Kariéra, nebo druhé dítě?

Anonymní
24.1.20 22:21

Kariéra či druhé

Zdravím, potřebuji znát názor více žen. Jsem vystudovane všeobecná sestra. Jenže po ukončení studia jsem nastoupila hned na rodičovskou dovolenou. V poslední době mám hrozně dilema, jestli mít druhé nebo jít na rok do práce a pak opět na MD? Říkám si že aspoň rok praxe budu mít a děti nebudou od sebe tak daleko. Máte s tím některá zkušenosti??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

213
24.1.20 22:26

Pokud vyloženě nepotřebujete peníze, byla bych spíš pro druhé dítě a až potom nastoupit do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 22:31
@Jdani píše:
Pokud vyloženě nepotřebujete peníze, byla bych spíš pro druhé dítě a až potom nastoupit do práce.

Děkuji za názor, taky bych ráda měla teď když už jsem doma s malým. Zase si říkám když půjdu teď na rok do práce získám praxi, ale jít po ruce zase pryč mi přijde na prd. Protože nechci abych měla děti s velkým věkovým rozdílem

• Nahlásit
  • Citovat
213
24.1.20 22:34

No právě, já si myslím že ten jeden rok praxe není až tak spasitelnej To bys musela odpracovat víc. Pokud peníze nejsou problém, užívala bych si dětí. Napracuješ se ještě za celý život dost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11240
24.1.20 22:35

Jak moc ti hrabe z každodenní rutiny s dítětem? Těší tě to? Jak moc často tě vytočí? Kolik času během dne strávíš na internetu? Jestli hodně, tak to bývá úniková činnost před realitou rutiny s dítětem - pak je teda výrazně lepší spíš to na chvíli přerušit prací, než si do toho pořizovat další.

Jestli tě ale život s dítětem těší, baví, rozvíjí, tak je vcelku jedno, jestli nastoupíš do práce teď a nebo za další dva, tři roky. Ten nástup bude tak jako tak těžkej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 22:37
@Anonymní píše:
Děkuji za názor, taky bych ráda měla teď když už jsem doma s malým. Zase si říkám když půjdu teď na rok do práce získám praxi, ale jít po ruce zase pryč mi přijde na prd. Protože nechci abych měla děti s velkým věkovým rozdílem

Moje sestra je také zdravotní sestra a měla děti po sobě. Nic jí neuteklo. Zdravotních sester je nedostatek. Teď by mohla být v práci pořád. Já také měla děti po sobě a přijde mně to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
24.1.20 22:44
@Anonymní píše:
Moje sestra je také zdravotní sestra a měla děti po sobě. Nic jí neuteklo. Zdravotních sester je nedostatek. Teď by mohla být v práci pořád. Já také měla děti po sobě a přijde mně to lepší.
@Ou píše:
Jak moc ti hrabe z každodenní rutiny s dítětem? Těší tě to? Jak moc často tě vytočí? Kolik času během dne strávíš na internetu? Jestli hodně, tak to bývá úniková činnost před realitou rutiny s dítětem - pak je teda výrazně lepší spíš to na chvíli přerušit prací, než si do toho pořizovat další.Jestli tě ale život s dítětem těší, baví, rozvíjí, tak je vcelku jedno, jestli nastoupíš do práce teď a nebo za další dva, tři roky. Ten nástup bude tak jako tak těžkej.

Mě těší moc. Jasně že mám dny kdy bych utekla pryč, ale stojí mi za ty nervy. Proto taky zároveň nevím co dělat. Řada bych šla také do práce, celkem se bojím že vše zapomenu a nebo že ne nikde nevezmou sestru bez praxe a po škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 22:45
@Anonymní píše:
Moje sestra je také zdravotní sestra a měla děti po sobě. Nic jí neuteklo. Zdravotních sester je nedostatek. Teď by mohla být v práci pořád. Já také měla děti po sobě a přijde mně to lepší.

A měla sestra praxi nebo šla na MD po škole. Vím že sester je málo, ale či když ne nikde bez praxe chtít nebudou. Takhle bych měla aspoň 1 rok praxe

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.1.20 22:50
@Anonymní píše:
A měla sestra praxi nebo šla na MD po škole. Vím že sester je málo, ale či když ne nikde bez praxe chtít nebudou. Takhle bych měla aspoň 1 rok praxe

Měla praxi. Vracela se po mateřské a rodičovské na místo, které jí drželi. Já jsem to měla stejně tak.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.1.20 22:54
@Anonymní píše:
Měla praxi. Vracela se po mateřské a rodičovské na místo, které jí drželi. Já jsem to měla stejně tak.

Já měla právě jen praxi na škole, proto se ptám kdybych měla odpracovaná aspoň rok až dva tak bych taky neváhala a měla je hned za sebou. Jenže je to takhle

• Nahlásit
  • Citovat
24.1.20 23:43

Jsem myslela, ze jsi manazerka podle nazvu diskuze :D klidne mej druhe, po zdrav. sesre kazd sahne i bez jednoho roku praxe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 08:58

Tak pokud se nemáš kam vracet šla bych do druhého. Stejně bys hledala práci a být tam rok a pak jít zase na mateřskou a pak pravděpodobně hledat znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama