Kašel a šílená rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vervik
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 27.11.12 20:53
kašel a šílená rýma

Prosím poraďte už začínám být zoufalá.. Malá má 3 měsíce, už asi týden po narození začala trpět na rýmu v 6 týdnech dostala antibiotika protože jí to sedlo na průdušky (nepomohlo) průdušky ok rýma pořad..Dnes 3 měsíce a vrátilo se to s šíleným kašlem z kterého ji až natahuje. Dělám vše co jde a už opravdu nevím co víc. Dokonce jsme byly i na endoskopii a nic tam DR nenašel. Prostěb mi řekl že malá mít rýmu bude a hotovo.. Já už fakt nevím co dělám špatně! Je mi ji strašně líto..

Reakce:
Run
Generální žvanilka 20667 příspěvků 27.11.12 20:58

To je hrozný, malá má rýmu a kašel týden a já už jsem úplně hotová, nemůže spát, pořád jí to budí.. Nevím co poradit - co se poradit u jiného doktora? Máš na to právo..

vervik
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 27.11.12 21:04

No to sice ano ale už mám 2 dětskou DR protože jsem si koza myslela že to něco vyřeší a nic.. Byla jsem na orl a na té endoskopii, bohužel každý říká něco jiného, reflux, alergie, astma.. No už nevím co dál pořad do ni musím cpát nějáké léky.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21648 příspěvků 27.11.12 21:23

Hele a co to zkusit přes homeopatii?
jako tříměsíční rýma a kašel, to neni normální, podle mě…
a takové ty věci, jako zvlhčit vzduch, jste zkoušeli? nemůže to být alergie, např. na prach? :think:

vervik
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 27.11.12 21:34

První co jsem udělala že jsem sedla k Netu. Máme zvhcovac prach utiram pro jistotu každy den, všechny kapky i ty homeopatika jsme měly. Proto píšu že to nechápu! No a k té alergii mi Dr řekla že by to u tak malého mimča bylo vzácné. Bydlíme v novostavbě tak ani plíseň nebo tak něco to být nemůže..

vervik
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 28.11.12 10:24

Holky opravdu s tím nemáte zkušenost? Za všechny rady budu ráda.

alifie
Extra třída :D 13948 příspěvků 28.11.12 11:40
@vervik píše:
Holky opravdu s tím nemáte zkušenost? Za všechny rady budu ráda.

Jestli kojíš, tak se zkus ty cpát denně vitaminem C a zinkem - ideálně nějakým vitaminovým doplňkem vyrobeným z přírodního zdroje. A tím myslím opravdu vysoké dávky. (A dobré je taky přidat vitamin A a D.)

A doporučuji kouknout na léčbu černého kašle sem:
http://www.slobodavockovani.sk/…om-c-1-cast/

(Cílem článku není vyděsit, ale naopak poradit, jak vyléčit mimina z černého kašle. Tvoje miminko samozřejmě nemusí mít černý kašel, ale léčba funguje i na kašel způsobený i jinými bakteriemi.)

Včera jsem do svých hnusně kašlajících dětí nacpala desetinásobek doporučené denní dávky vit. C a dnes ráno téměř nekašlaly. (Nicméně mám děti poněkud větší, nemocné miminko je pro mě představa z noční můry.)

Doporučené denní dávky:
http://www.maminkam.cz/…ny-a-c-d-e-k

Tak ať se z toho brzy vyhrabete. :hug:

alifie
Extra třída :D 13948 příspěvků 28.11.12 12:11

A pokud se malá budí rýmou, tj. ucpaným nosem (nikoli kašlem), tak nám zabíralo nakrájet nadrobno cibuli, zavázat do plátěného pytlíčku, pořádně promačkat tak, že se pytlíček promáčí cibulovou šťávou a pak tenhle pytlíček s cibulí zavěsit na noc cca 1 m od hlavy dítěte. (Sice to smrdí, ale výpary uvolňují rýmu a nos se po usnutí neucpává.)
Jo a taky je dobré, aby miminko neleželo ve vodorovné poloze - při rýmě se líp dýchá a líp se odkašlává, když je hlava výrazně výš než nohy, takže my jsme podkládali na jedné straně postýlky rošt (tak aby hlava byl výš).

vervik
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 28.11.12 14:38
Děkuji za radu ale nekojím..Nejsou náhodou v UM nějáké vitamíny? V lékárně jsem se ptala na nějáke vitamíny pro malou a lékarnice říkala že pro tak malé mimča nic není.. Tak nevím
@alifie píše:
Jestli kojíš, tak se zkus ty cpát denně vitaminem C a zinkem - ideálně nějakým vitaminovým doplňkem vyrobeným z přírodního zdroje. A tím myslím opravdu vysoké dávky. (A dobré je taky přidat vitamin A a D.)

A doporučuji kouknout na léčbu černého kašle sem:
http://www.slobodavockovani.sk/…om-c-1-cast/

(Cílem článku není vyděsit, ale naopak poradit, jak vyléčit mimina z černého kašle. Tvoje miminko samozřejmě nemusí mít černý kašel, ale léčba funguje i na kašel způsobený i jinými bakteriemi.)

Včera jsem do svých hnusně kašlajících dětí nacpala desetinásobek doporučené denní dávky vit. C a dnes ráno téměř nekašlaly. (Nicméně mám děti poněkud větší, nemocné miminko je pro mě představa z noční můry.)

Doporučené denní dávky:
http://www.maminkam.cz/…ny-a-c-d-e-k

Tak ať se z toho brzy vyhrabete. :hug:
vervik
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 28.11.12 14:39
No tak to zkusím :) doufám že to zabere..Díky
@alifie píše:
A pokud se malá budí rýmou, tj. ucpaným nosem (nikoli kašlem), tak nám zabíralo nakrájet nadrobno cibuli, zavázat do plátěného pytlíčku, pořádně promačkat tak, že se pytlíček promáčí cibulovou šťávou a pak tenhle pytlíček s cibulí zavěsit na noc cca 1 m od hlavy dítěte. (Sice to smrdí, ale výpary uvolňují rýmu a nos se po usnutí neucpává.)
Jo a taky je dobré, aby miminko neleželo ve vodorovné poloze - při rýmě se líp dýchá a líp se odkašlává, když je hlava výrazně výš než nohy, takže my jsme podkládali na jedné straně postýlky rošt (tak aby hlava byl výš).
alifie
Extra třída :D 13948 příspěvků 28.11.12 15:46
@vervik píše:
Děkuji za radu ale nekojím..Nejsou náhodou v UM nějáké vitamíny? V lékárně jsem se ptala na nějáke vitamíny pro malou a lékarnice říkala že pro tak malé mimča nic není.. Tak nevím

Koupila bych uplně obyčejný celaskon (tj. bez jakýchkoliv přidaných dalších látek)
Třeba tenhle vypadá, že nic dalšího neobsahuje:
http://www.manitera.cz/…mg-40-tablet
nadrtila bych to v hmoždíři a zamíchala do krmení (jednu tabletku/den - zamíchat do několika dávek mléka).

Váš příspěvek
Reklama