Krmení morčat směskami

Anonymní
19.5.21 13:14

Krmení směskami

Ahoj, prosím anonym, info o kamarádce, která má emimi taky a zná moji přezdívku.
Kamarádka má morčata a králíky a říkala mi, že je krmí prý obyčejnými levnými směsi obilí, slunečnice, nějaké sušené ovoce nebo co atd. Myslíte si, že je to dobře? Četla jsem, že ne, ale kamarádka tvrdí, že prý už takhle králíky a morčata krmí snad dvacet let a vždy se dožili vysokého věku a prý jim tom moc chutná. Neptám se proto abych ji pomlouvala, ale protože mám v plánu si pořídit dvě morčátka a kamarádka mi pořád doporučuje ty směsky, tak nevím, mě se zdají lepší nějaké kvalitní granule. Čím krmíte morčátka popřípadě králíčky vy? Můžete hodit i odkaz, rada se podívám.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
180
19.5.21 13:24

Mno… my měli zakrslé králíčky. Míchali jsme jim směs doma. Základem byla nějaké obyč koupená směs (obilí, slunečnice, různá semínka) do toho jsme primichavali sušené ovoce (banány, jablka), granulky (ty mi připadaly jak slisované seno, ale samozřejmě v tom byly i nějaké vitamíny), kukuřičné lupínky, hrachové vločky, sušenou mrkev, lískové oříšky atd. Králíci to baštili jak diví. (Samozřejmě každý den dostávali i čerstvou zeleninu, případně jablíčko či hrusku). Jeden se dožil 6 let, druhý 9 (běžná doba dožití u tohoto plemene je 5 let). Absolvovali jsme pravidelně prohlídky u veterináře a oba celý život zdraví. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9122
19.5.21 13:25

Proč by ne. Co je na tom špatnýho? Králík přežije v pohodě na sene a obilí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9661
19.5.21 13:27

Hmm jestli je lepší přirozená strava nebo umělý granule :think: Co asi myslíš? Otázka za milion

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21466
19.5.21 13:31

Kamarádka má pravdu. Ona vidí, co v té směsi je, zatímco do granulí ti namelou co je napadne ;). To jen k té kvalitě. Fakt si myslíš, že pro zvíře je dobrý průmyslově zpracovaný a nepřirozený krmivo? Ty se taky krmíš konzervama? Dopřejte těm nebohejm zvířatům aspoň trochu přirozenosti. Granule si žerte sami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4810
19.5.21 13:35
@Cenarius píše:
Proč by ne. Co je na tom špatnýho? Králík přežije v pohodě na sene a obilí.

Přežije, to je pravda. Ale králík není hlodavec, obilí není a nemá být základem jeho jídelníčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9122
19.5.21 13:36
@SlečnaDahlia píše:
Přežije, to je pravda. Ale králík není hlodavec, obilí není a nemá být základem jeho jídelníčku.

Ale je, když jej potřebuješ vykrmit. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4810
19.5.21 13:56

Prosím tě, neřiď se radami lidí, kteří za „přirozenou stravu“ králíka považují obilí a semena, co si králík v přírodě zobne tak max jednou za čas náhodou, a jejichž znalost granulí pro králíky končí u krmných prefabrikátů z Obi. Lidi bohužel králíka a jeho nároky často vnímají jako přerostlého křečka a pak tak jejich péče i dopadá.

Směsi pro králíky vhodné nejsou vůbec, králík není hlodavec a obilí a semena nejsou nedílnou a přirozenou součástí jeho jídelníčku. Obilí ve větším množství nemá v zažívacím traktu králíka co dělat. U morčete je to volnější, to si volně semena i obilí dlabe, směsi jsou vhodné, ale vybírala bych z těch kvalitnějších - ty levnější noname bych nebrala, je to poprášené a namíchané s kdečím, často obsahují třeba umělý cukr.

Základem stravy doma chovaného králíka je seno. Na tom ti králík klidně přežije, ale vycházím z toho, že je na mazlíčka a chceš pro něj i něco lepšího. Neomezeně seno a dvakrát denně miska vhodné čerstvé zeleniny je značka ideál (oboje nahrazuje čerstvou trávu a byliny, které od přírody králík přijímá nejvíce a tráví nejlépe). Zařadit do jídelníčku malé množství (opravdu malé, stačí třeba jedna polévková lžíce denně, mají tendence se přežírat) granulí je pro zpestření jídelníčku vhodné. Kvalitní granule pro králíky nejsou nic jiného, než sušené byliny vylisované do válečků, doporučí ti je jako doplněk (ne základ) stravy každý chovatel zakrslých králíků.

Mrkni na web kralici.cz, je tam docela hezké povídání o stravovacích návycích králíků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4810
19.5.21 13:58
@Cenarius píše:

Což běžně u zakrslého králíka chceš, aby ti co nejvíce nakynul a tys pak do jeho léčby na veterině mohl narvat co nejvíce peněz ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21466
19.5.21 13:58
@Cenarius píše:

Tady nemůžeš říkat, že ti králík asociuje nedělní oběd. Tady jsou králíci a morčata JEN na mazlení… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21466
19.5.21 13:59
@SlečnaDahlia píše:
Což běžně u zakrslého králíka chceš, aby ti co nejvíce nakynul a tys pak do jeho léčby na veterině mohl narvat co nejvíce peněz ;)

On ho chce narvat do trouby, s tím na veterinu jezdit nebude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7330
19.5.21 14:04

Tchýně krmí morčata senem, zeleninou, salátem, prostě čerstvé potraviny… Já pro našeho budoucího králíka koupila seno, sušenou směs ovoce, hodlám mu dávat čerstvou zeleninu, větve z ovocných stromů na okus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
443
19.5.21 14:25

Nemám morče ani králíka, ale psa mám taky na barfu, protože mi není jedno, co mu dávám. U barfu vím co jí, v jakém poměru apod…Čerstvé maso je lepší, než granule. Tvoje kamarádka bude asi stejného názoru a proto jim granule nedává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9122
19.5.21 14:27
@Janli píše:
Tady nemůžeš říkat, že ti králík asociuje nedělní oběd. Tady jsou králíci a morčata JEN na mazlení… ;)

Králík mi asociuje jedině jídlo. Přece ho nebudu krmit jen tak a pohlazení stačí jen jedno, důkladné za ušima 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8044
19.5.21 14:30

Ona ale nezminila seno, to je ten dulezitej zdravej zaklad, bez kteryho to nejde.
Ja krmim senem, mrlvi, bilym zelim a ovesnejma vlockama. Tot vse. A morcata mam zdravy a dlouhoveky, mam tu dve sedmilety babci treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat