Kdy a jak učit dítě polykat prášky?

10535
13.7.13 21:36

Kdy a JAK učit dítě polykat prášky?

Ahojky, mám problém, se kterým si vůbec nevím rady. Dceři jsou dva roky, nedaří se nám vyhojit koutky, a měla bych jí dávat Bkomplex. Je to malej prášek, ale já do ní nedostanu ani to. Já za sebe vezmu hrst prášků, klidně v tom i multivitamín, jeden lok vody a je to (i když jako malá jsem prý nechtěla ani sirupy s léky, natož pilule) - ale mám kamarádky, co i v dospělosti musí acylpyrin čtvrtit a třeba Augmentin nesnědí zaboha.

Kdy a jak jste vy naučili děti polykat prášky? Nerada bych s malou skončila jako ty moje kámošky… Díky moc za každej tip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6752
13.7.13 21:42

Dítě mám ještě malé, ale já osobně měla taky velký problém. Máma mi prášky pašovala i do Nutelly :lol: Ale stejně jsem ho našla a vyplivla.Byli ze mně doma dost zoufalí 8) Trvalo to celé dětství. Postupem času to přešlo :nevim:.Ale ještě dlouho mě chválili, že jsem piluli spolkla :lol: Manžel má do teď problém s většími prášky, zvedá se mu kufr :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
13.7.13 21:48

Klidně v půl roce, chce to motivovat a ukázat. Nic na to není ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
13.7.13 21:49

Já mám taky dvouletý holky a s polykáním celých prášků ještě aspoň rok počkáme. Takže hlasuju za rozdrcení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6580
13.7.13 21:50

Já ho balím do kousku banánu :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10535
13.7.13 21:54

Jo ukazovat jsem zkoušela. Ona Bkomplex, já taky jeden, ještě probiotika a antikoncepce - výjimečně pokopě. Dám si do pusy jedno, ukážu, zapiju: Podívej, nic to není. Když to uděláš jako maminka, dostaneš perníček. Dám jí ten miniprášek, napije se pěkně pořádně, říkám: Máš to ještě v pusince? Jo! Tak opakuju: Musíš to polknout, s tím džusíkem… Druhej pokus, to samý. Na třetí pokus z pusy vytáhla ten miniprášek, vrchní vrstva rozpuštěná, vnitřek netknutej. A říká: Peníček!

Prosím @berry4 o upřesnění, jak se ta motivace a ukázání dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
13.7.13 22:02

Mažeš i kalciovkou? Ta taky hezky pomáhá na koutky. Jinak bych jí třeba ukázala dvě tři lentilky a že jí je jako dám do pusiny, nepozorovaně k nim propašovala prášek a bylo by.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
13.7.13 22:05

Základ je vhodit prášek co nejvíc dozadu na jazyk by po loku vody dítku do krku vklouzl. Jinak náš mladej začal s paralenem v cca 5 letech bo babička na teplotu nic jinýho neměla. A taky pak už sirup při nemoci frčí… za ty prachy ;) naučil se… dokonce tak že si při angíně, kterou měl už snad po desátý, řekl sám o prášky místo sirupu atb ( vždy tak čtvrtý den se mu při braní sirupu zvedal už žaludek :/ ) Sní jakékoliv, ale je pravda že ty klasický tablety velký, jsem mu ke konci braní už i drtila, ty se polykají blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4356
13.7.13 22:06

Kolega učil děti polykat tak, že to zapíjeli vodou z 1,5l PET flašky kde už bylo ale jenom trochu. Aby museli hodně zaklonit hlavu a prášek sklouzl s pitím.
Můj šestiletý už menší prášky spolkne (např. půlku Paralenu), u čtyřletého jsem ještě nic takového nezkoušela.
Já sama s tím mám trochu problém, kromě malinkých typu antikoncepce. Ale víc naráz nespolknu. A pamutuju si když jsem v necelých osmi letech měla spálu a dávali nám v nemocnici nějaké léky, že jsem je vždycky musela rozkousat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
13.7.13 22:09

Můj 3 leťák to asi neumí, chtěla jsem ho to naučit ve 2 letech, ale on od té doby nebyl ani jednou nemocný, ani teplotu, aby potřeboval panadol :) ale jelikož mi poslední dobou jí třešně s peckama a minule spolkl žvýkačku, tak s tím asi problém mít nebude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6471
13.7.13 22:17

Já to neumím do dnes, víc jak jeden prášek najednou nedám a stejně mám hned dávicí reflex a musím snít kousek rohlíku abych to nevyzvracela :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
13.7.13 22:23

Nebylo by jednodušší najít takové béčko, které jde podrtit a podat na lžičce? Třeba pivovarské kvasnice, to máš jak lentilky. Nebo nějaký jiný zdroj.
Paralen jsem při nemoci dětem podrtila na lžičku, zakápla sirupem, je toho mnohem míň jak dětského panadolu sirupu, ze kterého jim kvůli množství už navaluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10535
13.7.13 22:25

@Gladys Panadol sirup je svinstvo, taky jsem nepochopila, jak se to má v tom množství do dítěte nalít… my dáváme Nurofen, toho je třetina.

Jinak mně se daří nadrtit i ten Bkomplex, šlo mi spíš o prevenci - kdy ji mám začít zvykat, aby nedopadla i jako dospělá jako „nepolykač“, a jaký jsou finty. Třeba zapíjet z PETky úplným zbytkem zní dobře ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
13.7.13 22:29

@karolina_a_betuska jo takhle. Přijde mi na to malá. Obecně se nedoporučuje dětem do 3let podávat celé oříšky jiné malé tvrdé kousky, protože hrozí dušení, takže do 3let bych určitě celý prášek nedávala.
A to s tou petkou si zapamatuju, toje dobrý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
13.7.13 22:30

Jak dopadly tvoje kamarádky? Máma mi poměrně dlouho drtila prášek mezi lžičkama, pak k tomu prášku přidala trochu čaje, šoupla mi ji do pusy a dala čaj na zapití. Nevím, kolik mi bylo, když jsem začala polykat celé pilulky, ale vím, že dost. A to vím proto, protože jsem se s nimi při dřívějších pokusech dávila a dodnes je mi na zvracení, když vidím pilulky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama