Kašel u 6týdenního mimča

34
17.7.13 19:37

kašel u 6titýdenního mimča

Prosim o radu, malemu je zitra 6 tydnu a ted zacal kaslat a chrci to v nem. Byli jsme s muzem ted taky nemobni, ryma a kasel. Mate nekdo zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2132
17.7.13 19:47

@darling-m Já myslím, že je to suchým vzduchem. Namoč ručník a dej ho přes žbrdlení na postýlku, podlož matraci třeba smotaným ručníkem a bude to dobré :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
17.7.13 19:48

Máte odsávačku na lux a nějakou mořskou vodu ve spreji či vincentku? Pokud ano, vyluxovala bych nos, mimčům často teče rýma zadem a pak jim to kvůli tomu sedá i na průdušky, jak to polykají :|
Jinak vlhčit vzduch, takže rozvěsit mokré plíny a ručníky, teoreticky by šel dát i nějaký čaj, riskla bych heřmánek, jako jo, je to alergen, ale na krk by mohl pomoct, záleží, zda máte nějakou zátěž v rodině.
A jinak koupit opravdové kapky pro mimina, přírodno je fajn, ale takovej přírodní zánět středního ucha už méně. Před dvěma lety jsem brala pro mimino na kašel hedelix v lékárně, tehdy mi řekli, že se může už od narození.
A mít doma panadolové/paralenové čípky, teploměr, na podávání čaje nebo sirupu se hodí injekční stříkačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
17.7.13 20:59

Ahoj!

Můžeš zkusit i mechanicky trošku pomoct při odhlenění masážemi. Položíš si miminko na bříško na kolena a budeš lehce poklepávat prsty směrem ke krčku. Pak lehce stlačuju postupně zase směrem ke krku. Kdysi jsem viděla video, kde byla ukázka, jak na to, ale už to nemůžu najít.

Masíruju takhle i starší kluky při vlhkém kašli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
17.7.13 23:31

Byli jsme na pohotovosti, seda mu to na prudusky, takze jsme vyfasovali inhalator s Ventinolem, mame kapat 3× denne Ditustat a kdyby byly teploty, tak Nurofen a Panadol. A odsavat nos, spat ve vyvysene poloze a vetrat. Pri zhorseni hospitalizace. Strasne se te noci bojim, maly chudak strasne chrci, obcas zakasle a ma tu zadni rymu, ktera nejde odsat, takze se mu blbe dycha, budi se a pl:-(ace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
18.7.13 08:57

Tak jak jste zvládli noc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu