Kastrace dvou psů

Anonymní
14.8.15 09:55

Kastrace dvou psů

Ahoj holky, mám dilema. Mám doma 5 letého Jacka Russela, odjakživa to byl domácí mazel, občas měl tedy svoji hlavu, ale kdo ne :mrgreen:.. asi před rokem jsme si vzali z útulku voříška - také pejska, tomu jsou teď dva roky a je to miláček. Problém je jak asi tušíte, že se nám poslední dobou pořád perou, Jack nenechá voříška ani projít ven a ani pak domu, aby nevrčel a pak nevystartoval. Perou se alespoň 3 x denně, což není zrovna nic pěkného :pocitac:.. miluju je oba a nechci dát ani jednoho pryč.. :(..občas jsou k sobě i milý a spí spolu, ale přijde mi, že Jack ho tam prostě nechce a basta. Pořád ho po očku sleduje kam se hne..nakonec jsem oříška musela dát zatím pryč, nechci aby si ublížili nějak víc..ale řešení to není.. Máte někdo zkušenosti? Mám je dát oba vykastrovat a bude pokoj?? Pořád kvůli tomu brečím.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

33197
14.8.15 10:01

Tak první je tam doma, je to vše jeho.
Nevím proč jste si brali opět samce :nevim: Zkus se poradit s veterinářem, ale do kastrace bych šla :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
agy
15459
14.8.15 10:03

Tipla bych jen boj o postaveni v smecce, nechali jste je nekdy servat se bez zasahovani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
14.8.15 10:07

Mela jsem roky doma dva psy, ten druhy tez prisel pozdeji, uz kastrovany, prvni pes s tim nemel problem. Ale my jsme psa vybirali tak, ze jsme privedli psa k utulku, toho druheho vzali na prochazku, sedli si. Kdyby ne, tak bych ho vubec nebrala.
Kastrace muze pomoci, pokud druhy pes prvnimu „smrdi“, tak vykastrovat druheho. Ale pokud je to o zarlivosti, tak je potreba zapracovat na prvnim psovi, na jeho poslusnosti, respektu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 10:23

My si pro něj do útulku jeli společně s tím Jackem právě, tak kolem sebe chodili a v pohodě, přečůrávali se a normálka.. nechtěla jsem, aby byl jack furt sám, myslela jsem to dobře.. a pejska jsme vzali proto, že nás prostě zaujal..prostě miláček :oops:.. ale rok byli docela v pohodě, to až teď asi jackovi hráblo.. jinak do bitek jsem nejprve zasahovala, jakože jsem vůdce smečky..ale pak zase někdo říkal, nech je si to říct, tak sem je nechávala :pocitac:.. a pak už to bylo do krve a musela sem je od sebe trhat.. jak sem ho včera vezla pryč, bylo mi strašně holky, jak na mě koukal, kam že ho zase vezu a proč.. :,(.. nespím z toho ani, ale bojím se, že kastrace jim spíš ublíží..ten jack je prostě paličák paličatej, nikdy se ale s nikym nerval, naopak byl vždycky ten posera..ted už si dovoluje i na přítele a vrčí na něj, když ho kárá atd..bít ho taky nepomůže,..

• Nahlásit
  • Citovat
1663
14.8.15 11:00

Já bych to viděla tak, že Jack dospěl a asi jste mu jasně neurčili místo ve smečce, tak zkouší, jak vysoko se v hierarchii může dostat. Musíte nastavit pravidla a určit pořadí i pro psy. Kastrace v tom určitě pomoct může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 11:17

@Martis83 a myslíš, že mu nijak kastrace neublíží?? :nevim:.. bojím se, že se změní k horšímu a už si nebude chtít ani hrát..pořád myslím na toho druhýho, chudáček malej :(

• Nahlásit
  • Citovat
1663
14.8.15 11:35

To si nemyslím. Máme kastrovanýho psa a je úplně v pohodě. Navíc kastrovanýho psa by ti neměli napadat ani jiní psi, už to pro ně není soupeř. A taky se vyvaruješ nádorových onemocnění na varlatech, který jsou hodně častý. Kastrací se osobnost psa zase až tak moc nezmění, neměj strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708
14.8.15 11:48

… a myslíš, že má tedy nechat vykastrovat oba dva a bitky přestanou? :nevim:.. zase kdyby byl jen jeden, asi by to bylo taky na prd.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1663
14.8.15 11:54

@Labandita ona ani kastrace není všespasitelná, hlavně musíte zapracovat na hierarchii. Prostě jim ukázat, kde je jejich místo a co si můžou dovolit. A bohužel, když nejsou schopní si určit žebříček sami mezi sebou a akceptovat ho, tak ho budete muset určit vy. Ale zdravotně jim kastrace určitě neublíží. Aspoň nebudete muset řešit, že vám třeba utíkají za fenami a tak podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
14.8.15 11:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám dilema. Mám doma 5 letého Jacka Russela, odjakživa to byl domácí mazel, občas měl tedy svoji hlavu, ale kdo ne :mrgreen:.. asi před rokem jsme si vzali z útulku voříška - také pejska, tomu jsou teď dva roky a je to miláček. Problém je jak asi tušíte, že se nám poslední dobou pořád perou, Jack nenechá voříška ani projít ven a ani pak domu, aby nevrčel a pak nevystartoval. Perou se alespoň 3 x denně, což není zrovna nic pěkného :pocitac:.. miluju je oba a nechci dát ani jednoho pryč.. :(..občas jsou k sobě i milý a spí spolu, ale přijde mi, že Jack ho tam prostě nechce a basta. Pořád ho po očku sleduje kam se hne..nakonec jsem oříška musela dát zatím pryč, nechci aby si ublížili nějak víc..ale řešení to není.. Máte někdo zkušenosti? Mám je dát oba vykastrovat a bude pokoj?? Pořád kvůli tomu brečím.. :,(

mas fb? klikni si do tehle skupiny jsou tam priznivci tohoto plemene JRT a kazdou chvili se tam resi ajine podobne problémy:

https://www.facebook.com/groups/raslici/

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
14.8.15 12:01

Prostě jsem výchovu zkonila, o tom není pochyb.. :(.. vždycky byl Jack moje miminko rozmazlený..umí základní povely, ale jinak asi ví, že si může dělat co chce.. no nejhorší je i to, že přítel přijde z práce a on leží na gauči a vrčí na něj :think:. jsem z něj v šoku. Když mu ráno řeknem, že se de ven čůrat, prostě nejde a spí dál. Jakmile ho chci čapnout a vzít, zase vrčí a vzteká se (nekousne)..člověk se ho za chvíli bude snad bát. Přijde mi, že mu vážně nějak hráblo, je z něj hroznej morous 8o..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama