Kastrace samičky králíka - prosím poraďte

20
20.11.19 22:04

Kastrace samičky králíka - prosím poraďte

Zdravím, mám takovou potřebu se zde zeptat na následky, které by se mohly stát kvůli pár chybám. Moje samička králíka Chloe
(teddy plemeno) byla 29.10. na kastraci (bylo ji 7 měsíců) byla na ní preventivně, aby neonemocněla. Kastrace proběhla v pořádku a moje malinká, hned papala, ale pila ze stříkačky. Asi klasické postupy pomalu se rozchodila, začala pít a pak byla téměř jako dříve. Jizvu jsem kontrolovala, jen když stala na zadních, jelikož jsem se ji bála zvednout. Teďka už tam má chloupky, něco se, ale stalo. Je to moje první zvířátko a nevím moc jak tyhle věci probíhají, ale když mi vraceli Chloe po zákroku tak mi vůbec neřekli, jak se stehama, jelikož jsem s tím nikdy neměla zkušenost v tu chvíli mě to nenapadlo vlastně delší dobu mě to vůbec nenapadlo. Myslela jsem, ze se dnes dávají vypadavaci, aby ty zvířátka znovu netrpěly, ale nemohla jsem si po 2 týdnech nevšimnout, ze chloupky rostou, ale stehy jsou zde pořád. Volala jsem na veterinu, tak mi řekli, ze neví jaké ji dali stehy a ze musíme přijít, ale až v pátek 22.11. Tak se Vás chci zeptat, co se muže stát? :( nebude ten můj miláček trpět? Vždy jsem ji zvedala, dávala si ji na břicho a odpočívály jsme spolu nebo byla u mě na klíně, ale teď když si ji chci dat na břicho hned uteče, bojím se ze ji to třeba nějak bolí nebo něco :( hrozne si to vycitam, ze je to kvůli mně :( mate někdo zkušenosti? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

422
20.11.19 22:29

Kdyby nikdo neporadil, doporučuji Ti skupinu na fcb ZAKRSLÍ KRÁLÍCI. Je tam dost lidí, kteří vědí opravdu hodně, mají dost zkušeností…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
20.11.19 22:30

Dekuju moc za typ :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1603
20.11.19 22:33

A je problém na tu veterinu znova zajet, aby se jí na to podívali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11588
20.11.19 22:34

@Magical králíčky neznám, ale když jsou stehy nechané dél, tak by to nemělo vadit, měli ti to říct hned po kastraci, jestli a kdy máš přijít - ale když jí stehy teď budou vytahovat, tak by ji to nemělo bolet - pátek už je cobydup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11588
20.11.19 22:35

@iila však je objednaná na pátek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
20.11.19 22:36

No oni nás objednali na pátek a bojím se, aby se to ještě do te doby nezhoršilo, i když je to krátká doba :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
20.11.19 22:37

@stinga moc děkuji, tak věřím, ze to bude v pořádku :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2593
21.11.19 05:35

Furt nechapu co by se melo zhorsit. Pokud ji to neotika, nemokva, netece z toho hnis apod. Tak se ji to normalne hoji. Pokud ji tam nedali vstrebatelne stehy, tak vam to meli rict, kdy mate jit na kontrolu a vyndani stehu. Ale vyndaji se a nic vic se nedeje. Vstrebatelne stoji o dost vic, tak jestli slecna chtela usetrit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
21.11.19 13:35
@Magical píše:
No oni nás objednali na pátek a bojím se, aby se to ještě do te doby nezhoršilo, i když je to krátká doba :/

Nestane se vůbec nic. Dneska se už nešije hedvábím, ale nylonem nebo něčím podobným, co jde velmi lehce ven. Neznáš třeba nějakou zdravotní sestru? By jí to vytáhla a nemusely byste jezdit nikam.
Ještě teda otázka - jak dlouho je po tom zákroku? Stehy se tahají ven cca 10 - 14 dní poté.
Chce to klid - nejhorší smrt je vyděšením 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
21.11.19 15:27

@Mosie děkuji moc za uklidnění :andel: bohužel neznám :( po zákroku je to právě 23 dní, chloupky už jsou vsude a stehy pořád. Uplne mě to zarazilo, vůbec mi nedošlo se na to zeptat já si myslela, že je to automatické dát zvířátku vypadavací,, zítra už jedeme tak už to bude mít za sebou naštěstí :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
21.11.19 15:30

@Cenarius Psala jsem, že mi doktor o stehách nic neřekl, tudíž jsem ani neměla možnost výběru, a proto jsem brala vstrebatelné, jako automatické. Na tomhle bych určitě nešetřila, a právě proto, že už je to 23 dní a má tam chloupky tak na tu jizvu už nevidím, vidím pouze stehy. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
22.11.19 12:17

Kůže se dnes šije prakticky pouze nevstřebatelnými, trochu líp se to hojí (jsou to rovná vlákna, vstřebatelná bývají splétaná) a taky drží. Zvíře je zvíře, musí se zaštupovat tak, aby to něco vydrželo, obzvlášť na břiše :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama