Kastrace psa - prosím poraďte

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klidna
Povídálka 12 příspěvků 02.12.18 17:00
Kastrace psa - prosim poraďte

Máme psa, na povely poslouchá, ale je majetnicky. Prostor pod stolem je jeho teritorium, nikdo se nesmí přiblížit, vrčí a je schopný kousnout. Když chci zamést nebo vytřít podlahu, raději ho nějakou fintou odvedu do jine mistnosti a zavřu. Jinak by stekal a vrcel na me u toho. Je toho vic, kdy má tendenci vyjíždět i na pritele, který se ho nebojí a jednou byl už od něj docela dost pokousany. Na prevychovu je starý, (pes :lol: ) muzu si za to sama, nebyla jsem dusledna. Máme batole a bojim se do budoucna aby se mu něco nestalo. Slyšela jsem, že kastrace by tyhle dominantní sklony mela potlačit. Máte s tim někdo zkušenost? Nebo někdo v okolí. Jak se po kastraci pes choval? Uklidnil se, tloustnul, byl smutný, liny… nebo zadna změna? Díky moc za každý postřeh.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 40467 příspěvků 02.12.18 17:03

@Klidna výchovu kastrace nezachrání ;) Nespoléhala bych na to. A převychovat se dá i dospělý pes ale bude to mnohem náročnější ;)

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 02.12.18 17:12

Má naučené vzorce chování, které mu léta tolerujete, kastrace není kouzlo. Jinak kastrovaného psa mám, je veselý, vitální, hubený a zcela nekonfliktní, ale kastrovaný v roce, v útulku, já ho dostala až potom.
Mého psa kastrovali, protože utíkal, tak aby se zklidnil, kupodivu to vůbec nepomohlo a nějaké přivolání atd mu začalo něco říkat až potom, co jsem s ním začala cvičit.
Na cvičáků byla i paní, která se svého psa bála a cvicitelja ji ukazovala a radila, jak s ním zacházet, aby ona byla vůdce a pes byl jen pes. Takže doporučuju zaplatit si zkušeného psovoda a nechat se naučit, jak dát psovi najevo, kdo u vás velí. Že takový pes sdílí domácnost s batoletem, z toho se mi ježí chlupy hrůzou, nechali jste to zajít opravdu velmi daleko.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 02.12.18 17:15

To tim nezachranis. Pes si dovoluje ptz nebyl vychovanej tak, aby věděl, ze v hierarchii patri pod vas dva. Dítě bych s nim bez dozoru nenechala ani vterinu. Bude mit tendence ho vychovavat a muze dojit k maleru.
V pripade konfliktu se psem jako pri tom vytírání při prvním zavrceni poslat na misto. Pokud neposlechne, proste donutit. Chapu ze je to stres ale pokud psa nedokážete naucit, ze je ten nejvic dole, budou furt potize.

Klidna
Povídálka 12 příspěvků 02.12.18 17:41

@Tarjei Já ho poslu na misto hned, on jde, ale vrčí tam a po chvilce zase vyběhne. Pritel se s nim vůbec nepare a o to vic je na něj pes agresivní. Ale když přijde domu, tak ho vita. :nevim: tak to jste me nepotesili. Vůbec nevím jak to resit. Pes smí byt jenom v kuchyni, tak hold dite nebude smet na zemi do kuchyně.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 02.12.18 17:51

Pes ma opravdu bordel v hierarchii. Fakt asi nejlip na cvicak domluvit si individuálne cviceni a poradu. Psovi dávat porad najevo kam patri. Nesmí prvni ze dveri, nad miskou se žrádlem ho nechat cekat nez dovolíš aby se do toho pustil. Používám povely ne a pak vezmi. Ale zaroven pozitivne motivovat, cvičit povely za odmenu, chvalit. Zkus se ho nebat. Hele ja mam psa andela, zlatyho retrivra, je asistencni. Ale kdyz byl v puberte, taky zkousel co si muze dovolit. Parkrat jsem mu i klečela na krku a vrcela na nej. Musis vazne dusledne. A fakt i pozitivne ho motivovat. Taky jsem na psovi jednou lezela celym telem, slezla jsem teprv, az kdyz se podvolil, cejtila jsem, jak se uvolnil.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 02.12.18 17:52

Pes se snaží delat Alfu smecky. Musi pochopit, ze neni.

Luczia
Stálice 72 příspěvků 02.12.18 17:55

Nas pes vychovany teda byl, ale kdyz se narodil synovec(prvni dite v rodine) vrcel po nem, chnapal, taky jsme se bali. Vykastrovali jsme ho v te dobe mu bylo uz neco kolem 7 let, jedina zmena u nej byla ze pribral a zlenivel, ale trvalo to prez rok. Ted uz mame i my 6ti mesicni holcicku, bala jsem se, na synovce vrci do ted, ale ji oblizuje, ocichava a kdyz nema naladu proste jde na misto a nevsima si ji. Je hlavne potreba ukazat psovi co muze a co ne, ale fyzicky netrestat, mohl by si pak spojovat dite s tim, ze prave kvuli nemu je bit.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 02.12.18 18:03

Řekni ňákýmu myslivcovi, za pětikilo ti ho zastřelí.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 02.12.18 18:07

@Luczia to je narez kolik lidi má doma buďto spatne vychovanyho nebo mizerne socializovanyho psa. S ditetem bych to fakt neriskovala.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 02.12.18 18:10
@Tarjei píše:
@Luczia to je narez kolik lidi má doma buďto spatne vychovanyho nebo mizerne socializovanyho psa. S ditetem bych to fakt neriskovala.

Podle mého pozorování tak 50 %. A z té druhé půlky má zase tak půlka nějakou zakrslou olysalou potvoru, což je podobně děsivé.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 02.12.18 18:14

@Jar Jar :lol: :mrgreen: :lol: ty bejvaj zase desne labilni a urvany. Hlavne majitele maj pocit ze malyho psa zvladnou i bez vycviku a nechaj je zvlcet. Cest vyjimkam. Sousedka ma neco takovyho, asi pulka civavy zbytek neznamy. Cube jsou tak dva roky a je to urvana neuroticka labilni mrcha. Uz i moje kocka ji zmlátila :D a ta ma pevny nervy. Ta mala potvora, psa myslím, po me jednou vyjela. Pretahla jsem ji letakem z Lidlu, je tezkej. Od ty doby me vidi a zdrha :D

Příspěvek upraven 02.12.18 v 18:16

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 02.12.18 18:15

Kastrovat bych ho nechala a pak dala na cílenou převychovu cviciteli. S malým dítětem bych se bála, ze jen samotný cvicak nezabere, zvlášť jestli uz kousnul a ma te jako panicku na háku.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 02.12.18 18:15

@Tarjei :palec: pro tvou kočku

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 02.12.18 18:17

@Jar Jar ja mela takovou radost, rikala jsem ji jaka je sikovna kočička ze tu zakrslinu hysterickou zbila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: je to protrela kocka utulkacka a moje laska, bestie jedna :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >