Kamarádka hodnotí mé dítě

Anonymní
21.8.21 17:26

Kamarádka hodnotí mé dítě

Ahoj, prosím o radu. Mám kamarádku, která má o 4 měsíce starší holčičku, ta moje teď oslavila rok. Její malá byla od malička dost divoká, takový typ, kam vlítla, tam všem rvala hračky z rukou, hlasitá. Kamarádka z toho byla často hodně vyřízená, vynervovaná, unavená. Ta moje je oproti ní klidnější, ale žádná tunťa to úplně taky není. Není ani trochu mamán, venku se sebere a klidně si odejde, nějaká máma ji nezajímá. V krámu se na lidi culí.. Pravda, k dětem je hodná, spíš je pozoruje a když je na ní někdo noc hrr, tak se trochu bojí. Všechny děti, které vídá jsou starší a tudíž silnější než ona, takže kolikrát dostává „čočku“. Někdo ji vyrve hračku apod. A tahle kamarádka mi neustále předhazuje, že její holčička aspoň nebude žádná buchta v koutě, že si aspoň nenechá nic líbit, že se v životě neztratí. Přitom ale srovnává o 4 měsíce starší dítě. Už jsem na to alergická. Říkala jsem ji, že to nemůže srovnávat a že děti se hodněkrát mění, že se to nedá hodnotit, ale stejně to pokaždé poslouchám. Přitom její holčička se zrovna teď taky celekem zklidnila a ani to nepomohlo. Nemyslim si, že mám doma tunťu jen proto, že zatím dětem neubližuje a nebere jim hračky. Přesto mě to hodně trápí, ač se snažím, tak nevím, jak se na to vykašlat a nemyslet na to. Proč mě to tak žere? Vždyť ať si myslí, co chce. Potřebovala bych se nějak naučit, aby mi bylo jedno, co si druzí myslí a říkají.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.8.21 17:28

Kašli na ní. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
361
21.8.21 17:29

4 mesice nic neni..to jsou v podstate stejne stare..neres to..rekni ze te to stve..a je to❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11113
21.8.21 17:29

Ze zkušenosti, nemyslím si, že hodnotí své dítě, ale chce se spíš sama uklidnit myšlenkou, že to její není pro ostatní moc divoké a tímhle má tendenci chování té malé omlouvat. V tom, co píšeš, ale nevidím srovnávání vašich dětí, navíc, v roce je na to ještě hromada času. To moje malá byla zlatá a hodná holčička. Dneska je o rok starší a je to malý uvztekaný a umíněný poděs :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
21.8.21 17:30

Kamaradka asi moc inteligence nepobrala, kdyz si mysli, ze chovani v 16 mesicih predurci, zda bude v zivote prubojna nebo ne. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1868
21.8.21 17:30

To je ta materska souperivist, je temer vsude. I vcelku pohodove zenske zacnou po porodu „soutezit“. Nejprv porod, kojeni, pak co deti „umi“, „neumi“, co by uz „mely umet“. Pozdeji znamky ve skole, mnozstvi kamaradu atd :roll: Je treba to brat s nadhledem, nejlip kamaradku trochu asertivne odpalkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10097
21.8.21 17:38

Zase se nevymlouvej na 4 měsíce, pokud nejde o kojence, tak to není zas až tak rozdíl.
Do školky taky chodí tříletí spolu a liší se i o půl roku a nikdo neříká, jo ta Anetka je o 4 měsíce starší, tak si nemusí umět nandat botu.
Na druhou starnu, očividně není schopna ji vychovat, tak se vymlouvá, že bude jednou průbojná. Třeba jo, což ale neznamená, že nebude hrubá a všichni ji budou mít rádi, že.
Proč jí to neřekneš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
21.8.21 17:39

Tak jdi a té kamarádce „vyrvi hračku z rukou“. :lol: ;)

(Ukaž jí „názorně“, že často nejsi vyřízená, vynervovaná, unavená. Že ani Tvé dospělé vztahy Ti do Tvého života nepřinášejí vynervování, únavu, pocit, že jsi vyřízená. A že si tohle uvědomuješ, že tohle sama na sobě - a na své dceři - umíš oceňovat. A tedy se Tě ta její slova nijak nemohou dotýkat. Nemohou Tě žrát. Zvážila jsi obě možnosti, a vybrala si pro sebe správnou cestu. Přitom ale kamarádce - a její dceři - jejich cestu neupíráš.)

Ale pokud je to naopak, jak píšeš, pokud Tě ta slova žerou, tak tenhle nadhled v sobě takhle pevně ještě nemáš. Ztrácíš se. („Neumíš si tuhle hračku pro sebe urvat.“) Tak na tom (na sobě) mákni! („Urvi si tuhle hračku pro sebe!“)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 17:46

@Sany80s Já se na něco vymlouvám? 🙂 V dovednostech a síle takhle malých dětí 4 měsíce hrají podstatnou roli. Jasně, časem se ty rozdíly právě smazavají a pak už ty rozdíly nejsou. Já jí to právě říkala, i přesně takhle, jak to píšeš ty, ale k ničemu to nevedlo. Kdybych se k její malé někdy nějak vyjadřovala, tak bych to ještě chápala, ale mě to nikdy ani nenapadlo. Tak spíš hledám, jak to nastavit v sobě, aby mě to nevadilo, ale nějak mi to nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
10097
21.8.21 17:49
@Anonymní píše:
@Sany80s Já se na něco vymlouvám? 🙂 V dovednostech a síle takhle malých dětí 4 měsíce hrají podstatnou roli. Jasně, časem se ty rozdíly právě smazavají a pak už ty rozdíly nejsou. Já jí to právě říkala, i přesně takhle, jak to píšeš ty, ale k ničemu to nevedlo. Kdybych se k její malé někdy nějak vyjadřovala, tak bych to ještě chápala, ale mě to nikdy ani nenapadlo. Tak spíš hledám, jak to nastavit v sobě, aby mě to nevadilo, ale nějak mi to nejde.

No mně to vzhledem k situaci přijde spíš k smíchu, jak dělá pitomce ještě ze sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 17:52

@Montauk_INTJ Skvěle a zajímavě napsáno. To je přesně to, co potřebuju najít. Ten nadhled. Dřív jsem ho ve spoustě věcí mít dokázala, asi když se to týkalo mě. Tady se to týká mého dítěte a nejspíš mě štve, že někdo hodnotí „moji holčičku“. Takové to ego. Ale přesně tohle potřebuju číst. Člověk to nějak ví, ale když mu to naservíruje někdo třetí, tak je to prostě lepší. Děkuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
7605
21.8.21 17:56
@Sany80s píše:
Zase se nevymlouvej na 4 měsíce, pokud nejde o kojence, tak to není zas až tak rozdíl.
Do školky taky chodí tříletí spolu a liší se i o půl roku a nikdo neříká, jo ta Anetka je o 4 měsíce starší, tak si nemusí umět nandat botu.
Na druhou starnu, očividně není schopna ji vychovat, tak se vymlouvá, že bude jednou průbojná. Třeba jo, což ale neznamená, že nebude hrubá a všichni ji budou mít rádi, že.
Proč jí to neřekneš?

Hmm.. když porovnám dceru ve 12ti měsících a v 16ti měsících… Tak mám úplně totálně jiný dítě. V roce to děcko je chodící bezmozek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22466
21.8.21 17:57

Klid, ona nehodnotí tvoje dítě, ona si jen potřebuje obhájit to svoje, nic jinýho za tím nehledej… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
21.8.21 18:00

Spis se kamaradka timhle uklidnuje, ze rika ze se v zivote neztrati.. rika to kvuli sobe, ne kvuli tve male. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11541
21.8.21 18:04

Tohle jsem slyšela mockrát. Mám dvě šikovné děti, které ale zlobí spíš doma a na veřejnosti se chovají slušně, tzn. že třeba na poště prostě od malička tiše seděly a maximálně mi něco pošeptaly. V podstatě do nějakých 5 let to byly na první pohled velmi tiché a zakřiknuté děti. Poslouchala jsem mockrát, že jsou ťunťové, že jsou přísně vedené a bez vlastního názoru atd. Ale říkali mi to výhradně rodiče dětí, které byly podstatně hůř zvladatelné a dělaly jim i na veřejnosti fakt ostudu (= v očích rodičů to byly děti s názorem, které to dotáhnou daleko).
Teď je ten starší po 1. třídě, mladší jde do 1. třídy, v kolektivu jsou oblíbené, hlasité na mě až moc.
Já jsem spokojená, doma nemáme téměř žádné rozbité hračky, děti nemají žádné úrazy (ťuk ťuk), protože se nevrhají po hlavě někam, kde to neznají. Když vaříme a jíme, tak po dětech není svinčík a nemlaskají (to mě vytáčí na cizích dětech nejvíc, mám pocit, že pomalu 9 z 10 dětí, které někde potkáme při jídle, neskutečně mlaská, fakt jako čuňata, a to jim je kolikrát tak 7-10 let), nestydím se s nimi jít kamkoliv. Jestli je jejich respekt k autoritám přehnaný, nebo jsou prostě jen slušně vychované, to ukáže až budoucnost, každopádně já razím heslo, že povolit otěže lze vždycky, utáhnout je je podstatně těžší, a vidím to i ve svém okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat