou kamarádku, nejdřív že přijede, tak sem plánovala holkám šaty aby měly stejné a nakonec řekla, že si koupili lístky na festival a na svatbu nemůže. Tak smůla no, bude jiná druzicka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.20 08:23
@Anonymní píše:
Mrzí mě to hodně.
Ví o tom dopředu, ví, že jsem jí chtěla za družičku (mám dvě - jako blízké kamarádky) a ona si radši bookne dovču i když už na 3 letos byla a prostě mi pak napíše, že mi to nechce zkazit, tak zatím říká, že neví jestli dorazí, jestli jí dá šéf 2× dovču.
Já bych za ní nejradši zajela a profackovala jí, chová se jako smrad. Pardon, že jsem sprostá, asi se potřebuju vyvztekat tady, než abych jí řekla něco hnusnýho.

Jako ano, též by mě to mrzelo, ale zas na druhou stranu mě napadá hned několik argumentů. Má manžela/přítele? Se kterým jezdí na ty dovolené? Protože to si klidně doma mohla vyslechnout, že místo toho, aby jeli spolu na příjemnou dovolenou, pojede na svatbu nějaké kamarádce, což je pro jejího muže neznámá osoba a tedy akce dosti nezajímavá, kde, pokud je zván, nebude nikoho krom své ženy znát a tedy zkrátka by mnohem raději, kdyby jeli do toho Švédska.

A za druhé, možná si řekla, že když má být „jen“ družička - což je u různých svateb úloha dost různorodá, a když to člověk zažil třeba tak, že je jednou z 10 holek, které pomáhají nevěstě do šatů - tak si řekla, že její účast evidentně není tak nezbytně nutná. Možná netuší, že to máš s družičkami tak do detailu vymyšlené.

A nebo také může udržovat přátelské kontakty se spoustou kamarádek v ČR, takže létat sem kvůli každé jejich svatbě je pro ní těžké.

A pak je ten aspekt, že samozřejmě každá nevěsta vnímá svou vlastní svatbu jako středobod vesmíru (to ber s nadsázkou ;) ), kdežto všichni ostatní jí přikládají daleko nižší důležitost.

To mě jen tak napadlo na její obranu, ačkoliv ve skutečnosti bych taky byla mrzutá a smutná, že nedojede, i kdyby měla být jen normálním hostem, to už mi přijde skoro nastejno. Ale spíš by mě to bylo prostě líto, prohlášení, že se „chová jako smrad a nejradši bys jí profackovala“ mi už přijde kapku mimo, nikdo není povinen se účastnit ničích svateb, nota bene, když kvůli tomu musí cestovat ze země do země.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
28.2.20 08:24

Upřímně - družičky považuju za americkou šaškárnu… Ale kdybych byla požádána, odmítnu to rovnou a nebudu nevěstu napínat. Zachovala se nefér a ty máš na své pocity právo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2999
28.2.20 08:24

Tak samozřejmě by to mrzelo každého. Očividně ona to nebere jako ty, v průběhu času si asi neuvědomila co všechno musíš zařídit, aby za tu družičku šla. Je jí přednější její dovolená než ty a to o něčem svědčí. Takže jo je to na prd, ale udělala bych z ní klasického hosta a za družičku vybrala někoho jiného. Ty časy nejlepších kamarádek jsou prostě pryč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama