Karcinom ledviny a metastázy do plic

Anonymní
25.10.20 09:32

Karcinom ledviny a metastázy do plic

Dobrý den,
Je nás tu spousta tak jsem se rozhodla zjistit zda někdo nemá nějakou zkušenost se světlobuněčným renálním karcinomem na ledvině který po roce metastázoval do plic v každé plíci tři malé cca kolem 3mm a jedna kolem 5mm jedna se o mého táty jednu operaci kdy odebraly meta má za sebou ale čeká ho druhá jelikož prvně byli viditelné meta jen na jedné plíci a teď na druhé nikde jinak nic nemá nádor z ledviny se radikálně odstranil před tím rokem.
Zajímá mě zda někdo má zkušenost s něčím podobným a jak vše probíhalo? upřímně se děsím toho kolik času táta ještě má..vůbec s ničím takovým nemám zkušenosti :? Někde výčtu něco pozitivního a někde zas negativního..
Nesuďte mě za to že zjišťují i zde ale člověk v takové situaci se chytá už snad všeho.. :,( :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23888
25.10.20 09:39

Víš co, tady ti nikdo nic neřekne. Každý člověk je jiný a každý s nemoci bojuje jinak, to by fakt bylo věštění z křišťálové koule… Shodou okolností moje babička má něco hodně podobného, i když úplně podrobnosti nevím, každopádně ledviny a meta do plic, jenže u ní to zatím vypadá neoperatibilni… : :? Zjistilo se to pozdě, babička mávala rukou nad drobnějšími příznaky a když přišly ty nepřehlédnutelné, tak už je pozdě. Takže buďte rádi, že jste to zachytili včas a ještě máte možnost léčby
Jediné, co můžu říct, že tobě, tátovi i rodině přeju hodně sil a taťka ať se pere jako lev :hug:

Příspěvek upraven 25.10.20 v 09:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 09:41

@Mar__tanka1983 děkuji a držím palce i babičce :srdce: je to taková bezmoc že člověk nemůže pomoct

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 09:45
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 děkuji a držím palce i babičce :srdce: je to taková bezmoc že člověk nemůže pomoct

Nemuzes pomoct :? Maminka mela nador mocoveho mechyre, k tomu metastazy v plicich. V podstate se udusila :,(
Preji hodne sil, je to moc tezke trpet s umirajicim blizkym clovekem :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
137
25.10.20 09:49

To je :,( on je táta momentálně v pohodě jedna plíce je teď bez meta na druhou operaci teď půjde ale i tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 10:02

Babička umírala pres rok na rakovinu plic a nevykourila jedinou cigaretu. Odmítla uz ve svém věku léčbu. Bylo to hrozný a je dobře, že tvůj tata postupuje operaci. Třeba má šanci na plné uzdravení, když ho operují. Obecně u nadorů plic se to pozná až pozde a tvemu tatovi to urcite zjistili vcas, kdyz se jedná o meta. Drzim moc palce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 10:07

Táta tím že byl po té nefrektomii byl sledovan tak na to prý přišly brzo ale i tak se člověk boji kór když jde o vzdálené meta.

• Citovat
  • Nahlásit
23888
25.10.20 10:08

Babička by bojovat ještě chtěla, ale bez operace to bude složité. My sme na úplném začátku, teď teprve čekáme na výsledky biopsie, ale lékaři jsou skeptičtí :( tak uvidíme, uvidíme :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 10:17

Konkrétně ti asi nikdo neporadí. Je to individuální záležitost a velmi úzká problematika. Záleží na mnoha dalších faktorech. Pokud se podaří odstranit všechna ložiska, je to dobrý krok. Z toho, co jsi psala, jsem nabyla dojmu, že v současné době má tatínek na obou plicích ložiska, a to nejméně 4? To už mi připadá dost a hraniční k výkonu, ale asi jsou blízko sebe a je to řešitelné operací. Měl jen CT nebo PET? Jak píšu, záleží na mnoha faktorech, ale ke zvážení je i jiná léčva- biologická, imunoterapie po operaci…Chemoterapie na ledviny nefunguje. Určitě proběhl u vás onko tým, kde se kolektivně rozhodovalo o optimálním postupu. Držím palce

• Citovat
  • Nahlásit
137
25.10.20 10:24

Táta už má z jedné plíce meta odstraněné včera byl propuštěný z nemocnice že se vše dobře hojí atd a má jít teď na odstranění na té druhé plíci konkrétně 2.11 by se měl domluvit termín když si půjde pro výsledky z toho prvního odstranění.
Když jsem mluvila s lékařem z onko. z Brna říkal že pokud to lze odstranit tak odstraňují a bio. lecbu nechávají až když je hůř :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 18:20

@Mar__tanka1983 :srdce: snad bude dobře vím co to je s babi jsme měly něco podobného ale tam toho bylo více a věk vysoký.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 18:29

Děvče, nechci to zlehčovat, ale… mám onkologicky nemocného syna, vyhlídky špatné.
Kolikrát jsem si říkala, proč on, tak mladý, proč ne někdo, kdo už má kus života za sebou… :,( :,( :,(

Já vím, že ti tato informace nijak nepomůže, snad jen k tomu, že situace by mohla být o dost horší, že bys mohla mít nemocné i dítě… :,( :,(

Linda

• Citovat
  • Nahlásit
330
25.10.20 18:40
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Je nás tu spousta tak jsem se rozhodla zjistit zda někdo nemá nějakou zkušenost se světlobuněčným renálním karcinomem na ledvině který po roce metastázoval do plic v každé plíci tři malé cca kolem 3mm a jedna kolem 5mm jedna se o mého táty jednu operaci kdy odebraly meta má za sebou ale čeká ho druhá jelikož prvně byli viditelné meta jen na jedné plíci a teď na druhé nikde jinak nic nemá nádor z ledviny se radikálně odstranil před tím rokem.
Zajímá mě zda někdo má zkušenost s něčím podobným a jak vše probíhalo? upřímně se děsím toho kolik času táta ještě má..vůbec s ničím takovým nemám zkušenosti :? Někde výčtu něco pozitivního a někde zas negativního..
Nesuďte mě za to že zjišťují i zde ale člověk v takové situaci se chytá už snad všeho.. :,( :srdce:

Ahoj, mamka měla rakovinu plic a metastaze pak všude i v kostech, ono to jde celkem rychle, ale nikdo ti neřekla jak dlouho tatínek bude…mamka byla 5let.drz se chápu že chceš mít informace, ale to kolikrát neřeknou ani lekari

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
25.10.20 18:45
@Lili2323 píše:
Táta už má z jedné plíce meta odstraněné včera byl propuštěný z nemocnice že se vše dobře hojí atd a má jít teď na odstranění na té druhé plíci konkrétně 2.11 by se měl domluvit termín když si půjde pro výsledky z toho prvního odstranění.
Když jsem mluvila s lékařem z onko. z Brna říkal že pokud to lze odstranit tak odstraňují a bio. lecbu nechávají až když je hůř :nevim:

Moje maminka měla stejně tak, vše v pohodě, ale asi za 2roky se to rozjelo zaszas
a nepomohla ani bio léčba, ani ozarovani :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 19:14

@Mayaa007 já se taky děsím co nás čeká četla jsem toho hodně každý je různý no.. každopádně jsem četla že chemo atd na ledvinu nezabírá.. :,(
Rok jsme měly klid po odebrání té ledviny a teď tohle…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat