Karanténa po 1 týdnu v práci

383
6.3.21 05:15

Karanténa po 1 týdnu v práci

Zdravím,
pro některé možná hloupý dotaz, ale nevyznám se v tom, tak dřív než budu volat své nadřízené, chci mít jasno, jak to chodí.
Před týdnem jsem nastoupila do nové práce a dneska mému manželovi vyšel pozitivní test, takže budu muset být 14 dní v karanténě. Je možné, že mi řeknou, ať už se tam ani nevracím, já nevím, ale jde o to, jestli i po tom odpracovaném 1 jediném týdnu mám nárok na 60% náhrady mzdy nebo mi kvůli krátké odpracované době nárok zaniká a nedostanu nic? Jak to funguje?

Díky za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1738
6.3.21 05:29

Pokud se nepletu, nárok na nemocenskou máš. O dobu nemocenské se prodlouží zkušební doba. Jestli tě ovšem ve zkušebce kvůli tomu vyhodí, to už je na nich (po dobu trvání nemocenské nemůžou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14173
6.3.21 05:30

@Sarael Na nemocenskou narok mas. Do karanteny MUSIS jit povine, tam volbu nemas. Jak se k tomu postavi zamestnavatel, to ti tady nikdo netekne. Minimalne se ti ale o dobu pracovni neschopnosti prodlouzi zkusebni doba, s tim pocitej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7495
6.3.21 05:55

@Sarael normálně budeš mít nárok na neschopenku a pokud to šlo přes hygienu, tak i nové na tu „izolačku“ (tj 370kc denně navíc) ale jestli tě pak zaměstnavatel propustí je jeho věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
6.3.21 06:05

Díky všem. A ještě poslední dotaz, nemocenskou i ten příspěvek na izolaci si mám já někde vykomunikovat a zařídit nebo mi to zařizuje zaměstnavatel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14173
6.3.21 06:07

@Sarael Zamestnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27847
6.3.21 07:01
@cecetka píše:
@Sarael Zamestnavatel.

Tak nemocenskou musi resit s obvodnim, nenapise ji zamestnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14173
6.3.21 07:16
@vokishka píše:
Tak nemocenskou musi resit s obvodnim, nenapise ji zamestnavatel.

Pochopila jsem, ze se pta na penize :think:
Jinak snad vi, ze neschopenku vystavuje lekar :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27847
6.3.21 07:23
@cecetka píše:
Pochopila jsem, ze se pta na penize :think:
Jinak snad vi, ze neschopenku vystavuje lekar :think:

Tak tezko rict. Kdyz píše vykomunikovat, tak jsem brala jako takovou. Penize z ni uz neresi, to automaticky posila firma. Anatu izolacku pry chteli, aby byl ofiko papir z hygieny. Ale ani nevim, jestli nekde bylo, v jake podobe to schvalili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9257
6.3.21 13:12
@Sue2008 píše:
Pokud se nepletu, nárok na nemocenskou máš. O dobu nemocenské se prodlouží zkušební doba. Jestli tě ovšem ve zkušebce kvůli tomu vyhodí, to už je na nich (po dobu trvání nemocenské nemůžou).

Ve zkušebce můžou zrušit pracovní poměr i během neschopenky, jen ne v prvních 14 dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat