Neštovice a OČR, jak dlouho?

15.7.13 16:22

neštovice a OČR, jak dlouho?

Dobrý den, prosím, jak dlouho se zůstává na ošetřováku s neštovicemi? asi to bude déle jak těch 9 dní, ne?! a jak se to pak dělá s očr u takhle delších nemocí? díky. my to jdeme k dr. dořešit až zítra (dnes tam byl jen zástup) a měla bych něco nahlásit v práci. vždy jsem byla doma jen pár dní, tak nevím jak to chodí. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

55588
15.7.13 16:25

@michaela1808 máš normálně na 9 dní…pak můžeš na víkend přerušit a od pondělí zase…nebo pak manžel zase
MMCH…taky je má malej od včera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 16:30

Aha, díky, takže lze zůstat doma v kuse déle než těch 9 dní? manžel nepřichází v úvahu (u nás v manželství platí, že on vydělává a já pracuji pro zábavu :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55588
15.7.13 16:45

@michaela1808 jo…domluv se s dr. že ti to v pátek ukončí a od pondělka můžeš zase na další ošetřovačku…zase 9 dní
ale raději se poptej dr zítra…jestli se to zase nezměnilo…nechce se mi to hledat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58513
15.7.13 17:36

@Petra Z @michaela1808 ale pozor, nelze mít druhou ošetřovačku na stejnou diagnózu jako byla první.. buď novou na jinou diagńozu jako neštovice, nebo zůstat doma, nebereš nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55588
15.7.13 17:36

@martina.se hmmm já si myslela, že v tom něco bude :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58513
15.7.13 17:39

@Petra Z jj, nelze přerušit a vystavit novou očr na stejnou diagnózu. Ani manžel by si ji nemohl vzít na stejnou. prostě nelze. Tam je nějaká lhůta (ale teď nwm kolik, tuším 10 dní?). Potom znovu stejná diagnóza jde, ale prostě né hned. Takže buď přemluvit dr, aby napsala ještě něco jiného (ukončí starou, den počká a novou), nebo být prostě dál doma, ale zadara. :think: měla jsem to samé s mladým, když měl neštovice :zed: prostě jsem musela být doma..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 18:11

Děkuju - takže si to jen ujasním - můžu být doma déle, ale zadarmo? ale pro zaměstnavatele je to dál platná „omluvenka“? mně nejde zas tak o peníze, jen o to, jestli můžu být doma déle než těch 9 dní. mám z téhle nemoci docela respekt a nechci to uspěchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2266
15.7.13 18:15

Ještě jsem slyšela, ale nemám ověřeno… že kdybys šla byť na jeden den do práce, tak další den můžeš čerpat znova OČR 9 dní zase klidně na ty neštovice. Třeba manžel kdyby se jeden den uvolil a pohlídal.
Ale asi bude jednodušší, ať ti doktorka napíše jinou diagnozu.
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
15.7.13 18:17

@michaela1808 muzes byt doma tak dlouho jak je potreba, ale placenych je jen prvnich 9 dni, pak uz nic nedostavas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 18:18

Do práce na jeden den mám stejně v plánu po těch devíti dnech jít, nemůžu to tam jen tak nechat tak dlouho, aspoň rozdělit poštu, ale pak budu muset zase být chvíli doma. ten jeden den by mi babička asi pohlídala, ale dýl ne. taky pracují…děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 18:19
@Jolynka píše:
@michaela1808 muzes byt doma tak dlouho jak je potreba, ale placenych je jen prvnich 9 dni, pak uz nic nedostavas.

to je jasně napsáno :mrgreen:, děkuji, to jsem právě nevěděla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19215
15.7.13 20:42

No, ja mam za to, ze:

1. Muzes byt doma, jak dlouho te dr. necha, jen placenych je jen prvnich 9 dni nemoci.
2. Na stejnou diagnozu se muzes stridat s manzelem, ale mam za to, ze stejne neproplati vic nez 9 dni celkem..
3. Na stejnou diagnozu nemuzes mit dalsi nechopenku, byt bys mezi nimi byla nejaky den v praci. Musi byt na jinou nemoc, coz zalezi jen na lekari, napsat ti to nemusi.
4. Muzes byt doma jak, dlouho dr. urci, behem te doby muzes pracovat, kdyz mas hlidani, ale stejne ti proplati jen tech prvnich 9 dni( odpracovane dny se pak uvedou na ten papir pro OCR), takze kdyz pujdes y tech 9 dni treba 2 do prace, tak ti proplati jen 7 dni. Takze behem OCR muzes klidne jit po tech 9 dnech nektery den do prace, ale proplaceny nebude( tedy budes mit plat za ten den v praci, OCR ne)

Byla jsem doma s ditetem s nestovicema 18 dni. A OCR byl vyvar, protoze se pocita z vyplaty rok zpetne a ja mela vic jak polovinu te doby jen castecny uvazek( pak uz cely).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 21:17

@mroe díky moc, už je mi to jasné, prostě budu doma jak dlouho bude potřeba, peníze mě tak neberou, mám jen 1/2 úvazek (malá má teprve 26měs) a stejně to, co vydělám, projedu…hlavně mě zajímalo, abych nemusela být doma jen těch 9 dní a pak mě dr. nenutila do práce, myslela jsme si, že to tak je a měla jsem z toho obavy, neb na neštovice mi 9 dní připadá sakra málo - být doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.9.18 18:28

Jak dlouho být doma s neštovicemi?

Prosím, jak dlouho trvá taková ta nejhorší fáze neštovic, kdy jsou nejhorší příznaky a vysoké teploty a od kdy už začne být dítě natolik O. K., aby mohlo jít domarodit k babičce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama