Karneval na ledě? Jít, nebo ne?

1074
15.2.20 06:36

Karneval na ledě? Jít či ne?

Ahoj všem, syn chodí do první třídy. Ve středu budou mít místo vyučování karneval na ledě (10,00-12,00). 1. Nemáme brusle (nové nejlevnější 650,–Kč, sehnat přes bazoš 200 - 300,– Kč a jet do města 20km, půjčovnu jsme zatím neobjevila, všude půjčují lyže, snowboardy apod.). 2. Nikdy na bruslích nestál (pohybově nenadaný s nadváhou, 20 děti, učitelka vážící 50kg a těhotná, že by ho tam někdo alespoň na začátku jistil je nereálné, bojím se úrazu). 3. Kostým (nic mě nenapadá, zvlášť, když budou mít lyžařské nebo cyklistické helmy, bundy a brusle). Takže všechno sehnat a poslat ho tam nebo ho nechat doma (zajistit hlídání)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7572
15.2.20 06:52

A nemají možnost si děti půjčit brusle přímo na místě? A musí je opravdu mít? S dvaceti kily nadvahy by spíš ten pohyb potřeboval, než zůstat sedět doma… U nás na stadionu dávají začátečníkům takové branky, o které se opírají, když bruslí :nevim: a kostým může být naprosto stejný, jako by měl někde v tělocvičně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4698
15.2.20 06:53

@Nuníček Když neumi bruslit tak to asi postrádá smysl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
15.2.20 06:57
@Aduš8 píše:
A nemají možnost si děti půjčit brusle přímo na místě? A musí je opravdu mít? S dvaceti kily nadvahy by spíš ten pohyb potřeboval, než zůstat sedět doma… U nás na stadionu dávají začátečníkům takové branky, o které se opírají, když bruslí :nevim: a kostým může být naprosto stejný, jako by měl někde v tělocvičně.

Pohyb ano, ale ty 2 hodiny to nezachrání (hraje volejbal, plave, lyžuje, chodí na sebeobranu, ale třeba ty začátky na lyžích byly katastrofa, ale tam měli statné trenéry), ohledně půjčení na místě jsem psala paní učitelce a zatím neodpověděla, pokusím se zjistit. Branky by byly taky fajn, to neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48291
15.2.20 07:05

Brusle pujcuji i primo na stadionu.
Smysl to ma, prestoze neumi bruslit.
Kazdy rok nam jedou deti, ktere neumi bruslit.
Dame jim branky, kuzely a zkousi. Nevzdavala bych to. Na bundu je idealni kostym carodeje. Na bundu das plast a na cepku klobouk.
Podporovat mlade a koupit i koleckove.
At v lete trenuje. Moje deti meli prvni koleckove a na lede to slo samo.
Navrhnu v praci, at udelame karneval na lede pro deti. Skola jezdi kazdy rok bruslit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2702
15.2.20 07:11

Ja bych se ridila podle toho jestli chce jit syn… pokud moc chce jit, snazila bych se mu vyhovet. S vyrobou kostymu muze pomoci… v podstate cokoli se da poslepova a ‚sesit‘ z krabicovyho kartonu. Kamosky prcek takhle mel oblecenyho pres bundu snehulaka namalovanyho na kartonu a na nos na gumicku papirovou mrkev a byl to strasnej uspech… nebo vetsi bily triko, na nej fixou erb, tvoji zavinovaci sukni jako plast a mas prince… kostym je to nejmensi. Novy brusle chapu jsou darda, na druhou stranu pokud si to muzes jen trosku dovolit, daji se koupit rostouci s vymenitelnym nozem na led za kolecka, takze to ma na dva az tri roky na leto i zimu. A ze neumi bych moc neresila. Myslim ze nemuze pocitat ze ji trida prvnacku bude umet bruslit, budou tam mit bud ty ucici hrazdicky nebo treba mderatora/instruktora… a pokud ma nadvahu, pobidka k jakymukoli sportu je super ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
15.2.20 07:13
@Kelsey píše:
Brusle pujcuji i primo na stadionu.
Smysl to ma, prestoze neumi bruslit.
Kazdy rok nam jedou deti, ktere neumi bruslit.
Dame jim branky, kuzely a zkousi. Nevzdavala bych to. Na bundu je idealni kostym carodeje. Na bundu das plast a na cepku klobouk.
Podporovat mlade a koupit i koleckove.
At v lete trenuje. Moje deti meli prvni koleckove a na lede to slo samo.
Navrhnu v praci, at udelame karneval na lede pro deti. Skola jezdi kazdy rok bruslit.

Právě to půjčování na stadionu musím zjistit, učitelka psala, že brusle mají mít sebou. Čarodějnice je super nápad, věci na to mám, díky. Já ho právě tlačím do čeho jde, ale tady mi to příjde nedomyšlené, zvlášť když minulý týden neměli ani tělocvik, protože nebyla asistentka ve škole a učitelka je těhotná, ale tak asi tam bude i jiný dozor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
15.2.20 07:17

@czaky
Díky za inspiraci, mě fakt nic nenapadlo, on moc nechce, ale to nechce nikdy, proto ho většinou tlačím do čeho jde. No nic asi mu ty brusle koupím, helmu naštěstí má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10253
15.2.20 07:26

Pro me byl vzdy trest vymyslet masku. Navic kdyz syn uz ve skolce odmital kostymy. A taky jsem musela neco vymyslet a vyrobit na brusle i na lyze (vse se skolou). Kazdy proste na tyto ptakoviny fakt neni :nevim:

@Nuníček Pokud to nemaji povinne a syn nechce, vyprdla bych se na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19526
15.2.20 07:27

@Nuníček U nas kdyz meli jit bruslit, tak na miste pujcovali i brusle (pro skoly zdarma). Z cele tridy mely vlastni asi 4 deti, zbytek na tom asi taky povetsinou nestal. S kostymem bych se moc necrcala, neco max pres bundu a na cepici/ouska na prilbu. At se v tom muze hybat.
Ja mela na sve prvni brusleni se skolou pujcene brusle od kamarada.
Detem jsem koupila bazosove rostouci, 2 sezony vydrzely.
Dite bych doma nenechavala, hlidani neresila. U nas jsou vzdy deti, ktere se akce neucastni (rodice nezaplatili, deti jit nechteji apod.), tak jsou v jine tride a delaji nejake pracovni listy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48291
15.2.20 08:36
@Nuníček píše:
Právě to půjčování na stadionu musím zjistit, učitelka psala, že brusle mají mít sebou. Čarodějnice je super nápad, věci na to mám, díky. Já ho právě tlačím do čeho jde, ale tady mi to příjde nedomyšlené, zvlášť když minulý týden neměli ani tělocvik, protože nebyla asistentka ve škole a učitelka je těhotná, ale tak asi tam bude i jiný dozor.

No na stadionu uc. nemaji cas, ze budou pujcovat brusle. To si tam musis zajit den predem ty sama nebo jinde si zajistit brusle, tak to myslim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12064
15.2.20 08:39

Hele pokud tam nechce, na bruslích by se trápil, tebe to stojí moc práce, tak mu prostě udělej radost a nech ho doma :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18535
15.2.20 08:52

Brusle bych nekupovala, bruslit se da chvili v roce a pristi rok mu nejspis nebudou. Bud bych je pujcila, nebo se na to vykaslala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2483
15.2.20 09:42

Pokud neumí na bruslích ani stát, tak bych ho na karneval nedávala. Něco jinýho by bylo kdyby to byl kurz a někdo se jim tam věnoval a učil je bruslit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama