Neposlušný pes a těhotenství

330
12.11.19 21:01

Neposlušný pes a těhotenství

Zdravím, máme 6 měsíční štěně šarplanince (v dospělosti bude mít fena cca 45 kg) a co jsem těhotná stala se z ní nezvladatelna „bestie“ :cert: nedá se s ní hrát abych ji utahala, hodiciho míčku a hraček si nevšímá, jen běhá jako splasena radosti bez sebe a skáče na mě. Posledně mě povalila když jsem sbírala ořechy, takže ji musím zavírat do kotce když jdu na zahradu. :? Na procházky s ní už taky nemůžu, mám co dělat abych ji udržela a cukat vodítkem s takhle těžkým psem teď nejde.
Podotýkám, že je mi celodenně zle, jsem slabá a potřebuji odpočívat, to si pak sedne si k posteli a stěká na mě. Tak ji vyhodím ven a tam začla demolovat. Dokonce si sundala z okna truhlík a rozkousala.
Manžel má více respektu než já, ale taky mu naschvály dělá a když ji zavře do kotce, aby mohl pracovat na domě bez obavy ze mu někdo odnese nářadí, tak vyje.
Současná situace je taková, že se pes odvezl k rodičům, kteří maji dospělou šarplaninku s kterou si hrají a prý tam vůbec nezlobí :nevim:
Jim to sice údajně nevadí, ale mně je z toho trapně. Bojím se, že tam bude muset být až do porodu (jsem ve 3 měsíci) a pak budem mít zpět psa od kterého nevíš co čekat, když ses nepodilela dlouho na výchově. Nebo ještě hůř - budou problémy s miminkem…
Máte s tímto zkušenosti? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
529
12.11.19 21:07

No, to je super… to jsi nevedela, ze na toho psa nestacite??! Je to jeste mimino a holt se musi vychovat. Mela si nekdy psa? Jako do porodu ho das k rodicum a co pak? Bude skakat na mimino, nebo pak na batole, budit ti ho az ho pracne uspis? Boze muj :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
12.11.19 21:10

Zkušenost nemám, ale kdybych plánovala těhotenství, tak si nepořídím štěně a ještě takovou rasu. To chce spíš radu nějakého odborníka nebo chovatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
12.11.19 21:11

Tak je to štěně co potřebuje řád. Ten jste ji očividně nedali a podcenili jste výchovu v prvních měsících. Takže pokud je ti zle a nemůžeš, tak ať s ní manžel chodí na cvičák. Takto velkého psa musíte vést k poslušnosti. Jinak s malým dítětem a takovým splasenym psem nemůžete fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
12.11.19 21:12

Máme teď už 3 letou fenku moskevského strážného psa. V dospělosti fena váží cca 60-70 kg. Jako štěně byla také nezvladatelna. Všechno ničila, neposlouchala. Čím byla starší tím se lepšila a byla poslušnejší. Teď ve 3 letech je to zlatíčko. Také jsme měli strach až domů přivedeme miminko, ale ona ona přijala a teď ho bezmezně miluje a hlídá.😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
12.11.19 21:25

Chudák pes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
12.11.19 21:34

Najdete hodne rychle nejblizsi cvicak, kde poradaji kurzy pro stenata… obstarej si odbornika, co ti vse vysvetli treba i doma… uz jste si psa poridili, tak hold unava neunava musis ted zabojovat nebo mu najdi trvaly lepsi domov :nevim: na emiminu zazracnou radu nenajdes :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.19 21:49

Pes se nudí, proto zlobí, jestli bude manžel chodit na cvičák, tak najděte KVALITNÍ, nejlépe zaměřený na mollosy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1536
12.11.19 21:56

No klasika, nevím co s ním tak se ho zbavím co? Chudák fenka, musí mít v hlavě i šílený zmatek. Místo, abys s ní pracovala, tak ji dáš pryč. Potřebuje zaměstnat, je to štěně. A to tak, že ne jen fyzicky vybehat, ale i hlavu. Trénovat povely, učit základní poslušnost. Celé těhotenství se tahám s 30 kilovym psem, na vodítku taky občas tahá. A zvládnout se to dá, takže prostě konec vymluv a začít s tím psem pracovat. Když už jste si pořídili takového psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
12.11.19 21:57

Za mne pes a miminko nebo malé dítě už nikdy více, ale to jsem Ti moc neporadila. Jinak problém určitě řešit teď, když jsi ještě těhotná. Po příchodu miminka už nebude čas, ani nálada a oba budete mít jiné starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13956
12.11.19 22:38

Nepotěším Tě, ale je to holt štěně. Potřebuje utahat, zabavit a cvičit. A až za pár měsíců přijde do puberty, tak bude ještě hůř :nevim: Já si vzala voříška z útulku, když to vypadalo, že se dítěte jen tak nedočkám, a za měsíc jsem byla těhotná. V nevolnostech to bylo příšerné, ale většinu doby s ním fakt tvrdě makám, abychom to pak s kočárem nějak zvládli. Procházky u takhle velkého psa moc neošidíš, ale zkus si najít na netu něco o hersenwerku, jsou to psí hlavolamy, zvládneš to i v nevolnostech a psa to spolehlivě odstřelí… Každopádně bych našla cvičák, ať s ním zatím chodí partner a jakmile se zmátoříš, tak nastup Ty. Protože jestli u kočáru budeš mít neposlušnou, fyzicky nezvládnutelnou potvoru, tak se zblázníš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4835
12.11.19 22:44
@Tarlin píše:
Zdravím, máme 6 měsíční štěně šarplanince (v dospělosti bude mít fena cca 45 kg) a co jsem těhotná stala se z ní nezvladatelna „bestie“ :cert: nedá se s ní hrát abych ji utahala, hodiciho míčku a hraček si nevšímá, jen běhá jako splasena radosti bez sebe a skáče na mě. Posledně mě povalila když jsem sbírala ořechy, takže ji musím zavírat do kotce když jdu na zahradu. :? Na procházky s ní už taky nemůžu, mám co dělat abych ji udržela a cukat vodítkem s takhle těžkým psem teď nejde.
Podotýkám, že je mi celodenně zle, jsem slabá a potřebuji odpočívat, to si pak sedne si k posteli a stěká na mě. Tak ji vyhodím ven a tam začla demolovat. Dokonce si sundala z okna truhlík a rozkousala.
Manžel má více respektu než já, ale taky mu naschvály dělá a když ji zavře do kotce, aby mohl pracovat na domě bez obavy ze mu někdo odnese nářadí, tak vyje.
Současná situace je taková, že se pes odvezl k rodičům, kteří maji dospělou šarplaninku s kterou si hrají a prý tam vůbec nezlobí :nevim:
Jim to sice údajně nevadí, ale mně je z toho trapně. Bojím se, že tam bude muset být až do porodu (jsem ve 3 měsíci) a pak budem mít zpět psa od kterého nevíš co čekat, když ses nepodilela dlouho na výchově. Nebo ještě hůř - budou problémy s miminkem…
Máte s tímto zkušenosti? :oops:

Tady te akorat sjedou jak se jedna o cokla..I kdyby na tebe skocil a ty si nedej boze ublizila tak stejne dostanes sodu..byt tebou necham psa bez vycitek rodicum..a na rady at se nechad. vlacet psem kdyz to zjevne nedavas se vybodni..tve zdravi a tve dite je fakt prednejsi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8342
12.11.19 23:05

No víš jako štěňata to dělají, že zlobí, ničí věcí, skáčou atd. Já jsem chodila se psem skoro rok na cvičák, než byl „trochu pouzitelnej“ je moc hodnej 6 let, ale s malou ho nikdy nenechavam samotnyho ani na chvilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7466
12.11.19 23:06

Blbé načasování i hodně špatná volba plemene. Já vždycky z toho rostu, když vidím tyhle pastevce někde u baráčku se zahradou jako kapesník, bez možnosti jim přirozeného vyžití. Upřímně, pokud rodiče mají pro psy podmínky a trochu zkušeností, nechte ji u nich, je ještě mladá, zvykne si rychle. Ale je otázka, zda se jim do roka dvě dospělé feny nezačnou mezi sebou rvát a budete ji muset zase stěhovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53135
12.11.19 23:11

Je to štěně, bohužel fakt velkého psa :? Po porodu ale nepočítej že se situace zlepší :? Ono se lehce řekne že musíš, ale když je Ti blbě a tohle není pes že si uděláš zdravotní procházku :? Až bude mimino tak na ročního psa mít čas nebudeš. Rodiče souhlasí že tam bude dlouhodobě? je jasné že se starší se ona vyblbne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat