Nechodí na hodiny na vysoké škole

588
3.10.19 08:11

Kašle na skolu

Ahoj, moc sice nechápu vysokoškolský systém, ale moje dcera v prváku tvrdí, že na jednu hodinu chodit nebude. :zed: Prý proto, že to učitel akorát čte monotónním hlasem z prezentace, kterou jí stejně poslal mailem. No to je sice hezké, ale kde bude pořád shánět omluvenky? Myslím, že rodiče už na vysoké omlouvat děti nemůžou, pokud se nepletu… a tenhle její nezodpovědný přístup bych stejně nepodpořila. Jak ji přimět, aby tam chodila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7003
3.10.19 08:14

A co je to za hodinu? Nebude to spíš jen přednáška? Ty nejsou povinné a účast se na nich nehlídá. Jinak by si nedovolila tam nechodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 08:17

Co si pamatuju, tak na přednáškách se nepsala prezence a byly víceméně nepovinné, pokud jde o cvičení nebo jak se to jmenovalo, tak nedostane zápočet, protože tam se prezence počítá… jinak i na přednášky je dobré občas zajít a být viděna, je šance, že si jí vyučující zapamatuje a bude při zkoušce přátelštější :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
3.10.19 08:18
@Šáruší píše:
A co je to za hodinu? Nebude to spíš jen přednáška? Ty nejsou povinné a účast se na nich nehlídá. Jinak by si nedovolila tam nechodit.

Už mi párkrát říkala, co to je, ale pokaždé to zapomenu… má to dlouhý, složitý a odborný název. A to jako na ty přednášky nemusí vůbec chodit, nebo co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1801
3.10.19 08:19

Na přednášky se chodit nemusí. Taky jsme měli jednu, kde četl přednášející skripta. Opatřila jsrm si skripta a čas strávila užitečněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2018
3.10.19 08:20

Tak pokud to neni povinny, tak tam chodit nemusi. Zadne omluvenky nepotrebuje. Vysoka uz studenty nevede za rucicku, je to jejich zodpovednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 08:20

Trochu se divím, že ti ještě v prváku VŠ hlásí, na co bude a nebude chodit. Nejspíš je to přednáška a ano, pokud se tam dozví to samé, jako kdyby si přečetla prezentace. Od zkoušky mě za celé mé studium nikdo nevyhodil a nechodila jsem na dobrou třetinu přednášek, protože jsem to vyhodnotila jako zbytečné - byla nudná, šlo o odrecitování pasáže ze skript nebo z prezentace, nic mi to nedávalo.
Jestli jí studium/bydlení platíš, ať ti na konci semestru či ročníku (na každé škole je to jinak) předloží, že zkouškami prošla, a víc bych se tím nezabývala.

Skoro mi to zas přijde jako nějaký pokus o trolla, případně o vtip - fakt si myslíš, že by na VŠ měli psát omluvenku rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39045
3.10.19 08:21

Už se holce přestaň srá. t do života. Už je dospělá a ví, jestli na danou hodinu musí nebo nemusí chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
3.10.19 08:21
@sinapis.alba píše:
Co si pamatuju, tak na přednáškách se nepsala prezence a byly víceméně nepovinné, pokud jde o cvičení nebo jak se to jmenovalo, tak nedostane zápočet, protože tam se prezence počítá… jinak i na přednášky je dobré občas zajít a být viděna, je šance, že si jí vyučující zapamatuje a bude při zkoušce přátelštější :)

Aha, to je dobré vědět… takže na to přednášku prostě pojede a šmitec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39045
3.10.19 08:23
@me57h píše:

je dospělá. Ty jí nemáš co určovat, jestli tam pojede nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 08:23

Přednášky jsou většinou nepovinné. Na cvičeních se účast hlídá. Toto bude zřejmě přednáška. Osobně nechápu, jak může něčí matka sledovat docházku na vysoké škole. Vždyť většina lidí na VŠ už ani nebydlí doma. Já doma většinu VŠ bydlela a moje rodiče nenapadlo kontrolovat moji docházku. A to jsem měla několikrát prospěchové stipendium, takže „nezájem“ mých rodičů nijak negativně neovlivnil moje výsledky. Jen jsem jim vždy zavolala výsledek zkoušky.

• Nahlásit
  • Citovat
3.10.19 08:25
@sinapis.alba píše:
Co si pamatuju, tak na přednáškách se nepsala prezence a byly víceméně nepovinné, pokud jde o cvičení nebo jak se to jmenovalo, tak nedostane zápočet, protože tam se prezence počítá… jinak i na přednášky je dobré občas zajít a být viděna, je šance, že si jí vyučující zapamatuje a bude při zkoušce přátelštější :)

No, záleží, jestli je to přednáška, kde je zapsaných 10 studentů, tak asi jo, ale jestli je to přednáška pro 100, tak by musela sedět v první lavici a furt se na něco ptát, jinak asi není šance, že by si ji nějak víc zapamatoval.
Já mám teda pocit, že na mě vždycky byli milí akorát přímo úměrně tomu, jak jsem to uměla. A i zkouška, na jejíž přednášce jsem byla jednou (a to ještě u druhého z vyučujících) a před zkouškou jsem si hledala ve školním systému, jak vlastně zkoušející vypadá, abych ho poznala, ta dopadla snad úplně nejlíp. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39045
3.10.19 08:26
@klamonožka píše:
Trochu se divím, že ti ještě v prváku VŠ hlásí, na co bude a nebude chodit. Nejspíš je to přednáška a ano, pokud se tam dozví to samé, jako kdyby si přečetla prezentace. Od zkoušky mě za celé mé studium nikdo nevyhodil a nechodila jsem na dobrou třetinu přednášek, protože jsem to vyhodnotila jako zbytečné - byla nudná, šlo o odrecitování pasáže ze skript nebo z prezentace, nic mi to nedávalo.
Jestli jí studium/bydlení platíš, ať ti na konci semestru či ročníku (na každé škole je to jinak) předloží, že zkouškami prošla, a víc bych se tím nezabývala.Skoro mi to zas přijde jako nějaký pokus o trolla, případně o vtip - fakt si myslíš, že by na VŠ měli psát omluvenku rodiče?

kéž by to byl troll. Zkus si vyhledat její jiné diskuze o dceři. Je to koza, která se nemůže smířit s tím, že má chytrou dceru, která se rozhodla jít na vysokou školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778

U nás si někdo dělal i na přednáškách docházku, ale spíš ne. Pak až cvičení byli povinné, někdo toleroval určitý % docházky a někdo chtěl třeba jako omluvu neschopenku. Ale taky to bylo spíš pro to aby dali zadarmo zápočet, jinak byl test. Na vysoké docházku fakt skoro nikdo neřeší, důležitý je umět na zkoušce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@me57h píše:

Blbost. Skutečně je spousta přednášek ztráta času, který může věnovat něčemu jinému, může se chystat na něco náročnějšího, procvičovat něco apod. Jestli je to monotónní, stejně člověk neudrží pozornost a akorát bude dvě hodiny koukat do zdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama