Utracení zdravého mladého psa

Anonymní
14.11.19 20:15

Utracení, zdravého mladého psa

Zdravím, jaký máte názor na utrácení psa? V tomhle případě jde o křížence staforda cca rok starého, sousedi si ho přivezli jako štěně prý ho od někoho koupili na parkovišti :roll: samotný pes mi nepřišel agresivní spíš mě štvalo jak málo ho venčí 5 min s košíkem kopat míč a hotovo, nekdy ho vencili i jejich vnoučata které se k němu nechovali fakt pěkně takže pes údajně na ně vrcel a byl agresivní, proto ho dnes dali utratit, spousta lidí to nechápe a já taky ne, je přeci spoustu jiných řešení než tohle :? Má vůbec veterinář právo uspat psa bez nějakých podkladů že pes někomu ublížil jak oni tvrdí? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
14.11.19 20:16

Veterinare bych nahlasila. Je to protizakonne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
14.11.19 20:17

Ty wogo, to je hnus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.19 20:20

No já jsem z toho hodně špatná a pořád nechápu jak to mohli udělat :think: ta baba je ještě překvapená z toho jak jsou vůči tomu lidi negativní nechápu co čekala je mi z nich na blití :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.19 20:21

@Mika.ella1 veterinář je takový smudla stará třída, už moc lidí k němu nechodí a zrovna u něj to není poprvé co se takhle zachoval na žádost majitele :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
409
14.11.19 20:21

Tak hlavně, že jsou vnoučátka v pohodě, ale vůbec by mě nepřekvapilo kdyby měli co nevidět dalšího. Hračku pro vnoučátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.19 20:29

@kemeny13 právě jako když pes má košík a kluk mu ji vypálí vodítkem jen tak 8o ona se teď brání že psa vzali k nejakymu odbornikovi a ten jim řekl okamžitě utratit :nevim: samozřejmě jí to nikdo nevěří protože je to ukecana baba :roll: sama psy mám a že párkrát zavrceli když je malej zatahal nebo stipnul to přeci není důvod k utraceni :zed: samy se na něm podepsali svojí výchovou a on za to zaplatil životem je mi z toho hodně zle :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
409
14.11.19 20:34

Vnoučátka jsou přece na prvním místě a běda tomu kdo se na ně křivě podívá, nebo se nedej bože nechce nechat mlátit a kopat natož pak zavrčí. Je to strašné co napíšu, ale bylo to pro psa vysvobození, byl by týraný celý život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
14.11.19 20:39

Prasárna.
Taky super příklad pro ty děti. Jestlipak i prarodiče nezačnou být jednoho dne na obtíž.

S tím veterinářem je to těžký. Asi bych ho taky nahlásila, ale zároveň bych měla obavy, kolik ubitých nebo utopených zvířat přibyde, když tenhle typ vetů postupně vymizí. Ono by to fakt chtělo trestat hlavně ty „páníčky“. A sociální tlak je v tomhle případě dobrý nástroj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
14.11.19 20:41

Chudak pes, veterinare nahlasit, kdyz to tak reknu tak to mel aspon rychle nez nekde u stromu v lese, ale je to prasarna :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
14.11.19 20:43

A jakej zakon porusil ten veterinar? Jen me to zajima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20158
14.11.19 20:48

Když si někdo takový pořídí podobnýho psa, tak jsem vždycky radši, když lidi řeší bezdůvodný utracení než aby se muselo v budoucnu řešit další zardoušený dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7466
14.11.19 20:48

@Tarjei Zákon na ochranu proti týrání § 5

(1) Nikdo nesmí bez důvodu usmrtit zvíře.

(2) Důvodem k usmrcení je:

1. využití produktů zvířete chovaného nebo drženého pro produkci potravin, vlny, kůže, kožešin nebo jiných produktů,
  1. slabost, nevyléčitelná nemoc, těžké poranění, genetická nebo vrozená vada, celkové vyčerpání nebo stáří zvířete, jsou-li pro další přežívání spojeny s trvalým utrpením,
  1. bezprostřední ohrožení člověka zvířetem,
  1. výkon práva myslivosti a rybářství podle zvláštních předpisů (zákon o myslivosti, zákon o rybářství),
  1. nařízené mimořádné veterinární (§ 54 zákona č. 166/1999 Sb.) nebo hygienické opatření (zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů) při ochraně před nákazami (§ 10 a násl. zákona č. 166/1999 Sb.),
  1. ukončení pokusu na pokusném zvířeti, není-li v projektu pokusů stanoveno jinak,
  1. regulování populace zvířat v lidské péči a volně žijících zvířat; tím nejsou dotčena ustanovení zvláštních právních předpisů (zákon o myslivosti, zákon o ochraně přírody a krajiny), regulováním populace zvířat se rozumí soubor soustavně prováděných preventivních opatření, která mají přispět k udržení populace v určité zdravotní a genetické kvalitě, zejména omezením nepřirozené nabídky potravních zdrojů a možností rozmnožování populace, a jejichž cílem je omezit rizika, která mohou vzniknout nárůstem populace v jejím teritoriu nebo rizika ohrožení populací volně žijících zvířat, a zabránit vzniku utrpení zvířat a nadměrných škod, zejména šíření nákaz nebo jiných nežádoucích vlivů,
  1. deratizace (zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů) a opatření v boji proti škodlivým organismům (zákon č. 120/2002 Sb., o podmínkách uvádění biocidních přípravků a účinných látek na trh a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů),
  1. uložené zvláštní opatření v případě nemožnosti identifikovat zvíře podle zvláštních právních předpisů (plemenářský zákon),
  1. depopulace (Čl. 2 písm. n) Nařízení Rady (ES) č. 1099/2009).

Veterináře bych nahlásila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
14.11.19 20:53
8o :cert: :poblion:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
14.11.19 20:57

@Michelle_M aha takze 2.c)… veterinar rekne, ze mu majitele sdelili, ze zvire bylo agresivni. Veterinar tezko bude z
overovat, jak to fakt bylo, jak by to asi udelal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat