Spála, nebo jiná nemoc?

3637
17.7.13 11:50

spála nebo jiná nemoc?

Ahoj holky, jdu si pro radu. Jsem z toho nějaká zmatená.

Před necelým měsíce měla dcera (21měsíců) dva dny vysoké horečky. Celkově byla naprosto vyřízená. Nejedla, nepila, jenom pospávala a pořád plakala. K tomu kašlala. Vypadalo to na typickou angínu. Ovšem mudra atb nedala. Teploty klesly a malé se udělaly afty na spodním vnitřním rtu a na vnitřních tvářích. Za rtíků zmizely asi po týdnu, ale na tvářích je má pořád. Jelikož já trpím na afty a sama je léčím přes měsíc, tak jsme jen mazali odvarem z heřmánku. A nepřišlo mi to zvláštní.
Na malé už nic není poznat. Normálně jí, pije, hraje si. Možná měla po teplotách lehkou krupičku na bříšku, ale tím, že je atopička, tak má vyrážku sem tam pořád. Asi před týdnem se jí začal olupovat spodní ret a byl malinově červený. Před třemi dny se jí osypal celý obličej (jako kdyby měla na něco alergii) taková suchá krupice, červená. Ale nic nového nejedla. Dnes jsem si všimla, že nejenom, že aft jí nezmizel, ale má červené mandle a na nich bílé čepy.
Tak jsem vyrazila k doktorovi. Jenomže tam jsem si nespojila možnost toho, že to pořád může být jedna nemoc a nahlásila jsem jen čepy na mandlích a že je bez teplot. Což je sice teď pravda, ale na předchozí horečky jsem neupozornila, to mě napadlo až doma. Navíc jsme přišli do kontaktu s dítětem, které mělo spálovou angínu. Doktor dal atb Ospen 400. Sám mi neřekl, že je nebo není tato nemoc spála…ale že to budeme brát jako angínu.
Myslíte, že je to spála a my ji přecházíme měsíc??? nebo už je to zas nějaká jiná nemoc?? doktor už tam není, abych se zeptala. vím, že nejste doktoři, ale třeba má někdo podobnou zkušenost. :( :( děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3637
17.7.13 11:51

Navíc mám dva týdny do termínu porodu…může spála ohrozit mě nebo miminko??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1411
17.7.13 12:02

Ahoj, spála je blbá pokud budeš za chvíli rodit - nahlaš to hned na gyndu, dá ti atb, může se to při porodu na malé přenést, pokud jsi ji dostala… jinak bych žádala u dětské lékařky stěry z krku - tak se spála prokáže (mě je dělali min. týden :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
17.7.13 12:22

Na spalu bych to uplne netipovala. Ale ditko jsem nevidela, samozrejme. Spis podle popisu to vypadá na aftosni stomatitidu a nasedlou bakterialni infekci. Ospen je na miste, brat 10 dnu je idealni. Pokud tobe neni nic, tak neni treba se obavat, na gyn kontrole infekt dcery zminit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3637
17.7.13 12:41

Mockrát děkuji za odpovědi :hug: :hug: ven asi radši chodit nemůžeme, že? se doma zblázníme :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39104
17.7.13 12:51

Měsíc je dlouho. Po spále se loupou chodidla a dlaně. To byste si všimla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5633
17.7.13 12:53

@Šáriii Nemyslím si, že by měsíc přecházela spálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
17.7.13 12:58

U spály je typický malinový jazyk ne rty :nevim: Spálu vyvolává streptokok na kterého se dává penicilin, takže i kdyby ji dcera měla, tak teď je zaléčená dobře. Stani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
17.7.13 12:59

Spala se rada vraci a dlane se nutne loupat nemusi. Tezko rict, co to je, videla bych to jednu vleklou nemoc. Obe moje deti spalu mely s podobnym prubehem, jako popisujes, takze se ta spala vyloucit neda. Vyrazku na brise melo jen jedno ze dvou deti, ruce se take loupaly jen jednomu, druhe melo lehci prubeh, ale byla to take spala (mely to dohromady, ona atb). To dite s lehcim prubehem melo zase na rozdil od prvniho pusu plnou aftu. Malinovi byli oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3637
17.7.13 13:03

Určitě zaléčíme tím Ospenem. Ještě nikdy jsme neměli atb, tak nevím, jak je to s tím chozením ven. Když dcera opravdu neměla horečky, normálně jí, pije, takže jí ty afty asi tolik nebolí…ještě včera běhala s dětmi po hřišti.. :zed: :zed: můžeme chodit aspoň večer ven? v kočárku už jí neudržím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.13 13:05

@Šáriii My jsme měsíc zpět měli angínu, ale na víkend se k tomu malá hodně osypala, tak jsme jeli na pohotovost zda to není spála a doktor říkal, že je to možné, ale že když má už nasazená atb Ospen tak, že to stačí i na spálu…Akorát po dobrání jsme museli donést moč aby se zkontrolovalo, zda se zaléčila..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
17.7.13 13:05

@Šáriii u ATB se nesmí na slunce, takže já bych sama někde na zahradě ve stínu určitě byla…Stani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
17.7.13 13:12

Na ja prave kluka poustela se spalou ven na zahradku (zadna divocina, akorat pocasi) a pak jsem si za to strasne nadavala, protoze se mu to vratilo. Na podruhe byl doma snad tri nedele, to jsme meli „za trest“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20824
25.10.19 13:37

Mohla by to být spála?

Teplotu nemá, vyrážku taky ne…jen kašle…

Pátek odpoledne. musela bych jen na pohotovost..a stát tam v řadě.. :lol:

Poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama