Kastrace psa - hojení

mt3
1
20.5.21 12:21

Kastrace hojení

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na zkušenosti. Jak dlouho se hojil pes po kastraci? Jsou lepší samovstřebatelné stehy nebo klasické? Vydržel pes s límcem nebo je lepší pooperační obleček?
Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9189
20.5.21 12:29

Tak vstřebatelné jsou lepší, ale dražší. A nemusí mít ani limec, když si to nebude olizovat nebo jej zvládneš hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.21 12:41

My měli obleček, ale límec jsme samozřejmě dostali a vyzkoušeli.
Naší fence nedělal límec vůbec dobře, po kastraci má být pejsek v klidu, ale ona se ten límec snažila pořád dostat z krku a dělala blbosti.
Záleží na povaze pejska.
Fenka se nám hojila ani ne týden, ty 3 dny ležela, spala, ale kolem toho 4. dne začala běhat, museli jsme ji ale trochu klidnit, aby se stehy nějak nepoškodily.
Stehy měla klasické, ale podle mě je to úplně jedno.

• Citovat
  • Nahlásit
3305
20.5.21 12:49

Nedávno jsem kastrovala fenu a twl. ten pes se hojí zázračně skvěle. V podstatě se tvářila, že jí něco je jen když chtěla šunku. Už při přebrání blbla s doktory v ordinaci a vrtěla spokojeně ocasem. Ráno a večer měla prášek proti bolesti, přes den bylo vidět že je unavenější, ale na to že měla šitou polovinu břicha (oddělávala se i mléčná lišta) jsme my hlídali, aby od někud neskočila.

Měla nevstřebatelné a ničemu to nevadilo, jen se za týden šlo na vytažení. Límec netřeba pokud se neolizuje, pokud se olizuje, vzala jsem svoje punčochy, udělala jsem díru na ocas, střihla nohy, nastřihla jsem to na zadku abych to mohla utáhnout (měla v ruce cípy na uzel) a to bylo ideální :) Ale ne preventivně, jen když si toho všímala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
20.5.21 12:54

Tak naše fenka se kdysi den po operaci za mnou rozběhla za autem, kdyz jsem jela do práce a přítel ji vencil :lol: :lol: :lol: a stehy krasne vydrzeli, takze bych se toho nebála :lol:
Osobně jsem radši pro límec, tu chvíli to pes vydrží a přes obleček si stehy může i tak lízat a kousat, s límcem mu to nepůjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
20.5.21 13:50

Místo klasického límce - kornoutu - můžu doporučit nafukovací límec, u nás se moc osvědčil:

https://www.oblecemepsa.cz/…psa-d170.htm

Jinak k původnímu dotazu - fenka se hojila asi týden, první dva dny bylo vidět, že ji to někdy bolí, trochu víc odpočívala. Nepouštěli jsme ji ten týden na volno, aby nezačala dovádět s jiným psem nebo někde neskákala, chodila jen na procházky na vodítku.

Pokud jde o psa, tam by mohlo být hojení ještě snazší, je to menší zákrok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
20.5.21 14:17

My mame malyho psa a protoze s limcem odmital cokoliv delat a kdyz s nim mel spat, tak sedel a koukal na me, tak jsem ho oblikala do bodycek pro mimina :lol: Bylo mu to akorat. Jinak co se tyka ty rany, obcas mel tendence si toho vsimat, kdyz na sobe nic nemel a ja ho jen hlidala. Ale kdyz byl oblecenej, tak si nic nelizal a nekousal a zahojeny to bylo rychle. Ted po roce neni ani jizva videt :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat