6týdenní nekaká a má pořád hlad

128
15.7.13 22:23

6 týdenní nekaká a má pořád hlad

Ahoj,

chci se zeptat zkušenějších…

mám 6 týdenního chlapečka a poslední 2 dny nekáká. Předtím kakal několikrát denně, tak 2× nebo 3×.
Plně kojim, čůrá normálně, denně má tak 6-8 počůraných plen.

Po jídle často pláče, jako by ho bolelo bříško, nebo byl jinak nespokojenej, nevim přesně.
Dáváme kapky Baby Calm, po nich dobře prdí, ale stejně nekaká.

Vždycky v noci a ráno ho bolí bříško, někdy, když si neuleví sám, tak mu pmůžu rektální rourkou. Někdy to pomůže, někdy ne.

Pije co dvě-tři hodiny, ale jako by měl pořád hlad. V noci se budí co dvě hodiny.

Mohl by to být růstový spurt, ale to nekakání mě znepokojuje. Nepřijde mi totiž, že by všechno spotřeboval, protože dneska se po rektální rource vykakal, ale stolice nebyla řídká jako obvykle. Byl to takový hlen, který tu rourku úplně ucpal. Když to pak vylítlo, tak to byl prostě takový hlen, který on sám nevytlačil…

Stalo se vám to někdy? Jak jste to řešili, a čím to bylo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5086
15.7.13 22:26

To bude spurt, i věk odpovídá, jinak plně kojené dítě nemusí kakat i 14 dní a je to normální, dávej mu přes den šastěji i po 2h a z obou prsou ono se to za pár dní zase upraví a bude zase dobře ;)

k tomu hlenu není náhodou nachlazený?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
15.7.13 22:53

Vypadá to na ten spurt ;) Koj co nejčastěji, brzy by se to mělo srovnat. Kakat opravdu nemusí dlouho, zvlášť teď. Spíš než rektální rourku bych jen prohmatala bříško, jestli ho nemá tvrdý. A jestli prdí, tak je všechno v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
15.7.13 22:55

Mladší syn do 6 týdnů kadil do každé plíny. Přesně v 6 týdnech začal kadit 1-2 krát týdně. Byl ale spokojený, přibíral až dost. Takže četnost kadění není až tak vypovídající. Hlen ve stolici, ale se žilkami krve měl starší syn od 4t do 6měsíce, bolestmi bříška trpěl snad do roka, pak z toho vyrostl. Lékařka to neřešila. Asi ti nezbývá než vyčkat, jak se syn bude chovat dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
15.7.13 23:00

Asi sprut, rourku bych často nepoužívala, spíš zacvičit s nožičkama, jinak kakat nemusí i několik dní, koj kdykoliv si řekne (dodrž min. hodinu rozestup)http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
16.7.13 02:27

Ja si rikala, ze treba vsechno to mliko spotrebuje, ale zmatla me ta „tuzsi“stolice, ktera ta preci jenom byla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
16.7.13 02:37

Nachlazeny myslim neni. Nema sni kasel, tymu ani teplotu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
16.7.13 07:49

Ani náš při spurtech nekakal. A hlen jsme měli ve stolici taky, už si ale nevybavím, jestli to bylo v době spurtu, ale vše v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
16.7.13 10:09

A nevadí, že tu stolici uvnitř má? mám ho nechat být, nebo se to snažit jednou za pár dní nějak proštouchnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22692
16.7.13 13:04

To kakání nevadí, může všechno „spotřebovat“ na růst a vývoj. Naše první měla toto období taky. To, že je nespokojený je horrší, ale jestli prdí, tak tam problém nebude… tak fakt asi sprut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
16.7.13 13:06

Ja si taky rikala, ze to treba vsechno spotrebovava, proto me ale zmatla ta hustsi stolice, ktera se mu hromadi ve strevech, ale sam ji nevykaka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22692
16.7.13 13:17

@Renčíí No jo, ale jestli prdí… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
16.7.13 13:39

@avm3 to jo, to prdí o 106. po jídle sice chvilku pláče, ale fakt chviličku, a pak se zase změje, tak asi dobrý, no…
volala jsem doktorce, a ta taky rikala, ze je to ok

asi je to spurt, no. ale to teda nevim, kam az planuje vyrust, pac v 5. týdnu už měl 59 cm, což je tak nějak nad limitem grafů… a zároveň váhově je k téhle výšce pod limitem, tak snad nevyroste příliš rychle, aby pak neměl problémy s páteří a tak… :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
16.7.13 14:04
@Renčíí píše:
Ja si taky rikala, ze to treba vsechno spotrebovava, proto me ale zmatla ta hustsi stolice, ktera se mu hromadi ve strevech, ale sam ji nevykaka…
řekla bych, že střeva nejsou nikdy úplně prázdný. Ale asi tam toho ještě neměl tolik, aby potřeboval. Jestli prdí a nemá nějakej jinej problém, tak to bude v pořádku ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
16.7.13 14:17

@petrul asi mas pravdu :-)

jak mam zafixováno, že člověk by se měl vyprazďnovat každý den, a u malého jsem byla zvyklá skoro po každém krmení, tak mě to znepokojilo. Ale jestli to vráží do růstu, tak to dává smysl, že se ta dávka, která ho bude nutit, holt tvoří dýl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama